Головне управління Держпродспоживслужби
в Тернопільській області
Головне управління Держпродспоживслужби
в Тернопільській області
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про отримання Держпродспоживслужбою листів ТОВ «ФЕРРЕРО УКРАЇНА» від 06 квітня 2022 року № 06/04/2022-1 та від 09 квітня 2022 року № 09/04/2022-1 стосовно відкликання обраних партій продукції Кіндер Шоко-Бонс та Кіндер Сюрприз Максі в Україні.
Державне регулювання цін є одним із інструментів захисту інтересів держави та захисту її громадян.
Основні засади цінової політики і регулювання відносин, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) у сфері ціноутворення врегульовано Законом України «Про ціни і ціноутворення».
Останнім часом зросла кількість звернень мешканців Монастириської громади, щодо появи лисиць в населених пунктах. Люди скаржаться, що зникає свійська птиця та інші домашні тварини. З метою недопущення погіршення епізоотичної ситуації у місті щодо сказу, а також організації заходів, щодо врегулювання чисельності лисиць та безпритульних тварин, усунення причин їх появи Монастириським управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області ініційовано проведення 29 квітня 2022 року засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Монастириській міській раді.
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, згідно наданих даних Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області, повідомляє щодо наявності в обігу продукції, а саме масла селянського солодковершкового 73 % жирності, виробник ТОВ “Пустомитівський молокозавод” (с. Пустомити, Гощанський район, Рівненська область) яке не відповідає вимогам законодавства про харчові продукти (фото додаються). Даний оператор ринку не отримував експлуатаційного дозволу на виробництво та зберігання харчових продуктів тваринного походження.
Національна платформа продовольчої безпеки отримала новий функціонал. Нещодавно на платформі з'явилася можливість замовлення логістичних послуг та укладання смарт-контрактів, а відтепер є змога внесення інформації щодо зареєстрованих потужностей операторів ринку харчових продуктів, автоматичного інформування користувачів щодо створення бронювання за угодами, копіювання потреб та пропозицій. Також створено довідник «Умови постачання» Incoterms у картках потреб та пропозицій.
Відповідно до Реєстру декларування роздрібних цін на соціально значущі товари, у квітні ціни на пшеничне борошно вищого сорту зросли в середньому на 8-9%, ціни на бензин марки А-95 залишилися без змін, а діапазон цін на птицю становить в середньому 74,99 грн – 107 грн. Оновлення Реєстру відбувається відповідно до порядку декларування цін на окремі товари, визначеного ЗУ «Про ціни і ціноутворення».
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання повідомлення Агенції з лікарських засобів та медичних виробів Туреччини (TMMDA) від 18 березня 2022 року щодо відкликання з ринку компанією Abbott Laboratuarları İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti. продуктів Similac Alimentum та Similac Elecare (сухі молочні суміші для дітей) у зв’язку зі скаргами на захворювання немовлят у трьох штатах США (Cronobacter sakazakii, Salmonella Newport ).
Тернопільська область є одним з безпечних регіонів, де не проходять активні бойові дії, основне завдання аграріїв Тернопільщини це - забезпечення продовольством країну.
Кабінет Міністрів скасував поділ на карантинні зони в Україні та норму про відсторонення від роботи невакцинованих проти COVID-19 працівників.
Запрошуємо агрофірми, виробників, торговельні мережі та органи влади активно користуватись цим майданчиком, який дозволяє об'єднати зусилля військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торговельних мереж, міжнародних організацій для стимулювання розбудови української економіки, навіть в умовах війни, та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони.
Йдеться про трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни тощо.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 року № 207 вносяться зміни у додатки 1 і 5 постанови КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1424 «Про затвердження перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квот на 2022 рік». Отож, додаток 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» доповнено такими позиціями: велика рогата худоба жива; м’ясо великої рогатої худоби, морожене; м’ясо та їстівні м’ясні субпродукти, солоні або в розсолі, сушені або копчені; їстівне борошно з м’яса або м’ясних субпродуктів: м’ясо великої рогатої худоби; жито; овес; гречка; просо; цукор; сіль, придатна для споживання людьми. Обсяги квот визначено 0 тонн, що означає заборону до експорту даних позицій.
Під час наради обговорювалися проблемні питання про алгоритм дій для запобігання випадкам масового отруєння бджіл, мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл у період обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин, ветеринарно-санітарний нагляд у пасічництві та профілактики основних захворювань бджіл. Стан галузі бджільництва області та програмна фінансова підтримка галузі АПК 2021-2022 роках.
Останнім часом до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області збільшилася кількість скарг споживачів щодо відмови з боку продавців у безготівковому розрахунку за придбані товари.
Cтаттею 17 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.
Держпродспоживслужба Тернопільської області здійснює щоденний контроль за дотриманням карантинних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020р., з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
18 лютого 2022 року відбулосьзасідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Монастириській міській раді ініційоване Монастириським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Відповідно до порядку денного, на засіданні розглянуто питання щодо стану облаштування та обліку місць захоронення трупів тварин, профілактика та недопущення захворювання на грип птиці, епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней та сказу тварин.
2022 рік є визначальним для впровадження реформи системи оплати праці державних службовців, яка розпочалась ще у 2020 році. Протягом січня – квітня цього року в усіх державних органах влади, зокрема і в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області має бути проведена класифікація посад державної служби.
Скоро почнеться посів овочевих культур. Для цього необхідно правильно підбирати сорти, які найбільше придатні для вирощування в конкретних кліматичних умовах. Рекомендовані зони вирощування сільськогосподарських культур вказані в Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні (далі Реєстр). Насіння в пакетиках продається всюди – від стихійних ринків до супермаркетів. Проте, гарантувати те, що насіння, яке ви купили в такий спосіб принесе вам добрий врожай ніхто не зможе. Придбання насіння без відповідних сортових та посівних документів пов'язане з високими ризиками. Наша мета полягає в тому, щоб максимально убезпечити покупців від придбання неякісного насіння.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби області Ігор Рогальський разом з начальником Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, спеціалістами Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби провели онлайн семінар-навчання на тему: “Порядок відбору зразків та їх перевезення (пересилання) до уповноважених лабораторій для цілей державного контролю”, в якій прийняли участь керівники та спеціалісти територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в області, районних державних лікарень ветеринарної медицини і державних лабораторій Держпродспоживслужби.
На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке відбулося 16 лютого 2022 року при Чортківській районній державній адміністрації під головуванням Михайла Демчука, прийнято рішення ліквідації неблагополучних пунктів по сказу тварин с. Заривинці, Бучацької об’єднаної територіальної громади та с. Білівці, Мельнице-Подільської селищної громади Чортківського району.
15.02.2022 року начальник Головного управління Держпродспоживслужби області Ігор Рогальський разом з спеціалістами Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини і Управління фітосанітарної безпеки провели семінар-нараду «Порядок видачі ветеринарно-санітарних паспортів на пасіки. Профілактика отруєнь та порядок дій при отруєннях бджіл»,в якій прийняли участь начальники територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в області та начальники районних державних лікарень ветеринарної медицини.
У Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Мінекономіки, який затверджує низку розпорядчих документів з метою підвищення ефективності діяльності органів державного контролю у сфері законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.
Держпродспоживслужба Тернопільської області здійснює щоденний контроль за дотриманням карантинних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020р., з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Щороку, навесні, в період масових обробок полів реєструються випадки отруєння бджіл отрутохімікатами. У більшості випадків отруєння бджіл – це наслідок несвоєчасного попередження пасічників про час, місце, діючу речовину, характер хімічних обробок сільгоспкультур, термін дії препарату, відсутність іншої інформації щодо обробки полів, тобто порушення законодавства про використання отрутохімікатів.
Суб’єкти насінництва та розсадництва, які вирощують перехреснозапильні культури, повинні дотримуватись норм просторової ізоляції та узгоджувати розташування насінницьких посівів з відповідним територіальним органом Держпродспоживслужби
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звертає увагу осіб (керівників), діяльність яких пов’язана із одержанням, зберіганням і застосуванням пестицидів і мінеральних добрив щодо необхідності паспортизації об'єкта (документального засвідчення наявності належних умов для провадження даного виду діяльності з метою захисту життя та здоров’я населення).
Держпродспоживслужба Тернопільської області здійснює щоденний контроль за дотриманням карантинних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020р., з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
31 січня-2 лютого 2022р. відбулась "Стратегічна сесія: "Консолідація зусиль ДПСС, ІГКР, ГО суддів щодо попередження появи сексистської реклами", за підтримки Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні, участь у якому взяв завідувач сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Дмитро РАБЧЕНЮК.
Як відомо, стан організму людини залежить від повітря, способу життя, якості продуктів харчування, а також питної води. Вода це найважливіший природний ресурс нашої планети. Без неї неможливий розвиток живої природи. Вона є найпростішим хімічним компонентом живої матерії, яка об’єднує усі організми, які населяють нашу планету. Вже давно вчені довели, що вода впливає на тривалість життя людини. Це не дивно, коли врахувати, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 90% людських хвороб спричинені вживанням неякісної води. В наш час питання якості питної води не втратило актуальності.