Відомо, що дерев’яний пакувальний матеріал – це матеріал, який виготовлений з деревини та використовується для закріплення, захисту або переміщення товарного продукту (наприклад - піддони, бруски та ін.).
Дерев’яний пакувальний матеріал широко використовуються у міжнародній торгівлі (використовують під час перевезення вантажу різного походження). Тара, яка виготовлена з деревини, може бути небезпечна, тому що такий матеріал може переносити та поширювати небезпечні карантинні організми сільськогосподарських та лісових культур, які при акліматизації можуть завдати великої шкоди народному господарству країни. З цієї причини, до дерев’яного пакувального матеріалу застосовуються міжнародні, визначені фітосанітарні заходи, які застосовуються всіма країнами. Законодавчим документом щодо дерев’яного пакувального матеріалу є - Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів № 15 “Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу у міжнародній торгівлі”, в якому описано фітосанітарні заходи та правила.
Відповідно до фітосанітарних заходів та правил увезення з-за кордону, перевезення в межах України та експорт дерев’яного пакувального матеріалу, в тому числі як супровідного матеріалу, для будь-яких вантажів, здійснюється за умови його окорування, термічної обробки або знезараження, про що свідчить наявність маркування (у вигляді штампа) на ньому з двох протилежних боків. Маркування повинне мати прямокутну або квадратну форму і розташовуватися в межах обмежувальної лінії з вертикальною лінією, що відокремлює символ від компонентів коду.
Маркування повинно легко читатися та бути нанесене фарбою чи шляхом випалювання, що не змивається і не переноситься на інші предмети, а також не наноситися «від руки». Якщо для маркування дерев’яного пакувального матеріалу використовується фарба, то така фарба повинна бути зеленого або синього кольору. Використання фарб інших кольорів не дозволяється.
Маркування включає: