Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Держпродпоживслужба повідомляє про нові випадки виявлення сальмонели у польській курятині

   Просимо повідомити  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про виявлення даного товару в обігу (м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20, тел. (0352) 52-10-10).

Фахівці Держпродспоживслужби проводять роз'яснювальну роботу в закладах громадського харчування Тернополя

 Фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно із представниками Тернопільського відділу поліції ГУНП та Муніципальної інспекції Тернопільської міської ради провели комісійне обстеження закладів громадського харчування щодо  дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020 року.

Фахівці Держпродспоживслужби на Тернопільщині продовжують перевіряти дотримання карантинних обмежень та проводять роз’яснювальну роботу

 Спеціалісти районних управлінь Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують перевіряти дотримання карантинних обмежень суб’єктами господарювання та проводять роз’яснювальну роботу. Працюють, зокрема, на ринках та в закладах торгівлі.

Фахівці Держпродспоживслужби перевіряють готовність закладів оздоровлення та відпочинку дітей до літнього сезону

 Влітку розпочнеться оздоровча кампанія. Фахівці Держпродспоживслужби здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд (контроль) за діяльністю дитячих оздоровчих таборів. Спеціалісти вже провели перший об'їзд 10-ти закладів на Тернопільщині.
 Зауважимо, в умовах послабленого карантину через коронавірус, вимоги щодо дотримання санітарних норм до цих закладів будуть посилені.

У Зборові, Теребовлі та Шумську перевіряють дотримання карантинних обмежень в громадському транспорті

 В Тернопільській області відновлюють роботу громадського транспорту. Зокрема, вже працюють перевізники на деяких маршрутах внутрішньорайонного сполучення. Фахівці Держпродспоживслужби перевіряють чи дотримуються карантинних обмежень, зокрема, у  Зборові, Теребовлі та Шумську.

Держпродспоживслужба попереджає про небезпечні лимони з Туреччини

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF  від 12 травня 2020 року № 2020.1984 щодо неавторизованої субстанції оксиду фенбутатіну (0,62 мг/кг – РРМ) у лимонах з Туреччини (виробник: Ataman Oton Tas Gida Urunleri Ith Irh San. VeTic Ltd Sti), які реалізовувались через Україну (країна-відправник – ТОВ "БІМ ФОРС ЛІМІТЕД" просп. Академіка Глушка, 29, оф. 609, м. Одеса, 65104) до Польщі (імпортер: Targban Sp zoo).

Рекомендації щодо захисту винограду від хвороб та шкідників

 Виноград — теплолюбна культура, яка традиційно вирощується у південних областях України. Проте останніми роками, внаслідок зміни кліматичних умов, багато власників присадибних ділянок почали вирощувати його і в наших краях.

 На виноградній лозі може розвиватися багато видів шкідників та збудників хвороб, однак відчутної шкоди багаторічним насадженням винограду завдають такі захворювання, як оїдіум, мілдью, чорна та сіра гниль. Зі шкідників – кліщі та листокрутки.

 Асортимент засобів захисту винограду на ринку дозволяє повністю захистити виноград.

В імпортних помідорах, які надійшли на митний пост «Тернопіль» фітосанітари виявили південноамериканську томатну міль

 25 травня при проведенні фітосанітарного контролю імпортних вантажів державні інспектори відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини на митному пості «Тернопіль» Галицької митниці Держмитслужби України у вантажі помідорів виявили карантинний організм - південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Wier).

На Тернопільщині відкрився ще один ринок

 У Монастириськах сьогодні відновив роботу ринок. Крім нього на Тернопільщині працюють ще 15 ринків. Пильнують за дотриманням вимог карантину фахівці Держпродспоживслужби, представники органів місцевого самоврядування та поліції.

У замороженій курятині, яка надійшла з Польщі, виявили сальмонелу

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи RASFF від 16.04.2020 року № 2020.1664 щодо SALMONELLA ENTERICA SER. ENTERITIDIS (PRESENCE/25G) В ЗАМОРОЖЕНОМУ М’ЯСІ КУРЯЧОМУ МЕХАНІЧНОГО ОБВАЛЮВАННЯ З ПОЛЬЩІ

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили готовність автовокзалів до роботи в умовах карантину

 З 25-го травня відновили рух громадського транспорту міського та міжміського сполучення у декількох районах Тернопільщини. До прикладу, у Тернополі працює Центральний автовокзал, та автостанції в Бережанському, Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Чортківському і Шумському районах. Відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря №32 від 18.05.2020р. затверджено ряд вимог щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

У Тернопільській області 6 нових випадків COVID-19

За даними обласного лабораторного центру МОЗ України за минулу добу на Тернопільщині виявили 6 нових випадків COVID-19. Одна людина захворіла у с. Гаї-Шевченківські, поблизу Тернополя, ще п’ятеро – у Кременецькому районі.

У Зборові фахівці Держпродспоживслужби інспектують підконтрольні об'єкти та ліквідували стихійну торгівлю

 Спеціалісти Зборівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують в складі комісій перевіряти підконтрольні об’єкти.

Фахівці Держпродспоживслужби у Кременці продовжують перевірку роботи суб’єктів господарювання в умовах карантину

 Спеціалісти Кременецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяли участь в роботі 2-х рейдових груп спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Тернопільській області з метою здійснення перевірки дотримання вимог постанови КМУ від 11.03.2020 р. №211 закладами торгівлі у місті Кременець.

20 травня – Всесвітній день бджіл

 Сьогодні, за ініціативою ООН, відзначається Всесвітній день бджіл. Свято з’явилося у 2018-му. Мета Дня – підвищити обізнаність про важливість цих комах та інших опилювачів і допомогти вжити заходів для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.

Сьогодні у світі відзначають День метрології

 20-го травня відзначається Всесвітній день метрології. Саме цього дня у 1875 році представники сімнадцяти країн підписали Метричну Конвенцію, яка визначає основу для функціонування узгодженої системи вимірювань у всьому світі. Україна набула повноправного членства в Метричній Конвенції у 2018 році.

У перший день роботи ринку в Теребовлі інспектори Держпродспоживслужби порушень не виявили

 19-го травня у Теребовлі відновив свою роботу ринок ПСК «Кооператор». У перший день роботи ринку випадків порушення спеціалісти Держпродспоживслужби не виявили.

Фахівці Держпродспоживслужби у Підгайцях продовжують перевірки суб’єктів господарювання. Ринок там планують відкрити завтра

 Спеціалісти Підгаєцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують моніторинг щодо здійснення профілактичних та протиепідемічних заходів із запобігання поширенню коронавірусу.

На ринку у Чорткові запрацював молочний павільйон

Згідно з Постановою Головного державного санітарного лікаря України №21, якою дозволено скоротити відстань між робочими місцями продавців на агропродовольчих ринках до 1,5 метрів, за умови наявності між такими робочими місцями захисних екранів, на Чортківському госпрозрахунковому ринку РайСТ запрацював молочний павільон.

У Збаражі Держпродспоживслужба продовжує моніторити дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання. Ринки не працюють

 Фахівці Збаразького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з представниками органів місцевого самоврядування та національної поліції продовжують моніторингові обстеження дотримання обмежувальних заходів на об’єктах, яким дозволено працювати під час карантину.

Держпродспоживслужба контролює роботу ринку в Бучачі

 З 16-го травня у Бучачі почав працювати ринок. Відповідно, свою роботу там почали і спеціалісти Держпродспоживслужби, які контролюють дотримання вимог умови Постанови №14 Головного санітарного лікаря України.

Фахівці Держпродспоживслужби попереджають про збільшення кількості кліщів у парках та відпочинкових зонах

  Кліщі є переносниками різних інфекцій, якими можуть заразитися як тварини, так і люди. Чи не найнебезпечніші для людини – кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма (Лайм-бореліоз). А от для тварин найгірші наслідки матиме піроплазмоз (бабезіоз) – він може призвести до загибелі собак, а у кішок може викликати лихоманку та анемію.

Спеціалісти Держпродспоживслужби у Шумську виявляють порушення в закладах торгівлі

 Під час обстежень закладів торгівлі у Шумську фахівці Держпродспоживслужби виявили ряд недоліків: окремі працівники торгівлі промисловою групою товарів працюють без рукавичок, відсутні засоби для проведення волого прибирання та  дезінфекції приміщень.

Держпродспоживслужба у Теребовлі продовжує роз’яснювальні роботи та перевірки

Спеціалісти Теребовлянського районного управління Держпродспоживслужби продовжують перевіряти дотримання вимог карантинних заходів суб’єктами господарювання та виконання основних профілактичних та протиепідемічних рекомендацій.

Фахівці Держпродспоживслужби фіксують стихійну торгівлю у Монастириськах

 У місті Монастириська, за рішенням місцевої влади, ринок  і заклади громадського харчування, не працюють до закінчення карантину. Все ж деякі продавці знаходять різні способи реалізувати свій товар, у тому числі, в недозволених для цього місцях. Таким чином у місті формується стихійна торгівля

На агропродовольчих ринках Тернопільщини фіксують порушення

 В області розпочали роботу 11 агропродовольчих ринків. Працюють вони у  Бережанах, Чорткові, Кременці, Борщеві, Бучачі, Підволочиську, Козові, Заліщиках та ще три у Тернополі.

За минулу добу на Тернопільщині зареєстрували 3 нових випадки COVID-19

 За даними обласного лабораторного центру станом на 09:00 18 травня на Тернопільщині 1081 випадок COVID-19: 1008 випадків – дорослі, 73 випадки – діти. 22 випадки мали летальні наслідки, 599 людей одужали.

Уряд запроваджує державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на затверджений перелік товарів

 Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Завтра відновить свою роботу "Заліщицький ринок"

 16 травня розпочне роботу агропродовольчий ринок у Заліщиках. Таке рішення прийняли члени комісії ТЕБ та НС при Заліщицькій райдержадміністрації. ТОВ "Заліщицький ринок" працює лише 2 дні на тиждень: в середу та суботу.

У Підгайцях працівники Держпродспоживслужби виявляють порушення на підконтрольних об’єктах

 Спеціалісти Підгаєцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області,  в складі комісії  провели перевірку виконання протиепідемічних заходів щодо недопущення коронавірусної інфекції на чотирьох підконтрольних об’єктах.