Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Виявлені вогнища регульованих шкідливих організмів у 2020-му

При здійсненні фітосанітарного моніторингу державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області у період вегетації 2020 року виявили наступні карантинні організми на території області: Американський білий метелик, Золотиста картопляна нематода та Західний кукурудзяний жук.

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

У жовтні цього року офіційно набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 16.06.2020 р.  № 1130, який остаточно скасовує обов'язковість ведення Книги відгуків та пропозицій.

Фахівці Держпродспоживслужби проводять моніторнигові візити на підконтрольні об’єкти в «червоній» зоні

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують контролювати дотриманням вимог карантину, зокрема в тих населених пунктах, які віднесені до «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. На території нашої області таких міст є 4: Чортків, Кременець, Бережани та Тернопіль.

На Тернопільщині у 3-х районах встановлений найвищий рівень епіднебезпеки поширення коронавірусу

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують контроль за дотриманням вимог карантину, зокрема, в тих районах, які віднесені до «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. На території нашої області таких районів є 3: Борщівський, Заліщицький та Монастириський.

Спеціалісти районних та міського управлінь Держпродспоживслужби взяли участь в нараді онлайн щодо карантину через COVID-19

19 жовтня в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області відбулася нарада онлайн із керівниками і спеціалістами районних та міського управлінь, за участю першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимира Богоноса та начальниці Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нінель Цяпи.

На Тернопільщині від початку пандемії підтвердили 17498 випадків зараження COVID-19

На Тернопільщині за минулу добу підтверджено 142 випадки зараження вірусом COVID-19. Станом на 19 жовтня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтверджений у 17498 випадках (16227 випадків – дорослі, 1271 випадок – діти). Видужали 12020 осіб. 228 летальних (1 випадок житель сусідньої області).

Фахівці управління захисту споживачів виявили у продажу неякісне електрообладнання

Cпеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області регулярно здійснюють перевірки характеристик продукції (нехарчової), яка може нести небезпеку для життя і здоров’я людей, а також не відповідає встановленим вимогам.

Від початку карантину спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області виявили 3242 порушення

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про результати перевірок стану дотримання карантинних заходів на території Тернопільської області.

Сьогодні свій день народження святкує начальник ГУ ДПСС Василь ХОМІНЕЦЬ

Колектив Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини вітає свого начальника, Василя Петровича Хомінця, з Днем народження!

До уваги громадськості!

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляють про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF щодо виявлення несанкціонованого новітнього харчового інгредієнту та зависокого вмісту піперину в харчовій добавці, що експортувалась з Чеської Республіки.

На Тернопільщині від початку пандемії підтвердили 15987 випадків COVID-19

На Тернопільщині за минулу добу підтверджено 194 випадки зараження COVID-19. Станом на 12 жовтня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 15987 випадках (14805 випадків – дорослі, 1182 випадки – діти). Видужали 11006 осіб. 203 летальних (1 випадок житель сусідньої області).

Вітання Володимира Богоноса з Днем працівників державної санітарно-епідеміологічної служби

 Від імені колективу Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області щиро вітаю спеціалістів та фахівців санітарно-епідеміологічного профілю – з Днем працівників державної санітарно-епідеміологічної служби.

Фахівці Управління захисту споживачів застерігають щодо ризиків при покупках в Інтернеті

Останнім часом споживачі користуються інтернет-магазинами, оскільки перевагами вважають те, що нікуди не потрібно ходити, ціни нижчі, а товар доставляють додому. Та з іншого боку – це все не так райдужно, адже в таких випадках в рази збільшується ризик отримати неякісний товар або ж - не отримати його взагалі. Про такі ризики попереджають спеціалісти Управління захисту споживачі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Вимоги до утилізації масок

Враховуючи те, що на території України більше ніж півроку діють карантинні заходи  з  протидії коронавірусу, масово використовуються засоби індивідуального захисту (ЗІЗ): маски, рукавички, респіратори та інше. Як наслідок – утворюються відходи засобів індивідуального захисту і дуже часто на підконтрольних об’єктах, зокрема, в дитячих навчальних закладах ставлять питання про те, як збирати, зберігати та кому передавати ці відходи?

Спеціалісти Держпродспоживслужби при перевірці КП “Аква-Сервіс” виявили порушення у формуванні планового тарифу на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

   Спеціалісти Сектору контролю за регульованими цінами на підставі звернення мешканців селища Великої Березовиці та  погодження Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  провели позапланову перевірку КП “Аква-Сервіс” з питань дотримання вимог законодавств при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих тарифів на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за період з 2019  - 2020 років.  

Фахівці Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують моніторингові обстеження та позапланові перевірки підконтрольних об’єктів

Спеціалісти районних управлінь Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують моніторингові обстеження та позапланові перевірки підконтрольних об’єктів. В ході відвідувань суб’єктів господарювання фахівці проводять роз’яснювальну роботу щодо дотримання протиепідемічних заходів в умовах карантину по COVID-19. Також реагують на порушення.

За 9 місяців цього року спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили 50 перевірок характеристик продукції

  Протягом 9 місяців 2020 року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели 50 перевірок характеристик продукції (з них 37 перевірок відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2020 рік та 13 позапланових перевірок характеристик продукції за ланцюгом постачання згідно доручення Держпродспоживслужби) та 2 перевірки стану виконання рішень.

Оперативна інформація щодо проведення моніторингових обстежень

 Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують проводити моніторингові дослідження та позапланові заходи державного контролю на підконтрольних об’єктах щодо дотримання ними санітарних норм в умовах карантину.

До уваги батьків: як обирати безпечні іграшки

 Спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області просять батьків звертати увагу не лише зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.

На Тернопільщині за добу підтвердили 125 випадків зараження COVID-19

На Тернопільщині за добу підтвердили 125 випадків зараження COVID-19. Станом на 5 жовтня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 14417 випадках (13337 випадків – дорослі, 1080 випадків – діти). Видужала 9201 особа. 180 летальних (1 випадок житель сусідньої області).

На Тернопільщині фахівці Держпродспоживслужби продовжують виявляти неякісні іграшки

  Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області при проведенні планової перевірки характеристик продукції в одному із магазинів смт. Козови для проведення випробувань здійсненили відбір дитячої іграшки модель «Джип.5», арт. KT5337W, «HUMMER» (Китай, дата вир-ва 2020 р.).

На Тернопільщині фітосанітарні інспектори проводять обстеження полів

Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з 15 по 30 вересня провели у базових та інших господарствах області ґрунтові розкопки та обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують моніторингові обстеження та позапланові перевірки підконтрольних об’єктів

Станом на 30 вересня 2020 року, спеціалісти Тернопільського міського та районних управлінь Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевірили 17177 суб’єктів (об’єктів) господарювання на території області та, через виявлені порушення, склали 509 адміністративних протоколів.

До відома суб’єктів господарювання, які експортують продукцію до ЄС

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській доводить до відома наступну інформацію для суб’єктів господарювання, які здійснюють експорт рослин, деревини та ізольованої кори (Fraxinus L., Juglans ailantifolia Carr., Juglans mandshurica Maxim., Ulmus davidiana Planch.,  Pterocarya rhoifolia Siebold & Zucc.) до країн Європейського Союзу

Восени варто подбати про саджанці

   Досвідчені садівники знають, що вересень – найкращий місяць для купівлі саджанців. Однак саме цей місяць – один з найбільш гарячих для городників і садівників, адже справ цього місяця дуже багато.

28 вересня - Всесвітній день боротьби зі сказом

  В Україні з приводу укусів тварин щороку за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звертається понад 100 000 людей (майже 210 на 100 000 населення). При цьому більше 23 тисяч осіб отримують призначення на проведення антирабічної допомоги, з них понад 60% – за безумовними показниками.

На Тернопільщині від початку епідемії 13134 підтверджених випадків COVID-19

На Тернопільщині за минулу добу підтвердили 154 випадки зараження COVID-19. Станом на 28 вересня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 13134 випадках (12128 випадків – дорослі, 1006 випадків – діти). Видужали 7076 осіб. 160 летальних (1 випадок житель сусідньої області).

На Тернопільщині збільшуються площі зараження західним кукурудзяним жуком

   В 2020 році державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільської області провели фітосанітарний моніторинг посівів кукурудзи в сільськогосподарських господарствах на виявлення небезпечного регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte). Моніторинг проводився за допомогою жовтих феромонних пасток. За результатами фітосанітарної експертизи Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» даних феромонних пасток,  виявлено імаго карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука на посівах кукурудзи у смт. Товсте Заліщицького району. Площа зараження становить 125 га.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують моніторити роботу підконтрольних об'єктів в період карантину

Станом на 24 вересня 2020 року, спеціалісти Тернопільського міського та районних управлінь Держпродспоживслужби в Тернопільській області, перевірили 16699 суб’єктів (об’єктів) господарювання на території області та, через виявлені порушення, склали 498 адміністративних протоколів.

Вимоги до оформлення звернень у Держпродспоживслужбу щодо захисту прав споживачів

  Згідно зі ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Основним правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права, є Закон України “Про звернення громадян” ( далі Закон).