Зміни в законодавстві щодо забою тварин: нові вимоги з 1 січня 2025 року

опубліковано 07 січня 2025 року о 14:14

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про набрання чинності змін до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». З 1 січня 2025 року запроваджуються нові правила, що регулюють процес забою тварин та реалізації м’ясної продукції, а саме:

- продукти, отримані в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку кінцевому споживачу в межах 50 кілометрів від місця забою або в області, в якій він здійснений. 

 ВИМОГИ: цілі туші або частини туш, м’ясо, субпродукти парнокопитних та інших копитних тварин можуть реалізовуватися на агропродовольчих ринках, за умови що вони отримані від ідентифікованих сільськогосподарських тварин відповідно до вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин.

 ЗАБОРОНЕНО: - забій тварин, які не супроводжуються ветеринарним документом, що засвідчує здоров’я тварин; - перевезення та реалізація м'яса без належної документації. Товарно-транспортна накладна – єдиний документ для перевезення м’ясної продукції, яка має містити: інформацію про ідентифікацію тварин, зв’язок між тушами чи частинами м’яса та твариною або групою тварин; - забій свійських копитних тварин, диких ссавців, птиці та кролів поза сертифікованими бойнями з експлуатаційним дозволом.

ВИКЛЮЧЕННЯ: подвірний забій дозволений, з обов’язковим проведення ветеринарного огляду перед та після забою державним ветеринарним інспектором або уповноваженим ветеринаром, у таких випадках: - до трьох голів парнокопитних тварин на тиждень; - до п’яти голів свійської птиці або кролів на день.

Основна мета нововведень:

 - підвищення безпечності харчових продуктів для споживачів; - врегулювання діяльності у сфері забою тварин; - зменшення негативного впливу відходів забою на довкілля.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звертається до мешканців області, фермерів та операторів ринку з проханням дотримуватися вимог нового законодавства. Це не лише гарантія безпечності харчової продукції, але й крок до покращення якості ветеринарного контролю та відповідності європейським стандартам.

Разом забезпечимо здоров’я та безпеку наших громадян!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux