18 червня 2026 року відбулося чергове засідання робочої групи з реалізації обласного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку під головуванням заступника начальника Тернопільської ОВА Романа Свистуна.
Участь у засіданні взяла представниця Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Марія Дручковська.
На засіданні обговорили актуальні питання профілактики та контролю неінфекційних захворювань, заслухано аналіз демографічної ситуації, про стаціонарну допомогу та госпітальну захворюваність на неінфекційні захворювання серед населення Тернопільської області у 2022-2025 роках; проаналізували стан здоров’я населення області, зокрема серцево-судинні та онкологічні захворювання та цукровий діабет у Тернопільській області у 2022-2025 роках та визначили подальші напрями міжсекторальної співпраці для зниження тягаря хронічних хвороб серед населення з напрацюванням заходів, спрямованих на зниження поширеності факторів ризику та мінімізацію негативного впливу неінфекційних захворювань на здоров’я населення.
Також, учасники засідання розглянули питання реалізації протокольного рішення №2 від 25.06.2024 р. щодо навчання лікарів та молодших спеціалістів первинної ланки з профілактики неінфекційних хвороб і факторів ризику в межах системи безперервного професійного розвитку.