Спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна провели моніторинг стану насінницьких посівів озимих культур закладених під урожай 2023 року

опубліковано 24 березня 2023 року о 14:51

   З метою організації належного догляду за посівами та здійснення визначених організаційно-технічних заходів потрібно проводити моніторинг стану озимих культур — систематичні спостереження і контроль за станом посівів озимих культур.

   Загальновідомо, що від перезимівлі озимих зернових культур багато в чому залежить їхній урожай та якість продукції. Найшкідливішими чинниками зимового періоду є низькі температури, особливо за відсутності снігового покриву, льодяної кірки, а також, тривале залягання снігу на полях у ранньовесняний період. Оскільки щороку комбінація погодних чинників у зимовий період змінюється, важливою складовою моніторингу посівів озимих культур є діагностика їх стану та прогноз перезимівлі посівів на кожному конкретному полі.

   Цьогорічна зима була сприятливою для посівів озимих культур. Періоди теплої погоди чергувалися з періодами короткочасних похолодань. В середньому температурний фон на 2-3°С вищий за кліматичну норму. Це сприяло тому, що за зимові місяці майже не було сильних морозів.

   Спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели моніторинг стану насінницьких посівів озимих культур закладених під урожай 2023 року в суб'єктів насінництва та розсадництва.

   За результатами обстежень, стан посівів озимих зернових культур наразі добрий або переважно добрий. Тому, враховуючи загальний стан посівів, господарники розробляють подальший план робіт відносно до умов, що склалися, а також відповідну систему догляду за посівами озимих культур.

   Обстеження насінницьких посівів пшениці озимої показало, що на завершення другої декади березня, в доброму стані знаходилася озимина після кращих попередників – кукурудзи на силос, гороху та ріпаку, яка висівалася в ранні й оптимальні строки (11–30 вересня). На таких полях рослини знаходилися у фазі кущіння, утворивши в середньому 2–5 пагонів та мали достатньо розвинену вторинну кореневу систему. На посівах ріпаку озимого були добре розвинуті 8-10 листків, з доброю кореневою шийкою та кореневою системою. Погода посприяла вчасному початку польових робіт, які господарники розпочали із підживлення.

   Гарних врожаїв!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux