Завідувач сектору контролю за рекламою дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області Дмитро РАБЧЕНЮК прийняв участь у семінарі «Актуальні питання застосування законодавства щодо контролю над тютюном».
14-15 вересня в м. Києві Бюро ВООЗ в Україні спільно з Держпродспоживслужбою України та громадською організацією «Життя» провели дводенний навчальний семінар «Актуальні питання застосування законодавства щодо контролю над тютюном» для фахівців територіальних управлінь Держпродспоживслужби України за участі представників МОЗ та Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Під час роботи було обговорено ряд питань, серед яких:
-важливість виконання антитютюнового законодавства в регіонах;
-результати опитування щодо вживання тютюну та нікотину в Україні;
-особливості проведення планових та позапланових заходів нагляду за дотриманням антитютюнового законодавства;
-результати громадського моніторингу за дотриманням антитютюнового законодавства;
-онлайн інструменти для громадського моніторингу виконання антитютюнового законодавства;
-деякі аспекти здійснення державного контролю та нагляду, що стосуються куріння та вживання тютюнових та нікотинових виробів, реклами та просування, маркування та вимог до вмісту тютюнових та нікотинових виробів.
Також, завідувач сектору контролю за рекламою дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області поділився досвідом у забезпеченні дотримання антитютюнового законодавства на Тернопільщині.
Комплексний антитютюновий Закон №2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», зокрема, передбачає:
-заборону куріння, вживання та використання тютюнових виробів, е-сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у всіх громадських приміщеннях, а також у громадському транспорті, зупинках, підземних переходах та на дитячих майданчиках;
-заборону сигарет, тютюну для самокруток та рідин до е-сигарет з смако-ароматичними добавками;
-вимоги до вмісту рідин для е-сигарет.
Власники приміщень установ та організацій усіх форм власності зобовʼязані розмістити у своєму приміщенні інформаційне повідомлення про заборону куріння. За його відсутність у заборонених для куріння місцях субʼєкти господарювання мають сплатити штраф у розмірі 1000 грн.
Нагадуємо, що з квітня Держпродспоживслужба відновила контроль за дотримання антитютюнового законодавства, у тому числі заборони куріння у приміщеннях кафе, барів, ресторанів згідно з наказу МОЗ від 17.03.2023 № 522.
Поскаржитися про порушення можна на сервісі моніторингу порушень антитютюнового законодавства Центру громадського здоров’я: nosmoking.phc.org.ua або на порталі звернень Держпродспоживслужби або до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.