Спеціалісти відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області радять – як позбутися колорадських жуків.
Тривалість життя колорадського жука становить до 3 років, не рахуючи період сплячок. З настанням похолодання дорослий жук заривається в грунт, де комфортно зимує на глибині до 1 метру. Промерзання ґрунту до -9 °C його життю не загрожує. Виходить на поверхню навесні, коли середньодобова температура досягає +10...+ 13 °C.
Профілактика боротьби зі шкідником (профілактика не може гарантувати на 100%, що колорадського жука на городі не буде. Однак ви точно зменшите його популяцію).
Дотримання сівозміни - одне з головних правил, щоб знизити ризик зараження грибковими хворобами, а також ураження шкідниками. Наприклад, найкращі попередники картоплі — озимі зернові, бобові, ріпак. Не висаджуйте картоплю та інші пасльонові поруч на ділянці. Робіть високі гребні, коли підгортаєте картоплю — це знищує личинки та кладки яєць.
За 10 днів до збору врожаю бадилля скошують і виносять з ділянки або знищують на місці. Розкладіть на грядках лушпиння картоплі. Коли жук з'явиться на поверхні ґрунту, він почне харчуватись цим лушпинням. Вам залишається лише зібрати жуків та знищити.
Народні методи боротьби зі шкідником.
-Посів у міжряддя рослин з сильним запахом: чорнобривці, квасоля, кріп, матіола та інші. Основний недолік – істотно зменшується корисна площа городу.
-Обробка картоплі відваром або настоєм полину, цибулі, часнику, чистотілу, гірчиці, перцю вимагає повторення кожні 5-7 днів, що призводить до великих затрат сил і часу.
Такі засоби від колорадського жука застосовувати краще в теплу безвітряну погоду у вечірні години. Недолік народних засобів у тому, що шкідник швидко до них звикає, тому такі методи потрібно постійно чергувати.
Ефективні засоби проти колорадського жука.
Застосовуючи ефективні препарати проти колорадського жука та інших шкідників, ви захищаєте майбутній урожай. А якщо засоби підібрані правильно, дотримані терміни та норми обробки, такі препарати не завдають шкоди плодам культури.
Варто зазначити, що найбільш ефективними препаратами проти жука колорадського та інших шкідників вважаються ті, у яких не одна діюча речовина, а відразу дві. Це перешкоджає появі у комах резистентності.
Як правильно використовувати інсектициди (хімічні засоби):
Уважно вивчіть інструкцію, щоб розрахувати точне дозування.
Не вживайте їжу та воду, не куріть під час обробки рослин.
Використовуйте для обприскування спеціальний обприскувач, а не підручні засоби.
Одягайте маску та рукавички, щоб захистити відкриті ділянки шкіри.
Після обробки зніміть та виперіть одяг, у якому працювали. Прийміть душ.
Відразу після обприскування не виходьте на грядки для проведення ручних та механізованих робіт (терміни зазвичай вказані в інструкції препарату).
Сподіваємось, наші рекомендації допоможуть вам захистити посадки від такого злісного шкідника, як колорадський жук та отримати здоровий урожай картоплі.