Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Фахівці Держпродспоживслужби продовжують перевіряти дотримання вимог карантину на Тернопільщині

Спеціалісти районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області щоденно перевіряють виконання вимог постанов Головного санітарного лікаря України, надають роз'яснення та рекомендації, дотримання яких спрямоване на запобігання поширенню COVID-19.

Спеціалісти Держпродспоживслужби виявили у продажу фальсифіковане масло

 Спеціалісти Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області виявили факти реалізації неправильно маркованого молочного продукту в одній із торгових мереж міста Тернополя, керівництву якої вручили вимогу щодо недопущення до реалізації неправильно маркованої продукції та вилучення її із обігу.

Спеціалісти Управління захисту споживачів виявили у продажі світильник, який не відповідає вимогам

 При здійсненні планової перевірки низьковольтного електричного обладнання в одному із магазинів міста Тернополя спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області виявили, що один зі світильників не відповідає необхідним вимогам.

Фахівці Держпродспоживслужби на Тернопільщині 25-го по 31 липня перевірили 58 перукарень та салонів краси

З 25-го по 31 липня спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області в різних районах перевірили 152 заклади громадського харчування, 197 об’єктів торгівлі продовольчими товарами, 145 – непродовольчими товарами та 58 перукарень і салонів краси.

Щодо повідомлення RASFF

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  повідомляє про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF), стосовно виявлення Salmonella enterica ser. Enteritidis, Salmonella enterica ser. Infantis та Salmonella enterica ser. Newport в замороженому філе птиці, експортованих з Польщі.

Станом на 3 серпня на Тернопільщині підтверджено 3113 випадків зараження вірусом COVID-19

 На Тернопільщині за минулу добу підтверджено 27 випадків зараження вірусом COVID-19. Станом на 3 серпня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 3113 випадках (2847 випадків – дорослі, 266 випадків – діти). З них 39 летальних, видужали 1828 осіб.

Підсумки роботи служби ветеринарної медицини області за І півріччя 2020 року та плани і перспективи на ІІ півріччя

У четвер,  30 липня, у конференц-залі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, в режимі on-line відбулась семінар-нарада на тему: «Підсумки роботи служби ветеринарної медицини області за І півріччя 2020 року та плани і перспективи на ІІ півріччя».

Спеціалісти Держпродспоживслужби на Тернопільщині продовжують виявляти порушення вимог карантину

  Держпродспоживслужба продовжує проводити моніторингові обстеження щодо дотримання вимог санітарного законодавства в умовах карантину. Спеціалісти районних та міського управлінь перевіряють режим роботи на підконтрольних об'єктах.

За два дні спеціалісти Держпродспоживслужби склали 6 протоколів про порушення вимог карантину в перукарнях та салонах краси Тернополя

Спеціалісти Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в період з 29.07.2020 року по 30.07.2020 року провели 8 позапланових заходів державного нагляду (контролю) в  салонах краси. За результатами заходів, суб’єктам господарювання надали пропозиції по дотриманню умов карантину та склали 6 протоколів про адміністративні правопорушення

Держпродспоживслужба на Тернопільщині продовжує обстежувати підконтрольні об’єкти на дотримання вимог карантину

Фахівці Держпродспоживслужби в різних районах області продовжують перевірки та роз’яснювальні роботи щодо карантинних обмежень. Спеціалісти відвідують заклади громадського харчування, заклади торгівлі та перукарні. Попри те, що роз’яснювальна робота проводиться постійно – порушення все ж виявляють.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в одному із магазинів Тернополя виявили іграшку, яка не відповідає вимогам

 Спеціалісти Держпродспоживслужби виявили іграшку, яка не відповідає вимогам. При проведенні планової перевірки характеристик продукції в одному із магазинів м. Тернополя здійснили відбір дитячої іграшки TM «Biba Tojs», артикул  BM 353 для проведення випробувань. За результатами експертизи виявили, що вищезазначена продукція становить низький рівень загрози.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують виявляти порушення вимог карантину на Тернопільщині

Спеціалісти районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області щоденно перевіряють виконання вимог постанов Головного санітарного лікаря України, надають роз'яснення та рекомендації, дотримання яких спрямоване на запобігання поширенню COVID-19. Часто фахівці під час перевірок підконтрольних об'єктів виявляють порушення.

Інформація щодо декларування роздрібних цін

 До відома суб’єктів господарювання,  які  здійснюють роздрібну торгівлю  товарами, що мають істотну соціальну значущість, товарами проти епідеміологічного значення! Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  нагадує про необхідне декларування зміни роздрібної ціни на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують перевірки суб’єктів господарювання на дотримання карантину

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують моніторингові обстеження та позапланові перевірки закладів торгівлі.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини виявили в продажі невідповідний подовжувач

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини під час перевірки характеристик продукції в одному з магазинів на території області виявили в продажі подовжувач, який не відповідає необхідним вимогам.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують виявляти порушення вимог карантину на підконтрольних об’єктах

 Спеціалісти Держпродсоживслужби в різних районах Тернопільщини за тиждень з 18 по 24 липня перевірили 55 закладів громадського харчування. На 12-ти з них виявили порушення, склали 9 протоколів та 12 приписів. Обстежили 251 об’єкт торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків). На 99-ти з них виявили порушення. Склали 31 протокол та 87 приписів. Перевірили 167 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами, на 44-х з них зафіксували порушення.  Склали 1 протокол та 44 приписи. Також обстежили 7 перукарень та салонів краси, на 4-х встановили порушення, надали 4 приписи.

На Тернопільщині від початку пандемії 2773 випадки зараження вірусом COVID-19

На Тернопільщині за минулу добу підтверджено 48 випадків зараження вірусом COVID-19. Станом на 27 липня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 2773 випадках (2534 випадки – дорослі, 239 випадків – діти). З них 39 летальних, видужали 1713 осіб.

Спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини склали 174 протоколи за порушення санітарного законодавства в період карантину

  Держпродспоживслужба продовжує проводити моніторингові обстеження щодо дотримання вимог санітарного законодавства в умовах карантину. Спеціалісти районних та міського управлінь перевіряють режим роботи на підконтрольних об'єктах. 

Управління захисту споживачів нагадує громадянам про їхні права у закладах громадського харчування

Спеціалісти Управління захисту споживачів зауважили, що останнім часом спостерігається збільшення кількості звернень щодо неналежного надання послуг закладами громадського харчування. Йдеться про обважування, обрахування чи інший обман покупця.

Інформація щодо випадку спалювання пробірок з матеріалами для досліджень у Чорткові

На деяких інтернет-ресурсах та в соціальній мережі Фейсбук з’явилося відео, на якому видно, як працівники лабораторії, ймовірно, спалюють пробірки з матеріалами для досліджень. Керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяло дану інформацію під особистий контроль.

Держпродспоживслужба нагадує про карантинні вимоги в закладах громадського харчування

  Спеціалісти Держпродспоживслужби проводять роз’яснювальні роботи з суб’єктами господарювання щодо вимог постанов Головного державного санітарного лікаря України щодо діяльності підконтрольних об’єктів у період карантину. Нагадуємо, що в закладах громадського харчування продовжують діяти обмеження.

Спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють дотримання вимог карантину на Тернопільщині

Спеціалісти Держпродсоживслужби в різних районах Тернопільщини 21-го липня перевіряли підконтрольні об’єкти на дотримання вимог карантину. Зокрема перевірили 12 закладів громадського харчування. На 6-ти з них виявили порушення, склали 3 протоколи та 5 приписів. Обстежили 48 об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків). На 27-ми з них виявили порушення. Склали 13 протоколів та 22 приписи. Також перевірили 33 об’єкти торгівлі непродовольчими товарами, на 7-ми з них зафіксували порушення, склали 7 приписів. Обстежили 1 агропродовольчий ринок, а якому виявили порушення і проінформували органи місцевого самоврядування та правоохоронців.

Від початку липня не допустили 230 кг кабачків, 400 кг дині, та 300 кг кавунів, які надійшли на ринки Тернополя з Херсону

 На ринках області збільшується реалізація і асортимент свіжих овочів, фруктів та ягід.  За словами директора Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Олега Васильківа, кількість випадків, у яких виявляють завищений вміст нітратів зменшується.

Сказ. Графік проведення профілактичних щеплень собак, котів та хижих тварин проти сказу в м. Тернополі

Сказ – одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи і майже завжди закінчується смертю. Щороку у Тернополі проводять профілактичні  щеплення тварин проти цього захворювання.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують перевіряти дотримання вимог карантину на Тернопільщині

Спеціалісти районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області щоденно перевіряють виконання вимог постанов Головного санітарного лікаря України, надають роз'яснення та рекомендації, дотримання яких спрямоване на запобігання поширенню COVID-19.

В м'ясі курячому механічного обвалювання з Польщі виявили Salmonella

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів, від 16 липня 2020 року № 2020.2623-fup 12 стосовно виявлення Salmonella Enterica ser. Enteritidis (presence 25/g) і Enterica ser. Infantis (presence 25/g) в м'ясі курячому механічного обвалювання з Польщі (виробництво: Polskamp S.A., PL 14170610 WE, Duchnow, зберігання: Pago Sp. z o., PL 14321108 WE, Blonie), що експортувалися до країн Європи та України (ПМП «Вінтер» м. Луцьк вул. Лідавська,1; та ТОВ «М’ясний торговий дім» м. Київ, вул. Академіка Білецького, 34).

До уваги експортерів та власників місць зберігання, які планують експорт кукурудзи до Соціалістичної Республіки В’єтнам

Звертаємо увагу експортерів та власників місць зберігання, які планують експорт кукурудзи до Соціалістичної Республіки В’єтнам, що у випадку формування партії зернових, яка планується для експорту, необхідно проводити доочищення такої партії, у відповідності до фітосанітарних заходів Соціалістичної Республіки В’єтнам, які розміщенні на офіційному сайті Держпродспоживслужби.

Фахівці Держпродспоживслужби на Тернопільщині від початку пандемії склали 143 протоколи за порушення вимог карантину

З 11-го по 17 липня спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області в різних районах перевірили 94 заклади громадського харчування, 212 об’єктів торгівлі продовольчими товарами, 163 – непродовольчими товарами та 10 агропродовольчих ринків.

Увага: в ЄС заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос і хлорпирифос-метил

   Управління фітосанітарної безпеки Головного управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Тернопільській області інформує сільгоспвиробників про те, що у лютому 2020 року набули чинності зміни в європейському законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос і хлорпирифос-метил. Новий Регламент ЄС планують ввести в дію  в жовтні 2020 року. Таким чином, для сировини і продукції виробленої з нового врожаю олійних і зернових в Україні для експорту в ЄС буде діяти ліміт 0,01 мг/кг (ppm). Даний показник є надзвичайно малим і фактично це означає, що забороняється ввезення в ЄС продукції, при виробництві та зберіганні якої застосовувалися дані речовини».

Від початку пандемії на Тернопільщині виявили 2456 випадків зараження вірусом COVID-19

Станом на 20 липня в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 2456 випадках (2245 випадків – дорослі, 211 випадків – діти). З них 34 летальних, видужали 1558 осіб. За минулу добу виявили 26 випадків зараження вірусом COVID-19.