Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Держпродспоживслужба рекомендує використовувати воду із перевірених джерел

   19 січня відзначають свято Хрещення Господнього. У цей день вода набуває унікальних (цілющих) властивостей. Даний факт підтверджують вчені. Саме в період Хрещення структура води стає геометрично правильною. Люди використовують її для зцілення, очищення і освячення житла, тому й поспішають скупатися в ополонці і запастися освяченою водою.

У Держпродспоживслужбі області обговорили проблеми бджільництва

     17 січня 2019 року в приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області під головуванням першого заступника начальника Головного управління Володимира Богоноса відбулася нарада щодо запобігання випадків масових отруєнь бджіл при проведенні весняно-польових робіт з використанням агрохімікатів, безпечного застосування засобів захисту рослин та недопущення порушень законодавства у галузі бджільництва за участю пасічників та представників аграріїв області.

Відділ ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів підсумував результати перевірок за 2018 рік

 Протягом 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено 113 перевірок характеристик продукції (з них 81 перевірку відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік, 29 позапланових перевірок характеристик продукції за ланцюгом постачання та 3 позапланові перевірки стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів).

Держпродспоживслужба проводитиме перевірки відповідно до критеріїв, які затвердив Кабмін

  Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері та визначив періодичність проведення планових  заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з 12 грудня 2018 року.

У 2018 році в області зареєстровано 5 спалахів кишкових інфекцій

   У 2018 році в Тернопільській області фахівціями Держпродспоживслужби проведено розслідування 5 спалахів кишкових інфекцій, з кількістю постраждалих 65 осіб, в тому числі 57 дітей (87,7%). У 2017 році розслідувано – 7 спалахів, з кількістю постраждалих 48 осіб, в т.ч. 31 дитина (64,6%). Із 5-ти зареєстрованих у 2018 році спалахів - 4 спалахи сальмонельозу та 1 норовірусної інфекції; 4 пов’язані з дошкільними навчальними закладами і 1 з закладом громадського харчування.

За 2018 рік фахівці Управління захисту споживачів виявили 7 видів іграшок, які є небезпечними

   Протягом 4 кварталу 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 27 перевірок характеристик продукції (іграшки, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, техніка для використання в побуті), з яких 18 перевірок проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та 9 позапланових перевірок проведено за ланцюгом постачання.   

Начальнику Зборівського районного управління Держпродспоживслужби Ігорю Задорожному сьогодні 55 років

   Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області вітає з Днем народження начальника Зборівського районного управління Ігоря Задорожного з ювілеєм!

Держпродспоживслужбою попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік за 2018 рік на суму понад 4 мільйони гривень

   Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області протягом поточного  2018 року розглянули 40 звернень громадян та суб'єктів господарювання, в тому числі 4 запити на отримання публічної інформації та 3 звернення  по гарячій лінії. Проведено 13 позапланових заходів контролю  щодо порядку формування, встановлення і застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги. У 11 суб'єктів виявлено порушення державної дисципліни цін, тобто  84, 6 відсотків із перевірених. За результатами проведених позапланових заходів прийнято 4 рішення, 8 приписів та  4-и посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності та направлено 4 листи у  міські та селищну ради щодо приведення у відповідність  їх рішень до вимог чинного законодавства.

Як уникнути харчових отруєнь під час свят!

  У період свят, при частих застіллях не варто забувати про своє здоров'я! Основними причинами спалахів кишкових інфекцій є нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму. Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються "із запасом", що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань та продуктів їх життєдіяльності.

Впродовж 2018 року Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства надавалися адміністративні послуги

   Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області у 2018 році надавалися наступні адміністративні послуги та  здійснювалися погоджувальні процедури суб’єктам господарської діяльності. 

У Збаражі фахівці Держпродспоживслужби провели семінар для кухарів закладів освіти

  За ініціативою Збаразького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Збаразьким управлінням освіти організовано  03 січня 2019 року плановий семінар з кухарями дошкільних  та шкільних навчальних закладів району.

Вітання Василя Хомінця з різдв'яно-новорічними святами

Дорогі тернополяни! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового 2019 року та  Різдва Христового!

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги.

Працівники Держпродспоживслужби перевірили КП "Бучацький комбінат комунальних підприємств"

   Працівниками сектору контролю за регульованими цінами проведено позапланову перевірку прогнозних планових тарифів Комунального підприємства «Бучацький комбінат комунальних підприємств», яке самостійно звернулось в Головне управління Держпродспоживслужби для перевірки планових тарифів на послуги з водопостачання, водовідведення та вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів.

фахівці Управління захисту споживачів виявили ряд порушень у рекламній сфері Тернопільщини

Стаття 22 Закону України “Про рекламу” встановлює спеціальну заборону на рекламу алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, а саме  забороняється:                                     :
       - на радіо та телебаченні з 6 до 23 години;                               ;
       - на перших і останніх сторінках газет, на обкладинках журналів та інших видань, в усіх виданнях для дітей та юнацтва, на сторінках для дітей та юнацтва усіх друкованих видань                  ;
       - в усіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань); 
       - засобами внутрішньої реклами;                  ;
       - за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів алкогольних напоїв);                                    ;
       - на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів загального користування та метрополітену;                                        ;
       - засобами зовнішньої реклами.

Держпродспоживслужба Тернопільщини завершує рік добрими справами

   Впродовж грудня працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, міського та районних управлінь долучалися до благодійних проектів та підтримали своєю увагою та подарунками багатьох дітей.

Іграшкова зброя може бути небезпечною для дітей

  Відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в листопаді-грудні 2018 року проводилася планова перевірка характеристик ігор та іграшок для дітей в одному із магазинів смт. Вишнівець Збаразького району.

Вітання Василя Хомінця з Різдвом Христовим західного обряду

  Дорогі друзі!

  25 грудня - це день, коли Різдво приходить в оселі до всіх християн західного обряду і осяває світлом і добром думки і душі віруючих.  Від щирого серця бажаю радісних подій і достатку в домі, щасливих випадків і великих успіхів, сімейного блага і близьких рідних за дружним столом, чудового настрою і міцної віри в удачу.

У жувальній гумці зі смаком коли, яка експортується з Пакистану виявлено перевищення вмісту барвника Е151

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 11.09.2018 року № 2018.2558 та від 14.12.2018 року № 2018.2558-fup2 в жувальній гумці зі смаком коли,  експортованої з Ісламської Республіки Пакистан через Литовську Республіку (імпортер UAB Profisa) в окремі держави-члени ЄC та України,  виявлено перевищення вмісту барвника Е 151.

Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини взяли участь у воркшопі на тему: «Захист споживачів у Європейському Союзі та Україні»

У Львівському національному університеті імені Івана Франка в рамках реалізації проекту імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій: Центр досконалості імені Жана Моне» відбувся воркшоп на тему: «Захист споживачів у Європейському Союзі та Україні». Учасниками даного заходу були представники Мінекономрозвитку, Координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації, науковці та керівники управлінь захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях.

Фахівці Управління захисту споживачів розповіли школярам про їх права як споживачів

   На виконання Указу Президента України від 08.12.2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження КМУ від 26.09.2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та листа Міністерства юстиції України від 14.12.2018 року №12966/29.5/26-18 щодо заходів проведених у 2018 році під час Всеукраїнського тижня права в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено ряд заходів, присвячених відзначенню Всеукраїнського тижня права.

Вітання Володимиру Івановичу Маркову з нагоди ювілею

ШАНОВНИЙ ВОЛОДИМИРЕ ІВАНОВИЧУ!

Щиро вітаємо Вас з 60-річчям! Відмінна дата — 60 років! Пройдена велика частина шляху, а в серці живе молодецька завзятість, навіть юнацький запал! Вітаємо з ювілеєм і бажаю, щоб ніякі неприємності зі здоров’ям не завадили кожному дню бути щасливим і прекрасним. Щоб легка хода говорила всім навколо, що у Васі живуть молоді сили, запал і радість буття! Міцного авторитету Вам на роботі, а теплоти і любові — вдома! Щастя і здоров’я Вам та Вашій сім’ї!

Представники Управління фітосанітарної безпеки під час наради ознайомили сільгоспвиробників з вимогами Закону України «Про насіння і садивний матеріал»

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провело спільне засідання з представниками органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, сільгоспвиробниками, іншими зацікавленими органами щодо обігу насіння та садивного матеріалу тільки за наявності сертифікатів на сортову та посівну якість, підтверджень на ввезення насіння для селекційних, дослідних робіт та експонування, запобігання обігу контрафактного насіння, дотримання технології виробництва та знищення насіння.

Фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини забракували жіночий купальний костюм

  В ході планового заходу державного нагляду (контролю) проведеного спеціалістами Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області одному із магазинів міста Теребовля, відібрано для проведення експертизи на відповідність нормативних документів зразок продукції: купальний костюм жіночий «Marina Only You and Sea» модель 165, виробник ТОВ «Марсана» Україна, м.Миколаїв, вул.Авангардна, 6/2.

Вітання Василя Хомінця з Днем Збройних Сил України

6 грудня 1991 року Верховна Рада України приймає надзвичайно важливі для військового будівництва закони — «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України». Того ж дня було затверджено текст Військової присяги, яку в залі Верховної Ради першим склав Міністр оборони України генерал-полковник К.П. Морозов. Уже 25 років військовослужбовці Збройних Сил України мають змогу відзначати своє професійне свято.

Звіт роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за листопад 2018 року

 Протягом листопада 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 11 перевірок характеристик продукції (ігри та іграшки для дітей, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, кабелі, техніка для використання в побуті,), з яких 7 перевірок проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік  та 4 перевірки (позапланові) проведено згідно доручень Держпродспоживслужби за ланцюгом постачання.

Запорукою щедрого урожаю є правильне зберігання насіння

Сучасний насіннєвий ринок пропонує широкий асортимент насіння передумовою якого є професійна робота спеціалістів у галузі насінництва, а саме: догляд за посівними та урожайними якостями насіння сільськогосподарських культур, який охоплює: вирощування, збирання, післязбиральну обробку, заготівлю, зберігання, реалізацію та використання насіння Серед перелічених чинників, який включає формування якості насіння, дуже відповідальним є його зберігання.

Представники Держпродспоживслужби обстежили місце складування перегною на території Тернопільського району

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  повідомляє, що профільними фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини спільно з керівником Тернопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено перевірку достовірності повідомлення про накопичення відходів тваринного походження та несанкціонований худобомогильник посеред поля неподалік села Велика Лука Тернопільського району, яке надійшло до Управління засобами телефонного зв’язку.

Вимоги до температурного режиму в дитячих навчальних закладах

 У зв’язку з пониженням температури атмосферного повітря, враховуючи підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції є необхідність згадати вимоги по дотриманню температурного режиму, зокрема в дитячих навчальних закладах. У відповідності до вимог чинного санітарного законодавства, зокрема відповідно до «Санiтарного регламенту для дошкiльних навчальних закладiв», затвердженого наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України 24 березня 2016 року №234,оптимальною температурою у групових осередках дошкiльних навчальних закладів є +19–23°C, у залах для занять музикою та фiзичною культурою +18–19°C, у теплих переходах - не менше +15°C і у примiщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торцi будівлі дошкiльного навчального закладу, температура повiтря повинна бути не менше +21°C.

У помелі медовій, яка експортується з Китаю у країни ЄС та України виявлено субстанції ізокарбофосу

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 31.10.2018 року №2018.3096 та від 13.11.2018 року №2018.3096-fup5 в помелі медовій,  експортованій з Китайської Народної Республіки через Королівство Нідерландів (імпортер VITA FRUIR Sp. z o.o.) в окремі держави-члени ЄC та України,  виявлено незареєстровані субстанції ізокарбофосу.

Що варто знати про грип та ГРВІ

 Причиною ГРВІ причиною можуть бути риновіруси, аденовіруси, реовіруси. При грипі - віруси грипу, вони можуть бути різного роду і типів, тому грипозні епідемії дещо відрізняються за клінічною картиною.