Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


За 2 з половиною місяці фахівці Тернопільської державної регіональної лабораторії не допустили до реалізації понад 1 тонну продуктів харчування

З початку цього року фахівці Тернопільської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби не допустили до реалізації на ринки області 1329 кілограмів м’ясо-молочної та рибної продукції, свіжих овочів та фруктів.

Роз'яснення щодо змін до Постанови № 211

 Враховуючи численні звернення від підприємців та бізнес-об’єднань стосовно проблем, що виникли у зв’язку із запровадженням карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі - Постанова № 211), Мінекономіки відповідно до підпункту 295 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, інформує про наступне.

Держпродспоживслужба виявила іграшку, яка не відповідає встановленим вимогам

Під час планової перевірки характеристик продукції в магазині «Пролісок», працівники Держпродспоживслужби виявили введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам.

У торгових (операційних) залах має бути один відвідувач на 10 кв.м.

  ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ! Просимо дотримуватися обмежувальних заходів з метою недопущення поширення інфекційних хвороб, зокрема, COVID-19 в умовах карантину.

У Тернополі перевіряють воду у центральній водопровідній мережі

Спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили відбір взірців питної води на виходах в місто з резервуарів чистої води КП «Тернопільводоканал».

Держпродспоживслужба виявила порушення метрологічних вимог на ПП «АМІК УКРАЇНА»

Працівники управління захисту споживачів провели планову перевірку з державного метрологічного нагляду, що здійснюються у сфері законодавчо регульованої метрології, за засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації на АЗС № 20-04 підприємства з іноземними інвестиціями «АМІК УКРАЇНА», що заходиться в с. Озерна, Зборівського району.

Держпродспоживслужба посилила санепіднагляд за об’єктами водопостачання

У зв’язку із режимом надзвичайної ситуації на Тернопільщині, Держпродспоживслужба посилила державний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів. Працівники Держпродспоживслужби спільно з представниками влади розпочали комісійні перевірки, об’їзди  комунальних підприємств, водозаборів.

Держпродспоживслужба в одному з магазинів виявила ряд невідповідностей електротоварів

Фахівці Держпродспоживслужби провели планову перевірку магазину «БУДМАРКЕТ», під час якої відібрали електротовари. За результатами експертизи виявили  ряд невідповідностей.

Держпродспоживслужба розглянула скаргу покупця супермаркету АТБ у Тернополі

Мешканець Тернопільського району звернувся в Головне управління Держпродспоживслужби зі скаргою щодо неправильного написання найменувань продукції у чеках в магазині «Продукти-1192», ТОВ «АТБ-Маркет», за адресою: вул. Карпенка, 1, м. Тернопіль.

На Тернопільщині зареєстровано випадок коронавірусної інфекції. В області введено режим надзвичайної ситуації.

 Нагадуємо про важливість дотримання умов карантину. Уникайте скупчень людей, дотримуйтесь дистанції понад метр, ретельно мийте руки та використовуйте антисептичні засоби.

Керівники Головного та міського управлінь Держпродспоживслужби проінспектували дотримання санітарного законодавства на підконтрольних об’єктах

 Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець наголосив що, спеціалісти структурних підрозділів посилено перевірятимуть дотримання чинного законодавства на період карантину, адже сьогодні важливо не допустити створення черг чи ажіотажу навколо продуктів харчування, ліків чи товарів першої необхідності.

Спеціалісти Держпродспоживслужби у Збаражі продовжують здійснювати роз'яснювальну роботу на підкотрольних об'єктах

Спеціалісти Збаразького районного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з працівниками МКП «Збараж» та міської ради взяли на контроль дотримання безперебійного водопостачання та водовідведення у Збаражі. Наразі фахівці розробляють план дій на випадок аварійних ситуацій, формують резерв засобів для очистки та дезінфекції води, визначають резервні джерела водопостачання.

Держпродспоживслужба виявила порушення в КП «Тернопільелектротранс»

Спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області завершили планову перевірку КП «Тернопільелектротранс». В ході перевірки виявили ряд порушень

Держпродспоживслужба виявила порушення на АЗС у с. Мишковичі, Тернопільського району

  Спеціалісти відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області завершили планову перевірку підприємства з іноземними інвестиціями «Амік Україна» – АЗС № 20-01, що знаходиться за адресою: с. Мишковичі, дорога Брест-Кишинів-Одеса, км 376. В ході перевірки фахівці виявили порушення.

Держпродспоживслужба перевірила корів молочно-товарного підприємства "Дзвін" на лептоспіроз. Ознак інфекцій не виявили

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує - у ПАП «Дзвін», Чортківського району, ознак лептоспірозу чи інших захворювань не виявлено.

Держпродспоживслужба виявила порушення санітарного законодавства в КП "Великоглибочинецьке"

Спеціалісти Тернопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби під час планової перевірки дотримання вимог санзаконодавства у сфері питної води та питного водопостачання населення КП «Великоглибочинецьке» Білецької сільської ради виявили ряд порушень. На керівника підприємства накладено штраф.

Держпродспоживслужба Тернопільщини посилила контроль над роботою продовольчих ринків

Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини нагадали адміністраціям (власникам) агропродовольчих ринків про необхідність неухильного дотримання Положення про державну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи на ринку (наказ Державного департаменту ветеринарної медицини №16 від 15.04.2002), яке вимагає проводити санітарні дні, регулярно прибирати та дезінфікувати території, торгові місця та інші допоміжні приміщення, холодильники та інвентар ринку.

У салаті з Польщі виявили західний квітковий трипс

 15 березня в Тернопільській області державні фітосанітарні інспектори при проведенні фітосанітарного контролю об’єктів регулювання в м/п “Тернопіль-Центральний” у салаті листовому, який надійшов із Польщі (походження Італія), виявлили карантинний, обмежено поширений на території України, шкідливий організм – західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.).

Обережно, кліщі!

 Весна – досить небезпечний період для домашніх тварин, оскільки саме в цю пору починають атакувати кліщі. Кліщі є переносниками різних інфекцій, якими можуть заразитися як тварини, так і люди. Чи не найнебезпечніші для людини – кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма (Лайм-бореліоз). А от для тварин найгірші наслідки матиме піроплазмоз (бабезіоз) – він може призвести до загибелі собак, а у кішок може викликати лихоманку та анемію.

Держпродспоживслужба зобов’язала операторів ринку дотримуватися правил торгівлі та виробництва продуктів під час карантину!

 Оператори ринку, які здійснюють виробництво харчових продуктів, та які працюють під час встановленого карантину, зобов'язані встановити особливий порядок проведення дезінфекційних заходів, який полягає у проведенні поточних дезінфекційних заходів (проводяться по декілька разів на день залежно від епідемічної ситуації) та здійснювати введення в обіг лише фасованих та упакованих харчових продуктів з дотриманням вимог Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”.

Рішення про перенесення екзаменів у навчальних закладах

 У зв’язку із карантинними заходами, введеними на території України, в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області прийняли рішення про перенесення екзаменів у навчальних закладах. Наразі йдеться про невизначений термін. Екзамени відбудуться після завершення карантину, їх проводитимуть в хронологічній послідовності.

На Тернопільщині ввели обмежувальні заходи через коронавірус

16-го березня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації обговорили епідемічну ситуацію, спричинену коронавірусом COVID-19, стан забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення та виконання відповідних заходів. Взяв участь у засіданні й начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області – Василь Хомінець.

Головне управління Держпродспоживслужби закликає мешканців області дотримуватись рекомендованих заходів обережності

Головне управління Держпродспоживслужби звертає увагу мешканців області на те, що наразі всі держустанови працюють у штатному режимі. Проте фахівці рекомендують будь-які звернення чи уточнення здійснювати у телефонному режимі. Номер гарячої лінії – (0352) 52-10-10. Також звернення громадян ви можете подати в електронному варіанті на офіційний сайт Головного управління сайт https://dpss-te.gov.ua/feedback чи надіславши листа на електронну пошту: info@dpss-te.gov.ua. Уникайте скупчення людей та черг у громадських місцях.

Вітання начальника Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини зі Всесвітнім днем захисту прав споживачів!

Це свято родом із США, з того дня, коли 15 березня 1962 року президент країни Джон Кеннеді у своєму зверненні до Конгресу дав визначення поняття "споживач".

Інспектори управління фітосанітарної безпеки взяли участь у науково-практичній конференції в Бучачі

 У Бучацькому коледжі Подільського державного аграрно-технічного університету відбулась науково-практична конференція на тему: «2020 - Міжнародний рік здоров’я рослин». У конференції взяли участь державні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

На колегії управління ЖКГ ОДА обговорили питання, пов'язані з дотриманням санітарно-гігієнічних правил

 Начальниця Управління держаного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Нінель Цяпа взяла участь у підсумковій колегії Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської облдержадміністрації.

Держпродспоживслужба попередила обрахування жителів м. Монастириська

Працівники Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку міського КП«Монастириський комунсервіс». При перевірці підприємства спеціалісти виявили порушення порядку формування тарифів на послугу з водопостачання. Обрахування споживачів у розрахунку на рік могло скласти більше 183-х тисяч гривень.

Про зміни до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду говорили представники Держпродспоживслужби з підприємцями обласного центру

Семінар для представників бізнесу м. Тернополя, участь у якому взяли начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та фахівці Управління захисту споживачів має на меті ознайомити підприємців зі змінами у законодавстві.

 

Держпродспоживслужба Тернопільщини повідомляє!

  В соціальній мережі з’явилася неправдива інформація про виявлення захворювання корів лептоспірозом  та бруцельозом в ПАП «Дзвін». Головне управління Дерджпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що відповідно до результатів планових досліджень, які проводила Тернопільська регіональна державна лабораторія ДПСС, захворювання на бруцельоз не встановлено.

Спеціалісти Держпродспоживслужби підвищують споживчі знання серед студентів

  Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  провели семінари на тему «Споживчі знання для студентів» у Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі та Тернопільському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі.