У передзбиральний період у рослин сповільнюється ріст, майже не відбувається споживання поживних речовин, припиняється накопичення сухої маси, починається процес природної стиглості.
Десикацію проводять на посівах соняшнику, льону, сої, пшениці, гороху, картоплі, насінників цукрових буряків, ріпаку, конюшини та інших культур приблизно за 10 діб до збирання урожаю.
Десикація насінницьких посівів створює умови для рівномірного дозрівання культур на момент збирання врожаю, забезпечує знищення бур’янів. Швидке і рівномірне дозрівання посівів після десикації забезпечує оптимальну вологість насіння, як наслідок, економляться витрати енергії на його досушування. Після десикації зменшуються витрати на збирання врожаю, обмежується поширення хвороб, стає можливим оптимізувати терміни збирання врожаю. Десикація не впливає на якість насіння, його схожість та біологічний потенціал урожайності зберігається.
Десикацію посівів рекомендовано проводити за вологості насіння 45-50%.
Таким чином, застосування десикації сприяє зменшенню вологості зерна та насіння, полегшує збирання урожаю, зменшує забур’яненість, а також втрати врожаю та витрати на доведення до стандарту зібраного насіння.
Технологія застосування десикантів передбачає використання авіаційної техніки і тракторних обприскувачів, вибір яких залежить від обсягу десикаційних заходів, термінів проведення, особливостей культури, яку обробляють та місця розташування посіву.
Порушення регламентів десикації може спричинити негативні наслідки: пестициди в разі потрапляння на інші рослини (в т.ч. насадження багаторічних деревних рослин та кущів) можуть призвести до їх знищення або істотного пошкодження, а також завдати шкоди бджолам.
Для запобігання порушення технологічних та санітарних вимог при застосуванні пестицидів і попередження негативних наслідків для населення та навколишнього середовища Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області нагадує про необхідність дотримання суб’єктами господарювання технологічних та санітарних вимог при застосуванні десикантів, в тому числі вимог Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1.2.001-98.
Серед них першочергово слід звернути увагу на такі вимоги: