Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


За період зимового карантину спеціалісти Держпродспоживслужби провели 2319 моніторингових обстежень

 За період з 08.01.2021 року по 24.01.2021 року спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили 2319 моніторингових обстежень суб’єктів господарювання, виявили порушення на 316 об’єктах. До порушників застосовували відповідні заходи реагування, зокрема: підготували 90 приписів, надавали рекомендації та пропозиції щодо усунення порушень.

За минулий тиждень фахівці Держпродспоживслужби перевірили 788 підконтрольних об'єктів

 У період локдауну, зокрема, з 15.01.2021 року по 21.01.2021 року здійснено 788 моніторингових обстежень суб’єктів господарювання, виявлено порушення на 125 об’єктах. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування: надано 125 приписів, рекомендації та пропозиції щодо усунення порушень, спільно з представниками Національної поліції під час рейдів складено 11 протоколів за ст. 44-3 ч.1 та ст. 44-3 ч.2 КУпАП.

Повідомлення RASFF щодо виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в насінні кунжуту

 У разі виявлення даного продукту просимо негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного товару в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10).

Тернопільське міське управління Держпродспоживслужби у період карантину більшість об'єктів перевіряє у вечірній час

  Спеціалісти Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  самостійно та спільно з представниками Тернопільського міського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області на період дії локдауну з 08.01.2021р. по 19.01.2021р.було проінспектовали 363 об’єкти міста Тернополя щодо дотримання умов карантину, у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження  обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

В Україні заборонили продаж електронних сигарет дітям до 18 років

Україні з 01.01.2021 р. заборонили продаж електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах людям, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами. Відповідний законопроєкт Верховна рада України  ухвалила 02.12.2020р. № 3628.

На озері у Монастириськах зимують лебеді. Районне управління Держпродспоживслужби просить мешканців міста бути обачними під час годування пернатих

  Вже декілька років поспіль перелітні птахи, зокрема лебеді, не відлітають в теплі краї, а залишаються зимувати на водоймах Монастириського району. Для багатьох людей поява перелітніх птахів на зимовій кризі спричиняє шквал емоцій, і вони спішать їх рятувати. Проте, цього робити не потрібно, а лише в окремих випадках.

Від початку року спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини перевірили понад 2 тисячі об'єктів на предмет дотримання карантинних вимог

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про результати проведених перевірок щодо дотримання карантинних заходів на підконтрольних об’єктах на території Тернопільської області.

Фахівці Держпродспоживслужби Збаразького району продовжують перевіряти об'єкти щодо дотримання умов карантину

 З метою  виконання чинного законодавства, постанов КМУ, доручень  та вказівок Держпродспоживслужби, Збаразьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснює контроль за виконанням протиепідемічних вимог та обмежень під час дії посиленого карантину,що встановлений в державі 00.00 8 січня 2021 року до 00.00 год  25 січня 2021 року.

За минулий рік фахівці Держпродспоживслужби відібрали 31 одиницю продукції, 30 з них забракували

 Протягом 2020 року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели 81 перевірку характеристик продукції (з них 61 перевірка відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2020 рік та 20 позапланових перевірок характеристик продукції за ланцюгом постачання згідно доручення Держпродспоживслужби) та 3 перевірки стану виконання рішень.

За минулий тиждень фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини перевірили 984 об'єкти щодо дотримання умов карантину

 За період з 11 по 17 січня 2021 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевірили 984 об’єктів господарювання та виявили 153 порушення. Відповідно, склали  31 адміністративний протокол та 146 приписів.

Держпродспоживслужба оштрафувала 4 навчальні заклади Тернопільщини за завищення вартості проживання в студентських гуртожитках для студентів заочної форми навчання

 На виконання річного плану на 2020 рік спеціалісти сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели перевірки 4 -х навчальних закладів з питань правильності формування, встановлення та застосування вартості проживання у студентських гуртожитках та інших платних послуг. За результатами перевірок  порушення встановлено у всіх суб’єктів господарювання.

Від сьогодні мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова

 Від 16 січня 2021 року набувають чинності окремі норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Нововведення можуть торкнутися кожного українця, який користується будь-якими послугами чи купує будь-які товари. Адже від названої дати усі надавачі послуг будуть зобов'язані обслуговувати та надавати інформацію в Україні українською мовою.

Шановні суб’єкти декларування, які працюють в структурі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області!

Сектор з питань запобігання корупції Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що з 01.01.2021 розпочався черговий етап електронного декларування в Україні, який буде тривати до 31.03.2021 року включно.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини виявляють підприємства харчової промисловості, які нелегально виготовляють та реалізовують свою продукцію через інтернет мережу

Упродовж 2020 року інспектори управління промоніторили 530 дописів у соціальних мережах та на онлайн-майданчиках щодо фактів пропозицій збуту продуктів харчування, в тому числі виготовлених в домашніх умовах.

Повідомлення RASFF щодо небезпечних хлібців

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену (0.48 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії через Нідерланди до країн-членів ЄС та до Фінляндії, де було використане при виготовленні хлібців  та експортовано в Україну.

Спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у нараді керівників закладів освіти в Підволочиському районі

Спеціалісти Держпродспоживслужби у Підволочиському районі, на Тернопільщині, взяли участь у нараді керівників закладів дошкільної і загальної середньої освіти. Зокрема, фахівці роз’яснили вимоги нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів та наголосили на необхідності дотримання вимог щодо організації протиепідемічних заходів, на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

В Україні вступив в дію новий Санітарний регламент для закладів середньої освіти

 З 1 січня 2021 року набрав чинності новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 р. №2205 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394. 

З 1 по 12 січня спеціалісти Держпродспоживслужби на Тернопільщині виявили 150 порушень на підконтрольних об’єктах

За період з 1 по 12 січня 2021 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевірили 1315 суб’єктів (об’єктів) господарювання та виявили 150 порушень. Відповідно, склали 45 адміністративних протоколів та 150 приписів.

Повідомлення RASFF щодо небезпечних курячих крилець

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 08 січня 2021 року № 2020.5963-fup 3 стосовно виявлення Salmonella (presence /25g) у курячих крильцях, що експортувались з Республіки Польща (виробник: Wipasz Spolka Akcyjna, Olsztyn) до Королівства Данія (трейдер/брокер: Nowaco A/S, Aalborg) та до України (отримувач: ТОВ «Агропобутсервіс», вул. Михайла Грушевського, 77, с. Надичі, Жовківський     р-н., Львівська обл., 80371).

З 8 по 11 січня спеціалісти Держпродспоживслужби на Тернопільщині перевірили 673 підконтрольних об’єкти

За період з 8 по 11 січня 2021 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевірили 673 суб’єкти (об’єкти) господарювання та виявили 70 порушень. Відповідно, склали 30 адміністративних протоколи та 70 приписів.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини у 2020 році здійснили 44 перевірки щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів

 Протягом 12 місяців 2020 року спеціалістами відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг проведено 44 перевірки  щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів, з них 5 - згідно затвердженого плану та 39 – згідно звернень громадян.

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації

 Під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації, обговорили питання епізоотичної ситуації в Європі, вУкраїні та області, зокрема, щодо високопатогенного  грипу птиці та шляхи запобігання спалахам захворювання на території області. Також розглянули епізоотичну ситуацію в області щодо сказу та методи профілактики хвороби.

Інформація щодо фальсифікації масла солодковершкового

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно з повідомленням ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» в рамках масмедійного проекту «СТОП ФАЛЬСИФІКАТ» та скарги Миронової В.В. встановлено факти невідповідності виробництва та/або обігу масла солодковершкового операторами ринку: ТОВ «Рихальський завод сухого молока», ТОВ «Еней», ТОВ «Фірма АПРЕЛЬ», ПП «Земледух В.Т.», ТОВ «Іва-Арт», ТОВ «Городенківський сирзавод», ТОВ «Інтер-мол», ТОВ «Терен-Про», ВАТ «Турківський молокозавод», ТОВ «Гранд Молпродукт», ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПП «Рось» філія «Роменський молочний комбінат», ТОВ «Мілкіленд-Україна».

Спеціалісти Держпродспоживслужби від початку року на Тернопільщині виявили 120 порушень вимог карантину

За період з 1 по 10 січня 2021 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевірили 908 суб’єктів (об’єктів) господарювання та виявили 120 порушень. Відповідно, склали  42 адміністративних протоколи та 120 приписів.

Повідомлення щодо невідповідностей ковбасних виробів та ікри

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить, що згідно з повідомленням ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» в рамках масмедійного проекту «СТОП ФАЛЬСИФІКАТ» та скарги Миронової В.В. встановлено факти невідповідності виробництва та/або обігу ковбасних виробів операторами ринку: ТОВ «Житомирський м’ясокомбінат», ТОВ «Феракс», ТОВ «М’ясокомбінат Ювілейний», ПрАТ «Український Бекон».

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства інформує!

Спеціалісти відділу безпеки середовища життєдіяльності Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства упродовж 2020 року розглянули 357 звернень суб’єктів господарської діяльності та надали 347 адміністративних послуг та погоджувальних процедур, по 10 зверненнях відмовлено у їх видачі з об’єктивних причин.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини в 2020 році дослідили 450 рекламоносіїв, 46 з них оштрафували

  Контроль за дотриманням законодавства про рекламу та захистом прав споживачів реклами на території Тернопільської області покладено на сектор з контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільської області.

Спеціалісти Тернопільської міської державної лікарні ветеринарної медицини продезінфікували контактні поверхні у дворі по вул. Р.Купчинського, 9, де була відловлена лисиця, хвора на сказ

 4 січня 2021 року, на виконання вимог інструкції "Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин", спеціалісти Тернопільської міської державної лікарні ветеринарної медицини провели дезінфікування контактних поверхонь у дворі по вулиці Романа Купчинського, 9, з якого відловили лисицю, яка потім загинула у ветеринарній клініці в Львові від сказу.

Фахівці Держпродспоживслужби пройшли курс навчання з питань дотримання процедур визнання, оцінки та моніторингу статусу компартменту для свиногосподарств

  За період з 16-го по 30-те грудня 2020 року  спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та районних і Тернопільського міського управлінь Головного управління проходили дистанційний курс навчання та брали участь і вебінарі з питань дотримання процедур визнання, оцінки та моніторингу статусу компартменту для свиногосподарств.

Фахівці Держпродспоживслужби здійснили більше 30 тисяч перевірок від початку карантину

   На виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС при Тернопільській ОДА (протокол № 31 від 14.08.2020р. п.3), Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про результати перевірок стану дотримання карантинних заходів фахівці Держпродспоживслужби на території Тернопільської області.