Мийні засоби займають важливе місце в нашому житті. Сьогодні неможливо обійтися без порошків або засобів для миття посуду. Згідно з Технічним регламентом мийних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 року № 717 (зі змінами) (далі — Технічний регламент), в Україні мийний засіб — це будь-яка речовина або препарат, що містить мило та/або інші поверхнево-активні речовини, призначені для прання чи очищення в побуті та промисловості у формі рідини, порошку, пасти, бруска, плитки, таблетки тощо.
Спеціалісти управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області зазначають, що введення мийних засобів в обіг на території України дозволяється лише за умови дотримання вимог Технічного регламенту. Тому при придбанні товару слід звертати увагу на знак відповідності технічним регламентам, який є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, які діють на території України для продукції певної категорії.
Мийний засіб маркується шляхом нанесення на зовнішню поверхню пакування чи етикетку чітким текстом, що не змивається протягом строку придатності засобу, із зазначенням:
найменування та інформації про призначення мийного засобу;
торговельної марки (за наявності) або торговельного знака, найменування, місцезнаходження та номера телефону виробника мийного засобу або його уповноваженого представника;
інформації про склад мийного засобу згідно з додатком 2;
адреси (включаючи електронну пошту, за наявності) та номера телефону для отримання технічного опису інгредієнтів;
інструкції із застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень відповідно до законодавства;
маси нетто або об’єму;
дати виготовлення;
строку придатності;
умов зберігання (у разі потреби).
Маркування мийного засобу здійснюється згідно з законодавством про мови. Крім того, цей Технічний регламент встановлює вимоги до мийних засобів і поверхнево-активних речовин, що входять до їх складу. Поверхнево-активні речовини (ПАР, сурфактанти, детергенти) — це хімічні речовини, які знижують поверхневий натяг рідини, полегшуючи її розтікання і знижуючи міжфазний натяг на межі двох рідин.
Зверніть увагу, що маркування пакування рідкого мийного засобу не повинно містити графічного зображення продуктів харчування, зокрема фруктів, якщо таке зображення може ввести споживача в оману щодо його застосування, окрім випадків, коли зображення продуктів харчування супроводжуються речами побуту, що прямо вказують на призначення засобу.
Також маркування мийних засобів для прання та для побутових посудомийних машин повинно містити інформацію про дозування мийного засобу.