Через військове вторгнення рф багато українців були змушені виїхати за кордон. Люди часто беруть з собою домашніх улюбленців, але для них потрібні певні документи, оскільки правила спрощеного виїзду для тварин скасовані.
Для отримання необхідних дозвільних документів, потрібно здійснити такі основні кроки:
Крок 1. Ідентифікація та вакцинація
В першу чергу, тварину, необхідно прочіпувати і вакцинувати проти сказу.
Мікрочип – це невелика мікросхема, розміром 2х12 мм, яку вводять під шкіру тварині. На чипі зберігається основна інформація про тварину: країна походження, порода, забарвлення, кличка, щеплення, ім’я господаря та контактний номер. Зчитати інформацію можна за допомогою сканера або мобільного телефону, що підтримує технологію NFC.
Дані чипа мають збігатися з наданими документами, перебувати в електронній базі, а штрих-код чипа повинен бути вклеєний у ветеринарний паспорт. Чипування необхідно провести до вакцинації від сказу або одномоментно з нею.
Щеплення від сказу – вакцинація має бути проведена лише у ветеринарній клініці. Використовувати дозволено лише ті вакцини, які сертифіковані в Україні. У ветеринарному паспорті мають бути зроблені відповідні відмітки, які необхідно засвідчити підписом лікаря та печаткою клініки.
Крок 2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка
Домашній улюбленець, повинен мати паспорт, який оформляється у державній установі ветеринарної медицини.
Заповнюється документ англійською та українською мовами і діє до кінця життя тварини. Вартість оформлення затверджено постановою Кабінету Міністрів України та становить 51 грн. 29 коп.
Крок 3. Cерологічний тест на сказ (тест нейтралізації сказу)
Перед перевезенням тварини необхідно зробити тест на визначення титру антитіл проти сказу.
Звертаємо Вашу увагу, що проводити аналіз на антитіла до сказу можливо лише через 30 днів з моменту останньої вакцинації. Тому зробити щеплення необхідно не раніше, ніж за 30 днів до відбору проби та не пізніше, ніж за рік до дослідження.
При першій вакцинації повноцінно захищеною від хвороби тварина стає через 21 день після її проведення. У разі введення бустерних доз – у день введення.
Тест на титри антитіл проти сказу – лабораторне дослідження, яке дозволяє встановити ступінь антитіл проти сказу, тобто дізнатись чи захищена Ваша тварина після щеплення. Якщо титр антитіл менший встановленої норми, то тварину необхідно повторно вакцинувати проти сказу. На формування імунітету впливає ряд факторів: порода, вид, вік, кратність вакцинації тощо.
Крок 4. Ветеринарне свідоцтво форма 1-ВЕТ
Форма 1-ВЕТ видається державною службою ветеринарної медицини не раніше, ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон на підставі проведеного огляду тварини і при пред’явленні паспорта на тварину.
Крок 5. Ветеринарний сертифікат
В Україні видається ветеринарною службою в пунктах ветеринарного контролю на кордоні і транспорті.