Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

ГУ Держпродспоживслужби просить виділити кошти для вирішення проблеми на території "Укрветсанзаводу"


Про небезпечну екологічну ситуацію, пов»язану з діяльністю Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» та шляхи її вирішення говорили на регіональній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при ОДА.

   Уже декілька місяців ситуація на території ТФ ДП «Укрветсанзавод» «плачевна», підприємство не спроможне переробити залишки відходів тваринного походження, які звозили для утилізації зі всієї області. І на сьогоднішній день, за словами чиновників там знаходиться близько 4 тисяч тонн цієї маси. Якщо вчасно не облаштувати тимчасовий саркофаг, а в подальшому не утилізувати ці відходи, ситуація може бути така як в м.Ковель, що на Волині. Ми маємо зрозуміти, що з настанням літньої пори та високої температури пришвидшиться процес розкладання цих мас,і все це швидко потрапить в підшкірні води та річку Серет, - зазначає перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Сьогодні вкрай важливо не допустити ситуацію, яка сталася на Волині, віднайти кошти, а їх потрібно не мало , десь 1,5 млн. грн. і облаштувати всі необхідні споруди на території ТФ ДП «Укрветсанзавод». Другим важливим кроком має бути пошук інвестора, який збудує сучасний утилізаційний завод для переробки відходів тваринного походження. Наша область є аграрною, тваринництво займає велику частку, вдосталь є в м`ясо-переробних підприємств. Якщо ми не збудуємо такого заводу на терит орії області ,то повинні розуміти, що в майбутньому в лісах будемо знаходити стихійні «тваринні цвинтарі», - зазначає начальник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець.

Це проблема не лише в ДП «Укрветсанзавод», який на сьогоднішній день знаходиться в стадії банкрутства, а проблема знаходиться на території області, і ми повинні якнайшвидше виділити кошти щоб не допустити стихійного лиха.