На засіданні місцевої комісії з питань ТЕБ та НС при Коропецькій селищній раді за участю спеціалістів Чортківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області обговорені питання реалізації наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України щодо порядку розроблення суб’єктами господарювання технологічних регламентів на об’єкти централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
З 17.05.2024 набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України № 309 від 12.04.2024, що затвердив щодо «Порядок розроблення підприємствами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення технологічних регламентів». Технологічний регламент є обов'язковим документом для ведення суб'єктами господарювання господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і визначає єдині вимоги до розроблення, узгодження, затвердження та змісту технологічних регламентів.
Технологічні регламенти для існуючих об'єктів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення розробляються протягом одного року після затвердження «Порядку», а далі - після завершення строку дії попереднього технологічного регламенту; для новозбудованих, реконструйованих об'єктів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення - не пізніше, ніж у місячний строк після проведення пусконалагоджувальних робіт. Строк дії технологічного регламенту встановлюється не більше, ніж на 5 років.
Технологічний регламент розробляється для конкретного підприємства, системи водопостачання або водовідведення, затверджується його керівником за погодженням з органом місцевого самоврядування та територіальним органом Держпродспоживслужби. Він є основним деталізованим документом, який визначає технологію, вимоги до технологічного процесу експлуатації систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, режими експлуатації споруд і обладнання, характеристики системи водопостачання, очисних споруд, насосних станцій, розподільчої мережі та її окремих частин.
Під час засідання комісії спеціалісти районного управління зазначили, що при розробленні необхідно звертати увагу на застосування сучасних методів та реагентів з очищення та знезараження питної води. Відомчий лабораторний контроль повинен проводитись згідно з робочою програмою виробничого контролю якості питної води, що є складовою технологічного регламенту, в якій повинно бути відображено перелік показників, що потребують контролю, та порядок його здійснення, місця та календарні графіки відбору проб води для лабораторних досліджень.
Підприємства питного водопостачання зобов’язані забезпечувати населення питною водою належної якості, яка повинна відповідати гігієнічним вимогам і підтверджена результатами лабораторних досліджень, що мають проводити власники-балансоутримувачі об'єктів водопостачання.