30.06.2023 року відбулася нарада із спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області

опубліковано 30 червня 2023 року о 14:50

    30.06.2023 року відбулася нарада із спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, також у нараді взяли участь працівники Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія».

    На нараді розглядалися питання щодо виконання основних завдань у сфері карантину рослин, адже відповідно до Закону України «Про карантин рослин» такими завданнями є:

- охорона території від занесення регульованих шкідливих організмів;

- виявлення, локалізація і ліквідація регульованих шкідливих організмів;

- запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких регульованих шкідливих організмів;

- здійснення державного контролю за дотриманням карантинного режиму і проведення заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, ввезенні, транспортуванні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання та ряд інших завдань і функцій.

    Станом на сьогоднішній день на території Тернопільської області поширені такі регульовані шкідливі організми як:

Західний кукурудзяний жук (вперше виявлений на території області у 2008 році в колишньому Монастирському районі с. Вістря на площі 65 га). На сьогодні площа зараження -7965 га.

Західний квітковий трипс ( виявлений у 2007 році у м. Тернопіль ). На сьогодні площа зараження 0,4 га

Американський білий метелик (потрапив з Чернівецької області, вперше зареєстровано у с. Окопи та с. Вигода тоді ще Борщівського районі Тернопільської області на площі 50,48 га в 2003 році). На сьогодні площа зараження - 198,68 га.

Потівірус шарки сливи (віспа) (вперше виявлено в 1988 році у смт. Скала- Подільська Борщівського району). У Скалі-Подільській скасовано карантинний режим, але площа зараження по області становить 14,3 га.

Золотиста картопляна нематода (вперше виявлена у 1984 р. у с. Чорнокінці Чортківського району). На сьогодні площа зараження – 864,18 га.

Амброзія полинолиста (вперше на території Тернопільської області виявлена в м. Борщів у 2002 році на площі 0,7 га.) Станом на 2023 рік площа зараження 59,103 га.

Бура гниль картоплі (виявлена у 2019 році на площі 56 га ).

  • Також, учасники наради згадали про те, які ще карантинні організми були поширенні на території області і при застосування відповідних заходів вдалося локалізувати а в подальшому і ліквідувати дані вогнища карантинних організмів рослин. Мова йшла про такі карантинні організми як: рак картоплі, ризоманія цукрових буряків, бактеріальне в’янення кукурудзи, повитиця польова.
  •  Фахівці Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» доповіли про методи лабораторних експертиз, які застосовуються до об’єктів регулювання. А також поділилися інформацією про те, які небезпечні карантинні організми були ідентифіковані від початку створення карантинної лабораторії на Тернопільщині, тобто від серпня 2005 року.

    Саме 30 червня 1993 року Верховною Радою прийнятий Закон України “Про карантин рослин”, і саме цей день вважається створенням національної служби з карантину рослин України.

    Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Ігор Рогальський привітав усіх державних фітосанітарних інспекторів Тернопільської області та фахівців ДУ «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» з Lнем карантину рослин та зазначив, що виконання покладених завдань на Управління фітосанітарної безпеки та Тернопільську фітосанітарну лабораторію є дуже важливим для країни з метою  запобігання поширенню небезпечних карантинних організмів рослин, які можуть завдати великої шкоди сільському господарству.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux