З наближенням Великодніх свят зростає активність на ринку: українці масово купують харчові продукти, подарунки, святкову атрибутику. У цей період важливо бути особливо уважними, адже зростає ризик придбати неякісний або небезпечний товар.
Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами підготувало низку практичних порад, як зберегти гроші та нерви:
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», усі товари мають бути безпечними для життя та здоров’я. Обов’язково перевіряйте маркування, дату виготовлення, умови зберігання та місце виробництва продукції.
У випадку порушення прав, саме фіскальний чек буде підставою для повернення коштів або подання скарги. Не соромтеся його вимагати.
Святкові акції — це часто спосіб збуту залежаних або неякісних товарів. Перед покупкою уважно огляньте товар, перевірте наявність усіх необхідних документів (технічний паспорт, гарантійний талон, інструкція з експлуатації та ін.) попросіть продавця здійснити перевірку споживчих властивостей товару, його комплектності, зазначеної в експлуатаційних документах .
Ставтесь критично до гучних рекламних заяв продавців:
«Ексклюзивна знижка – тільки сьогодні!» — класичний трюк, який змушує вас купити товар швидше. Перевірте, чи справді знижка унікальна, порівняйте ціни на інших платформах.
«Кількість обмежена» — елемент психологічного тиску. Запитайте себе: чи справді цей товар вам потрібен, чи вас просто спонукають до дії?
«У подарунок – ще один товар!» — переконайтесь, що "подарунок" не закладено у вартість головного продукту.
Протягом 14 днів (не враховуючи день купівлі) споживач має право обміняти або повернути непродовольчий товар належної якості, навіть той що придбаний за акційною ціною, якщо він не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром чи з інших причин.
Якщо ви вважаєте, що ваші споживчі права порушено — звертайтеся до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Наші фахівці завжди готові допомогти