Вимоги чинного законодавства для отримання дозволу (санітарного паспорта) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання

опубліковано 09 травня 2023 року о 15:48


Суб’єкти, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики з використанням рентгенівських апаратів, повинні дотримуватися вимог Державних санітарних правил і норм “Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур”, затверджених наказом МОЗ України від 04.06.2007 року № 294 (зі змінами). Вказані правила встановлюють основні принципи, вимоги та норми із забезпечення захисту медичного персоналу та пацієнтів при проведенні медичних рентгенологічних процедур з діагностичною, профілактичною, терапевтичною та дослідницькою метою, незалежно від методу їх проведення.

Санітарний паспорт є підставою на право експлуатації рентгенівського кабінету (у тому числі на право зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів), виданий територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства. На території нашої області цим органом є Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Видача санітарного паспорту на роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (якими є рентгенівські установки) здійснюється виключно через Центри надання адміністративних послуг – в Тернопільській області через Центр надання адміністративних послуг в м. Тернополі за адресою: м. Тернопіль вул. Василя Констянтина Острозького, 6.

Перелік документів, необхідних для отримання даної адміністративної послуги:

1. Заява за встановленою формою, згідно чинного законодавства, на ім'я начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

2. Специфікація: довідки або інші документи про опис, повний склад об’єкта, на який видається санітарний паспорт та показники його ідентифікації (в т.ч. щодо устаткування, обладнання та ДІВ; технічні характеристики, відомості щодо фірм-виробників, дати випуску та введення в експлуатацію, опис приміщень в яких він встановлений, дані про персонал що здійснює обслуговування, умови та параметри провадження діяльності, згідно ліцензії з ядерної та радіаційної безпеки, тощо).

3. Копія попереднього дозволу (санітарного паспорта) -у разі наявності.

4. Копія висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на рентгенівський апарат (за наявності, якщо він виготовлений після 2000 року).

5. Акт інвентаризації фактичної наявності ДІВ на момент одержання санітарного паспорта.

6. Копія Технічного паспорта рентгенівського кабінету (сертифікату, свідоцтва на ДІВ,тощо).

7. Паспорт вентиляційної системи, акт перевірки ефективності вентиляції (за умови наявності вентиляційних систем).

8. Акт випробувань пристроїв захисного заземлення устаткування, електроустановок.

9. Копія протоколу дозиметричного контролю засобів захисту в виробничих приміщеннях, суміжних приміщеннях і на прилеглих територіях.

10. Документ (акт, протокол) про випробування засобів індивідуального захисту та захисних пристроїв ДІВ на відповідність свинцевому еквіваленту.

11. Копії відповідних інструкційно-методичних документів, що регламентують роботу з ДІВ:

  • Контрольні рівні для осіб категорій "А" та "Б";
  • Інструкція з дій персоналу у випадку радіаційних аварій;
  • Інструкція з радіаційної безпеки при проведенні робіт із ДІВ;
  • Положення про службу радіаційної безпеки підприємства або відповідальну за радіаційну безпеку особу).

Дані інструкційно-методичні документи розробляються замовником санітарного паспорту та затверджуються ним (на титульній сторінці), після чого погоджуються начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (під час оформлення адмінпослуги).

12. Копії чинних наказів по установі про організацію роботи з ДІВ:

  • - про віднесення працівників до осіб до категорії "А" чи "Б";
  • - про призначення відповідального за радіаційну безпеку;
  • - про призначення відповідального за радіаційний контроль та його посадові обов’язки;
  • - про допуск до роботи осіб з персоналу категорії А.

13. Дані про проходження персоналом категорії А медичного огляду (заключні акти за результатами медоглядів осіб, що працюють в шкідливих умовах праці ).

14. Акт санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта (ф.315/о) Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (отриманий після проведення обстеження згідно поданої заяви до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux