• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Проведення протиепізоотичних заходів на сучасних тваринницьких комплексах
опубліковано 26 березня 2024 року о 11:17

   Тернопільська область серед регіонів України має значний експортний потенціал продукції тваринного походження завдяки розташуванню на її території сучасних потужностей. Такі тваринницькі комплекси потребують модифікованих принципів ветеринарного обслуговування у порівнянні з невеликими фермами або особистими селянськими господарствами. При інтенсивному технологічному процесі необхідно враховувати біологічні особливості кожного виду тварин, мікробіоз, трансформацію інфекцій та імунологічних процесів. Комплекс ветеринарно-санітарних заходів на тваринницьких комплексах становить значну та невід’ємну частину загального технологічного процесу. Всі ветеринарно-санітарні заходи повинні вписуватися в технологічні цикли. Поряд із системою протиепізоотичних заходів в промисловому тваринництві є диспансеризація, що дає можливість стежити та проводити аналіз здоров’я всього стада.

    Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області перед початком проведення протиепізоотичних заходів, відповідно до затверджених планів, проводиться моніторинг виконання планів протиепізоотичних заходів та аналіз результатів лабораторних досліджень за минулий рік.

    При проведенні ветеринарно-санітарних заходів особлива увага приділяється диспансеризації, профілактичним щепленням та діагностичним дослідженням на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз.

    Спеціалістами ветеринарної медицини розпочато комплекс протиепізоотичних, лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних заходів на одному із сучасних молочно-товарних комплексів, на якому утримується більше 10 тисяч голів ВРХ безприв’язним методом та застосовуються високотехнологічні процеси виробництва. У 2023 році спеціалістами державної установи ветеринарної медицини у даному господарстві проведено відбір 13570 проб крові для проведення досліджень на лейкоз та бруцельоз, 7586 голів щеплено проти сибірки, туберкулінізації піддано – 5411 голів ВРХ та здійснено інші заходи, відповідно до Плану протиепізоотичних заходів.

    За результатами проведення диспансеризації тваринники отримують від спеціалістів ветеринарної медицини кваліфіковані консультації щодо утримання, годівлі, профілактики інфекційних та внутрішніх незаразних хвороб тварин.

    Слід зазначити, що бруцельоз та туберкульоз передаються від тварини до людини, а інфікуватися ними можна не тільки при безпосередньому контакті з хворою твариною, але і при вживанні продукції тваринного походження, молока, м’яса тощо.

    Не меншу небезпеку становить таке захворювання як лейкоз ВРХ. Це інфекційне хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів. Так як лікування цієї підступної хвороби не розроблено, основним методом профілактики є своєчасна діагностика.

    Вчасно та в повному обсязі проведений комплекс протиепізоотичних заходів щодо профілактики інфекційних та інвазійних хвороб тварин, профілактичних щеплень проти інфекційних захворювань дає змогу забезпечити стабільну епізоотичну ситуацію, дозволяє виробляти якісну та безпечну продукцію тваринного походження, мінімізувати матеріальні та моральні збитки для господарства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux