Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, незважаючи на запроваджений у державі воєнний стан, продовжує надавати адміністративні послуги, передбачені Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. N 523 «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» (згідно переліку в додатку до даного розпорядження у редакції розпорядження КМУ від 18 серпня 2021 р. № 969-р), а також здійснює погоджувальні процедури, передбачені чинними санітарними нормами та правилами.
Так, у 1-му півріччі 2022 року до Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства надійшло 112 заяв щодо отримання адміністративних послуг та надання погоджувальних процедур (за аналогічний період 2021 року на розгляд надійшло 184 заяви). Спеціалістами відділу безпеки середовища життєдіяльності Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства за результатами їх розгляду задоволено 107 заяв, у наданні 5 - відмовлено.
Зокрема, з Центру надання адміністративних послуг м. Тернополя надійшло 40 справ на видачу дозволу (санітарного паспорта) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання. Задоволено 37 заяв, 3 – відмовлено. Це, як правило, стосується рентгенодіагностичних, флюорографічних кабінетів, кабінетів комп’ютерної томографії, кабінетів мамографії закладів охорони здоров’я.
Також, через ЦНАП надійшло 55 документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. У 53 документах прийнято рішення щодо можливості видачі дозволу на викиди, у 2 документах дано відмови на видачу дозволів. Причинами відмов були: зауваження до їх змісту та матеріалів, відсутність для об’єкта санітарно-захисної зони, встановленої Висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи при недотриманні нормативної санітарно-захисної зони; відсутність результатів досліджень приземних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на межі санітарно-захисної зони, встановленої Висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Окрім того на розгляд спеціалістів надійшло 5 заяв на видачу акту санітарно-епідеміологічного обстеження закладів медичного профілю для подальшого отримання ними ліцензій МОЗ України на провадження медичної практики. Усі заяви задоволено.
Розглянуто 10 заяв щодо видачі дозволів на експлуатацію 12 складів для зберігання пестицидів та агрохімікатів. За результатами проведених обстежень підготовлено та затверджено 12 санітарних паспортів на право ввезення та зберігання в складах отрутохімікатів.