• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Інформація від спеціалістів Держпродспоживслужби Тернопільщини щодо паспортизації артезіанських свердловин
опубліковано 21 травня 2024 року о 10:03

Артезіанські свердловини є найбільш надійним та захищеним від навколишнього впливу об’єктом забезпечення водою питної якості для населення. Населення Тернопільської області, що користується водою із водогонів централізованого водопостачання, забезпечується майже 100 % питною водою саме із артезіанських свердловин.

Як об’єкт природокористування, кожна свердловина має бути зареєстрованою та поставленою на облік. Однією із основних вимог – є наявність технічного паспорта на свердловину. Артезіанська свердловина без технічного паспорта вважається неіснуючою, а її експлуатація - неправомірною та протизаконною.

Паспорт артезіанської свердловини - це суто технічний документ, в якому зафіксовано основні геологічні , технічні і технологічні дані про свердловину, а саме: її призначення, дату початку і закінчення буріння, глибину вибою, конструкцію, геологічний розріз, абсолютні відмітки продуктивних пластів, дані експлуатації свердловини, відомості про різні випробування, про роботи з її ліквідації та капітальні і поточні ремонти, тощо.

Паспорт артезіанської свердловини має затверджену форму, що передбачена спільним наказом від 06.04.2016 № 145/84 Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.04.2016 р. за № 642/28772). Даним наказом зобов’язано Державну службу геології та надр України здійснювати ведення державного реєстру, тобто обліку, артезіанських свердловин шляхом внесення до нього даних з паспорта артезіанської свердловини згідно з додатком «Опис артезіанської свердловини», що є невідємною частиню форми Паспорта.

В області налічується понад 300 об’єктів централізованого питного водопостачання.

У період воєнного стану планові перевірки суб’єктів господарювання не проводяться, діє Постанова КМУ «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 року № 303.

Згідно Доручень Прем’єр-міністра України, протокольних рішень засідань Державної та регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відповідальність щодо забезпеченя населення якісною та безпечною питною водою покладена на місцеві органи влади, що зобов’язані проводити комісійні обстеження об’єктів питного водопостачання спільно з представниками Держпродспоживслужби.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, приймаючи участь у комісійних обстеженнях, перевіяє наявність паспортів на артезіанські свердовини, проводить вибіркові моніторингові лабораторні дослідження якості питної води з них.

Питання паспортизації джерел виноситься на розгляд комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при ТГ, РВА, ОВА.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux