Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Розслідування випадків інфекційного захворювання з ознаками кишкових розладів в дитячому садочку м.Тернополя

   За інформацією, що поступила о 10.38 год. від завідуючої Тернопільським навчально-виховним комплексом № 1 Тернопільської міської ради Тернопільської області про три  випадки захворювання серед вихованців закладу, 12.07.2019р. згідно наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочато розслідування з підозрою на спалах кишкової інфекції  та позапланову перевірку на дотримання вимог законодавства щодо безпечності харчових продуктів у дитячому садочку.

Держпродспоживслужба проводить обстеження оздоровчих закладів Тернопільщини

  В складі робочої групи на виконання Розпорядження голови облдержадміністрації №188-од від 08.04.2019 р. «Про робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей» 10.07.2019 р. проведено об’їзд стаціонарних дитячих оздоровчих закладів Борщівського і Заліщицького районів на предмет дотримання вимог чинного санітарного законодавства.

Держпродспоживслужба продовжує досліджувати взірці води з тернопільського озера

З метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання плану моніторингових досліджень фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно із фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 08 липня 2019 року провели на території м. Тернополя відбір взірців води із Тернопільського ставу у місцях масового відпочинку мешканців міста.       

За перше півріччя цього року спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини виявили 94 одиниці продукції, які не відповідають встановленим вимогам Технічних регламентів

 Протягом 6 місяців 2019 року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснили 39 перевірок характеристик продукції (іграшки, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, освітлювальна апаратура), з яких 32 перевірки проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік та 7 позапланових перевірок за ланцюгом постачання.

Основною запорукою щедрого врожаю є якісне насіння

  Існування мережі міжнародних регіональних та світових домовленостей  дає змогу успішно розв'язувати важливі питання щодо виробництва та контролю якості насіннєвого матеріалу, ринку насіння, збереження та створення страхових фондів насіння, задовольняючи інтереси виробників та споживачів.

У Теребовлянському районі запроваджено карантин: там виявили небезпечний карантинний шкідник – американський білий метелик

  Державними фітосанітарними інспекторами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільської області  проводилося обстеження багаторічних насаджень на виявлення карантинних організмів. За результатами таких обстежень виявлено небезпечний карантинний шкідник – американський білий метелик (Hyphantria cunea).

Ботулізм: небезпека чатує не лише на стихійних ринках, а й у консервах власного приготування

   Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків та зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих правил харчування.

Погана упаковка і неналежне зберігання може перетворити морозиво на небезпечну отруту

  В Україні цей продукт за державними стандартами розділений на 3 види: морозиво з молочними жирами, плодово-ягідне морозиво і морозиво, що містить рослинні жири, кожен з яких має свій термін придатності та умови зберігання.

У Почаєві адміністрація одного з комунальних підприємств, без вагомих на то причин, завищувала тарифи на вивезення сміття

 Працівники сектору контролю за регульованими цінами перевірили одне з комунальних підприємств Почаївського району на відповідність дотримання законодавства  у сфері формування, встановлення та застосування тарифів  на послуги з  водопостачання, водовідведення та поводження з побутовими відходами за 2018-2019 роки.

Чи довго платитимемо за свою байдужість?

  Проблема африканської чуми свиней (далі-АЧС, чума) вже неодноразово висвітлювалась через засоби масової інформації та обговорювалась як на нарадах із спеціалістами ветеринарної медицини, так і в індивідуальних розмовах з власниками тварин. Вивчена і відома біологія збудника,  зрозумілі і практично доведені шляхи зараження свиней та заходи із запобігання хворобі. Здавалось би що кожен власник має це зрозуміти і  створювати перешкоду для проникнення інфекції.

У Тернополі досліджують воду з відкритих водойм на офіційних пляжах

  Фахівці Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали зразки води з водойм, які визначені для масового купання в місті Тернополі.

Правила безпечного використання засобів захисту рослин на присадибних та дачних ділянках

Оптимальна ефективність засобів захисту рослин залежить від якості препарату, правильних термінів та акуратного внесення препарату.

У Держпродспоживслужбі Тернопільщини обговорили результати роботи за підсумками І півріччя та визначили першочергові завдання на майбутнє

  Про підсумки роботи Головного Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за І квартал 2019 року та завдання йшлося на розширеній нараді за участю керівників районних та міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, керівники державних лікарень ветеринарної медицини, керівників регіональної та міжрайонних лабораторій, керівників самостійних структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та керівника ТФ ДП «Агенство з ідентифікації та реєстрації тварин».

У Тернополі виявили рекламу, яка зображує жінку та чоловіка як прикрасу та сексуальний об’єкт

 Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, виявили факт порушення реклами в одному з місцевих журналів. Зокрема, на обкладинці журналу «CITY LIFE» розміщена реклама закладу ресторанного господарства «Авокадо» щодо послуги доставки їжі, яка зображує/описує жінку та чоловіка як прикрасу та сексуальний об’єкт, включаючи натяки  на статеві стосунки та сексуальність людей, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом, та не мають прямих асоціацій зі споживанням рекламованих послуг.

Держпродспоживслужба продовжує інформувати краян про основні аспекти щодо захисту прав споживача

 Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець разом у начальником Управління захисту споживачів Тетяною Трінькою-Яворською та завідувачем Сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитром Рабченюком провели в Козові семінар з питань захисту прав споживачів. Участь у заході взяли заступник голови Козівської районної державної адміністрації Ігор Скобляк, голови сільських рад, підприємці.

Держпродспоживслужба радить батькам відповідально поставитися до вибору місця святкування неофіційної частини випускних вечорів

  Рекомендуємо батьківським комітетам навчальних закладів зобов’язати операторів ринку харчових продуктів (заклади громадського харчування) звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби  в Тернопільській області з заявами (згідно абзацу першого частини 1 статті 6 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”) щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) стосовно дотримання ними гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

Спеціалісти Держпродспоживслужби разом з поліцією обстежують стихійні ринки: продавців без неналежних супровідних документів штрафують

     Спеціалісти Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно із працівниками Національної поліції Тернопільського міського відділу та працівниками муніципальної інспекції Тернопільської міської ради днями провели спільний рейд щодо встановлення та протидії стихійної торгівлі  на території обласного центру, зокрема по вулиці М. Шептицького.

Спеціалісти Держпродспоживслужби попередили обрахування споживачів КП «Козова-Комунсервіс»

  Працівники сектору контролю за регульованими цінами провели позапланову перевірку прогнозних планових тарифів КП «Козова-Комунсервіс». Дане підприємство звернулось до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області для перевірки планових тарифів на послуги з водопостачання  щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів за надані послуги.

Спеціалісти Держпродспоживслужби у складі комісій перевіряють оздоровчі заклади області

  Традиційно, з настанням літа розпочинається оздоровча кампанія та виникає необхідність здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та контролю за діяльністю оздоровчих таборів. 

До уваги суб’єктів господарювання, які проводять експорт об’єктів регулювання! Вступають в дію Рішення Ради Євразійської Економічної Комісії

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про те, що з 05.06.2019 року вступають в дію Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 29.03.2019 №31 «Про внесення змін до Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу».

Фахівці Держпродспоживслужби роз’яснили освітянам Тернополя правила організації здорового харчування школярів та дошкільнят

 Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець  та керівники профільних управлінь разом з заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою провели семінар-нараду для освітян та підприємців, які забезпечують харчування дошкільнят та школярів обласного центру.

Вітання Василя Хомінця з Днем матері!

Дорогі жінки!  Низько вклоняємось Вам, дорогі матері, за терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни.

Колектив Держпродспоживслужби взяв участь у заходах до Дня пам'яті і примирення

  Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяв участь заходах до Дня вшануванні пам'яті та примирення. Молитвою, хвилиною мовчання та покладанням квітів до могил загиблих на Микулинецькому цвинтарі та до пам'ятника Матері-берегині в тернопільському парку Слави вшанували пам'ять солдатів ІІ Світової війни.

Вода з криниць у підтоплених селах є небезпечною для здоров'я мешканців

   У зв’язку з підтопленням частини населених пунктів Бережанського, Збаразького та Козівського районів Тернопільською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 02.05.2019р. було здійснено виїзд та відібрано взірці води для дослідження за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками з джерел водопостачання вищевказаних населених пунктів.

Представники Держпродспоживслужби провели у Збаражі семінар-навчання щодо захисту прав споживачів

    Відповідно до Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 рр. з фахівці Держпродспоживслужби провели у Збаражі семінар-навчання «Основні аспекти захисту прав споживачів».

Держпродспоживслужба Тернопільщини перевіряє воду з колодязів та відкритих джерел у підтоплених населених пунктах області

 У зв’язку з підтопленням частини населених пунктів Бережанського (с.Урмань, с.Літятин, с.Надрічне, с.Шибалин), Збаразького (с. Максимівка) та Козівського районів (с.Щепанів, с.Конюхи, с.Бишки, с.Потік, с.Ценів) Тернопільською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснено виїзд та відібрано взірці води для дослідження за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками.

Спалах АЧС у Підволочиському районі ліквідовано, проводиться комплекс профілактичних заходів

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що в одному зі свиногосподарств Підволочиського району зареєстровано спалах Африканської чуми свиней. До часу виникнення захворювань на фермі утримувалось 258 гол. свиней.   

Спеціалісти Держпродспоживслужби радять утриматися від вживання води з колодязів та продуктів з підвалів у підтоплених населених пунктах

  У зв’язку з значними, інтенсивними опадами в Тернопільській області протягом останніх днів частина населених пунктів Бережанського, Збаразького та Козівського районів зазнали підтоплень внаслідок значних опадів та паводків. В тому числі могли бути підтоплені та забрудненні джерела централізованого та децентралізованого водопостачання.

Вітання Василя Хомінця з Великоднем!

Великдень – свято особливо шановане та величне. Приходить воно з утвердженням справжньої, квітучої та теплої весни і є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри – над безнадією.

Окрім великодніх кошиків родина загиблого Героя отримала від Держпродспоживслужби області путівку в Єгипет

  Уже доброю традицією стало для працівників Держпродспоживслужби Тернопільщини допомагати потребуючим. Великдень не став виключенням: десятки святкових кошиків з продуктами, солодощі, кошти, засоби гігієни отримали діти та дорослі з різних куточків області.