Упродовж І півріччя 2025 року спеціалістами здійснено комплекс заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства, зокрема:
Проведено 36 позапланових заходів державного нагляду (контролю) у закладах освіти відповідно до наказу МОЗ України від 07.06.2022 № 969. Перевірки здійснювались на підставі звернень керівників відділів освіти і науки територіальних громад. Порушення виявлено на 26 об’єктах, за результатами перевірок надано 26 приписів. Також проведено 3 санітарно-епідеміологічних обстеження (автошколи) на запити суб’єктів господарювання з метою акредитації. Планові перевірки не проводились згідно з вимогами постанови КМУ № 303 від 13.03.2022.
Здійснено 104 комісійних обстеження закладів освіти спільно з органами місцевого самоврядування. Порушення санітарного законодавства виявлено на 86 об’єктах (83%). Також проведено 62 комісійні обстеження закладів оздоровлення, зокрема:
5 стаціонарних закладів у складі робочої групи при ТОВА,
3 на рівні районів,
12 пришкільних таборів з денним перебуванням та організацією харчування,
42 мовні та патріотичні табори.
Розглянуто 792 примірних чотиритижневих сезонних меню для організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти, з яких погоджено 707, решта – повернуто на доопрацювання. Після повторного подання погоджено 100% меню. Також опрацьовано 822 сезонних меню для закладів загальної середньої освіти, погоджено 749, інші повернуто на доопрацювання, після чого погоджено всі.
Забезпечено участь у 26 нарадах і семінарах, проведених для представників закладів освіти. Питання реалізації в області «Стратегії реформування системи шкільного харчування до 2027 року» обговорено 26.06.2025 на засіданні Координаційної ради з питань громадського здоров’я при ТОВА.
Комісійно обстежено 247 об’єктів водопостачання, що належать 142 суб’єктам господарювання, з них:
227 – централізоване водопостачання,
20 – нецентралізоване.
Порушення встановлено на 169 об’єктах, зокрема:
157 – централізованого водопостачання,
12 – нецентралізованого.
Підготовлено та направлено 230 рекомендацій, листів і пропозицій керівникам об’єктів, органам місцевого самоврядування, у т.ч. з питань розробки технологічних регламентів для об’єктів централізованого водопостачання та на виконання протоколів державної й регіональної комісій з питань ТЕБ та НС. Прийнято участь у 23 засіданнях місцевих комісій ТЕБ та НС та 1 засіданні регіональної комісії при ТОВА, на яких обговорено забезпечення населення якісною питною водою та стан підготовки технологічних регламентів.
Відповідно до бюджетної програми, Тернопільською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби проведено 6553 лабораторних дослідження, з яких у 213 випадках (3,3%) виявлено відхилення від нормативних показників.
Загалом на рік передбачено фінансування в обсязі 1 508 400 грн, з яких освоєно 1 114 447,87 грн (73,7% річного плану).
Зокрема, проведено:
2896 досліджень питної води з об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, з них 120 з відхиленнями (4,1%), у т.ч.:
2795 досліджень централізованого водопостачання – 117 відхилень (4,2%);
101 дослідження нецентралізованого водопостачання – 3 відхилення (2,97%). За фактами виявлених відхилень направлено письмові рекомендації та пропозиції керівникам закладів, суб’єктам господарювання, органам місцевого самоврядування, здійснено контроль за їх виконанням.