Літнє та замове паливо: основні характеристики. Роз`яснення від фахівців Держпродспоживслужби

опубліковано 08 листопада 2023 року о 16:39

   Всі досвідчені автомобілісти знають, що з настанням холодної пори року, потрібно заправляти свої автомобілі «зимовими» видами палив, але не всі знають, що означає назва «зимове пальне». Отож розберемось.

   Відповідно до вимог Державного стандарту України 7688:2015 «Паливо дизельне. Технічні умови» та Технічних умов щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, за кліматичними умовами використання встановлено такі три марки дизельного палива: літнє (Л), зимове (3), арктичне (Арк).

   Основними характеристиками, які впливають на запуск дизельного двигуна в морозну погоду, є температура за якої парафін гусне та осідає в паливі, що у свою чергу спричиняє закупорювання паливного фільтру, насосу та магістралей затвердівшими кристаликами.

   Тому дизельне паливо поділяється:

-літнє – робота за температури повітря вище -5°С;

-зимове – робота за температури повітря від -5°С до -20°С;

-арктичне – робота за температури повітря до -30°С.

    Літній дизель виготовляють шляхом переробки нафти від 180 до 360 градусів. У зв’язку із цим у ньому залишаються часточки парафінів.

    Зимовий дизель отримують за допомогою додавання до звичайного дизеля присадок, які запобігають згущуванню парафіну. На такому паливі можна їздити за температури до -20°С.

    Арктичний дизель з’являється на автозаправних станціях, після того, як температура падає нижче 30°С. Його виготовлення відбувається аналогічно попередньому методу із застосуванням відповідних присадок.

   Варто зазначити, що користуватися в зимовий період літнім дизелем самостійно додаючи до нього різні присадки не рекомендується, оскільки це не завжди дає очікуваний результат. Заливаючи присадки, потрібно уважно ознайомлюватись з інструкцією щодо їх використання.

   Що стосується газу скрапленого (LPG), то у такого виду палива є також літній і зимовий вид.

   Якість газового палива регламентується Державним стандартом України EN 589:2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий скраплений. Технічні вимоги та методи контролювання» та Технічним регламентом щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей.

   Зріджений газ, в основному, складається із суміші пропану і бутану. Це основні його складники. Саме від пропорцій цих двох складників залежить яким буде газ: літнім чи зимовим.

   Також варто пам’ятати, що перед початком експлуатації газобалонного обладнання Вашого автомобіля буде не зайвим звернутися до кваліфікованого майстра для перевірки справності обладнання, заміни фільтрів та налаштування його до роботи за низьких температур.

   І на кінець можна згадати і про такий вид палива, як бензин. Його якість визначається у Державному стандарті України 7687:2015 «Бензини автомобільні євро Технічні умови» та уже згаданим вище Технічним регламентом щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей.

   Бензини автомобіль найменш страждають від перепадів температур. Низька температура впливає лише на тиск пари. Випаровується таке паливо помітно слабше, а тому завести двигун зимою трішки складніше.

   Також експлуатуючи автомобіль у зимовий період не варто забувати, що у зв’язку із перепадом температур, у паливному баку утворюється конденсат, що у свою чергу призводить до накопичення води. Щоб запобігти такому розвитку подій експерти рекомендують час від часу користуватися паливом із спеціальними присадками або доливаючи їх у паливо самостійно.

   Якщо ж у споживача виникає сумнів щодо того, яким саме паливом заправляють його автомобіль, то клієнт завжди має право вимагати у працівників АЗС показати йому Паспорт якості на паливо.

   У разі порушення Ваших прав, як споживача, рекомендуємо звертатись із скаргою оформленою відповідно до Закону України «Про звернення громадян» в Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, за адресою: вул. Микулинецька, 20, м. Тернопіль.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux