Відбулася нарада із спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Участь у нараді взяли працівники Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія».
На нараді розглядалися такі основні питання:
- підсумки роботи Управління фітосанітарної безпеки за 2024 рік;
- основні пріоритетні напрямки роботи Управління на 2025 рік;
- останні зміни у законодавстві, що стосується сфери карантину та захисту рослин;
- виконання фітосанітарних вимог країн до яких експортуються об’єкти регулювання з метою попередження виникнення безпідставних бар’єрів у міжнародній торгівлі та попередження надходжень нотифікаційних повідомлень;
- взаємодія з органами місцевого самоврядування при здійсненні повноважень, покладених на Управління фітосанітарної безпеки;
- оформлення документів у інформаційній (автоматизованій) системі PHIS з рішенням ePhyto.
За результатами підведення підсумків роботи у 2024 році, обговорення проблемних питань, які виникали, та шляхів їх вирішення, було визначено основні пріоритетні напрямки у роботі Управління фітосанітарної безпеки на 2025 рік:
- Робота в інформаційній системі PHIS з рішенням ePhyto. Видача електронних фітосанітарних сертифікатів, фітосанітарних сертифікатів на реекспорт, карантинних сертифікатів через систему PHIS.
- Посилення моніторингу на виявлення регульованих шкідливих організмів обмежено поширених на території країни, в тому числі проведення ревізії старих вогнищ в терміни у відповідності до біології розвитку карантинного організму.
- Здійснення контролю за ходом виконання програми з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території Тернопільської області на 2024 -2026 роки.
- Взаємодія з органами виконавчої влади (з місцевими територіальними громадами).
- Проведення постійного фітосанітарного моніторингу посівів сільськогосподарських рослин в агроценозах Тернопільської області на виявлення заселення шкідниками та ураження хворобами, зокрема щодо виявлення вогнищ сарани, а також проведення обстеження посівів зерново-колоскових культур щодо розвитку та поширення сажкових хвороб (тверда (Tilletia cariesTul.), стеблова (Urocystis trici Koern) та летюча (Ustilago tritici Pers)) та хвороб колосу.
Посилення контролю за здійсненням фітосанітарних процедур до імпортних, експортних об’єктів регулювання.
- Здійснення контролю за використанням зразків насіння і садивного матеріалу, що ввозяться в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування, а також здійснення контролю за врожаєм, що отриманий із таких зразків.
-