Найкраще взуття – це те, яке підібране за вашим розміром. Адже загалом вибір взуття визначає не лише стиль вашого гардеробу, але й ваш комфорт та здоров'я стоп. А виробництво, маркування та взагалі вимоги щодо безпеки взуття встановлюється Технічним регламентом маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу № 358 від 06.03.2019р. (далі Технічний регламент). Дотримання цих вимог допомагає забезпечити високу якість і надійність виробу для споживачів.
Ось декілька кроків, які допоможуть вам обрати якісне взуття згідно з цим технічним регламентом.
Насамперед, Вам потрібно визначити, для яких цілей воно потрібне: для спорту, професійної діяльності, прогулянок тощо. Це допоможе Вам зорієнтуватися у величезному асортименті.
Обов’язково звертайте увагу на його маркування. Відповідно до Технічного регламенту, на маркуванні взуття має зазначатися інформація про три основні складові взуття згідно з додатком 1 до цього Технічного регламенту, а саме:
- матеріал верху;
- підкладка й устілка;
- підошва.
Складові взуття позначаються відповідно до пункту 9 вищезазначеного Технічного регламенту у вигляді піктограм або текстових позначень конкретних матеріалів.
Маркування включає нанесення передбаченої інформації не менш як на одну напівпару з пари взуття. Маркування здійснюється шляхом тиснення, приклеювання, гофрування або прикріплення ярлика.
О до Технічного регламенту, маркування повинно:
- бути видимим, добре закріпленим та доступним, а розміри піктограм достатніми для зручності розуміння інформації, зазначеної на маркуванні;
зрозумілим для споживача і не вводити його в оману;
містити інформацію про матеріал відповідно до цього Технічного регламенту, який становить не менше 80 відсотків площі верху взуття, підкладки та устілки, а також 80 відсотків об’єму зовнішньої підошви. Якщо немає жодного матеріалу, частка якого б перевищувала 80 відсотків, інформацію належить подавати про два основні матеріали, з яких виготовлено виріб;
передбачає наявність інформації про товарний знак підприємства і країни-виробника, назва підприємства-виробника та його поштова адреса, артикул, номер моделі, розмір, повнота, колір, захисні властивості ( для спеціального взуття), дата випуску ( місяць, рік).
За потреби маркування, здійснене згідно з цим Технічним регламентом, може супроводжуватися нанесенням додаткових текстових позначень.
В індивідуальну упаковку кожної пари взуття має бути вкладена інформація (рекомендації) щодо його експлуатації та догляду за ним.
Розповсюджувач зобов’язаний надати споживачу всю необхідну інформацію про товар, який знаходиться у продажу.
Перевірте якість матеріалів: уважно розгляньте взуття, переконайтесь, що шви міцні, матеріали якісні (відповідають піктограмам на маркуванні) і немає видимих пошкоджень.
Рекомендуємо приміряти взуття перед покупкою, щоб переконатися, що воно підходить за розміром та забезпечує комфорт. Також варто його випробувати, пройшовши кілька кроків, щоб переконатися в його стійкості та зручності.