Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Спеціалісти Держпродспоживслужби в одному із магазинів Тернополя виявили іграшку, яка не відповідає вимогам


07/30/2020

 Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області при проведенні планової перевірки характеристик продукції в одному із магазинів м. Тернополя, здійснили відбір дитячої іграшки TM «Biba Tojs», артикул  BM 353 для проведення випробувань.

 За результатами експертизи, відповідно до наданого ДП «Тернопільстандартметрологія» протоколу випробувань, дитяча іграшка не відповідає вимогам  п. 8,5, п. 8,11  ДСТУ EN 71-1: 2016 , ДСТУ EN 50088:2003, а саме:

 1. Відсутнє маркування  на пакуванні іграшки (дані про виробника та імпортера - найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торгову марку та  контактна поштова адреса);

 2. При скиданні іграшки з висоти 850 мм. 5 разів на пластину з твердістю А за Шором, утворилася тріщина з гострою крайкою, проріз стрічки 95% .

 На підставі розробленого органом ринкового нагляду сценарного плану ймовірності виникнення ризику встановлено, що вищезазначена продукція становить низький рівень загрози.

 Розповсюджувачу вказаної продукції надали рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – про тимчасову заборону реалізації продукції, обмеження надання продукції на ринку до приведення її у відповідність із встановленими вимогами та про обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності.