Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжує проводити роз’яснювальну роботу щодо проблеми збереження здоров’я рослин.
11.05.2023 року у Бучацькому фаховому коледжі Закладу вищої освіти «Подільського державного університету» відбувся семінар «12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин». Участь у семінарі взяли спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки, викладачі та студенти Бучацького фахового коледжу.
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) оголосила 12 травня Міжнародним Днем здоров’я рослин. Цей день є ключовим надбанням Міжнародного року здоров’я рослин 2020 року. У стінах Бучацького коледжу на початку 2020 року також проводився семінар до Міжнародного року здоров’я рослин.
На семінарі начальник відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Людмила Безменська розказала про основні ключові факти того як рослини є важливими у нашому житті:
1. Наша їжа на 80% складається з рослин, вони виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо. Але, водночас, рослинам постійно загрожують шкідники та хвороби — щорічно через них гине до 40% продовольчих культур у всьому світі.
2. Підвищення температури на планеті означає, що більше шкідників рослин з’являється в тих місцях, де їх раніше не бачили.
3. Кількість корисних комах за останні 25 – 30 років знизилася на 80 %, а вони так важливі для здоров’я рослин (запилення, боротьби з шкідниками, здоров’я ґрунтів, переробки поживних речовин).
На виступі було озвучено і про те, що рослини, як люди і тварини, те що рослини, як люди і тварини, теж можуть хворіти. Вони можуть страждати від захворювань, спричинених вірусами, бактеріями, грибками, іх пошкоджують шкідники, не дають розвиватися бур’яни. У сучасному світі є ризики проникнення шкідливих організмів на нові території, які осиляючись на рослиннах можуть завдати великої шкоди сільському господарстві. Здоров’я рослин є дуже важливим у нашому житті. Адже охорона здоров’я рослин є невід’ємною складовою ліквідації голоду, зниження рівня бідності, охорони навколишнього природного середовища та економічного розвитку.
Головний спеціаліст відділу карантину рослин Віктор Гриців розповів учасникам семінару про небезпечні шкідливі організми рослин – їх шкодочинність, шляхи поширення та методи боротьбі. Особливу увагу звернув на новий карантинний шкідливий організм, який уже присутній на території України і який може завдати великої шкоди лісовим насадженням це – вузькозлатка ясенева смарагдова (Agrilus planipennis Fairmaire).
Виступи супроводжувалися презентаційними матеріалами, учасникам семінару було роздано листівки, буклети про шкідливі організми рослин. Студенти, які були найбільш активними під час семінару отримали заохочувальні подарунки.
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області дякує педагогічному колективу Бучацького фахового коледжу Закладу вищої освіти «Подільського державного університету» за можливість проведення семінару, адже тема семінару є дуже важливою тому, що Міжнародний День здоров’я рослин у 2023 році закликає всіх підвищити обізнаність і вжити заходів, щоб зберегти наші рослини здоровими та допомогти захистити довкілля та біорізноманіття.
Гаслом у 2023 році до Міжнародного дня здоров’я рослин є - «Здоров’я рослин для збереження довкілля».
Пам’ятаємо: РОСЛИНИ – ЦЕ ЖИТТЯ!