Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Важлива інформація


Порядок сертифікації насіння

  З 2017 року змінилася система сертифікації насіння. Забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері насінництва та розсадництва  та забезпечення проведення визначення сортових та посівних якостей насіння і сортових та товарних якостей садивного матеріалу закріплено за Міністерством аграрної політики та продовольства України.

2018-04-11 16:28:29 Детальніше

Перелік необхідних документів та процедур для отримання санітарного паспорта на право одержання, зберігання і застосування пестицидів та мінеральних добрив

  Державна політика України в сфері санітарного законодавства діяльності, пов'язаної з пестицидами, базується на пріоритетності збереження життя та здоров'я людини і охорони навколишнього середовища під час виробництва, випробування і застосування пестицидів. Даний вид діяльності врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема, Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України», в яких і зазначено основні заходи, спрямовані на захист життя та здоров’я населення, одним з яких є необхідність паспортизації об'єкта (документального засвідчення наявності належних умов для виробництва, транспортування, зберігання та роботи з пестицидами). 

2018-04-11 14:49:44 Детальніше

До уваги мешканців багатоквартирних житлових будинків! Порядок формування, встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

  Згідно  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та  Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, окрім іншого, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.  Виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

2018-03-20 13:57:29 Детальніше

ВИМОГИ ЩОДО ЕКСПОРТУ РОСЛИННИЦЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

  Україна є членом ряду міжнародних організацій, в тому числі й Міжнародної конвенції захисту рослин і Світової організації торгівлі. Однією з вимог міжнародних організацій, яка ускладнює експорт з України продукції рослинного походження, є встановлення вільних зон від конкретних шкідливих організмів для певного об’єкту регулювання.

2018-03-16 14:27:27 Детальніше

До уваги власників сільськогосподарської техніки: змінився порядок реєстрації транспортних засобів!

  Як ми уже повідомляли, 23 лютого 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. №856 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 р. №694 і від 11 листопада 2009 р. №1200".

2018-03-07 11:49:21 Детальніше

Інформація щодо вакцинації домашнього улюбленця від сказу та дослідження напруженості імунітету для оформлення ветеринарних документів при вивезенні тварини до країни Європейського Союзу

  Вакцина проти сказу має бути інактивована або рекомбінантна (рекомендована ЄС). Вакцинація повинна проводитись кваліфікованим спеціалістом в умовах клініки не раніше 12 тижнів від народження тварини. Дата вакцинації, назва та серія вакцини вказується в міжнародному ветеринарному паспорті на тварину. 

2018-02-08 14:09:24 Детальніше

До уваги суб’єктів господарювання!

 Набули чинності зміни до законодавства, відповідно до яких змінено порядок проведення державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. (Зміни до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» ).

2018-01-25 11:41:38 Детальніше

До відома суб’єктів господарювання!!!

   Відділ ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проводить перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів щодо дотримання ними вимог Закону України «Про державний ринковий нагляду і контроль нехарчової продукції», Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та технічних регламентів.

2018-01-24 11:13:55 Детальніше

Анкета для сільгоспвиробників, діяльність яких пов’язана з придбанням та застосуванням засобів захисту рослин (анонімне анкетування)

В рамках проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин і здоров’я рослин, покращення відповідних інспекційних та лабораторних служб» проводиться опитування малих і середніх фермерів щодо наслідків використання фальсифікованих ЗЗР.

2018-01-04 16:05:40 Детальніше

ЗВЕРНЕННЯ Голови Держпродспоживслужби України до суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт та фумігацію рослин та продуктів рослинного походження

Шановні суб’єкти господарської діяльності!

 

     Завдяки спільним діям бізнесу, який здійснює господарську діяльність при вирощуванні, зберіганні та обігу аграрної продукції, Україна є великою аграрною державою.

     За підрахунками 2015-го року в загальному товарообігу на сільське господарство перепадає чверть.

     Урожай зерна в Україні в 2015 році склав майже 60 млн тонн.

     Одним із найважливіших завдань, які стоять перед Україною, є безперешкодний експорт українського збіжжя.

     Ми з вами відкриваємо нові ринки міжнародної торгівлі українськими продуктами рослинного походження.

     Україна в 2015/2016 маркетинговому році експортувала 39,487 млн тонн зерна, що на 13,5% більше ніж в попередньому сезоні.

     Разом з цим, збільшилась кількість надходження від національних організаційт захисту та карантину рослин країн-партнерів України у міжнародній торгівлі нотифікаційних повідомлень про невідповідність фітосанітарним заходам українського зерна.

     Останнім часом нотифікації надходять з причин неефективного проведення фумігації та виявлення в експортних партіях пшениці українського походження ентомологічних організмів в живому стані.

     З огляду на вказане, як Голова Держпродспоживслужби, звертаюсь до вас, шановні експортери та представники фумкомпаній, з проханням дотримуватись технології процесу фумігації (знезараження) партій зерна, що завантажуються у трюми суден глибиною разом із комінгсом понад 12 м, та встановлювати системи активної рециркуляції для забезпечення ефективної ліквідації ентомологічних організмів.

     Неврахування цього методу обробки може ускладнити міжнародну торгівлю та диверсифікацію експорту зерна українського походження.

2017-11-14 14:44:01 Детальніше

Відповідно до Плану лабораторних досліджень та інструментальних вимірювань спеціалісти Держпродспоживслужби провели моніторинг якості питної води

Відповідно до Плану лабораторних досліджень та інструментальних вимірювань для здійснення моніторингу стану середовища життєдіяльності, об’єктів нагляду щодо дотримання вимог санітарного законодавства на території м. Тернополя на 2017р., спеціалістами управління Держпродспоживслужби в м. Тернополі спільно з Тернопільською регіональною державною лабораторією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з 25.09.17р. по 27.09.17р. було проведено моніторинг якості питної води, а саме:

2017-11-07 11:28:04 Детальніше

Пам'ятка споживачам: Як не отруїтися грибами?

   Вже закінчується грибний сезон в Україні. І за його підсумками в 2018 році маємо ряд неприємних наслідків, зокрема і летальних. На жаль отруєння грибами реєструються щорічно в тому числі і в Тернопільській області. Однак, попри це, люди через свої смакові вподобання піддають себе такому смертельному ризику та збирають і споживають гриби.

2017-10-19 12:15:38 Детальніше

До уваги суб’єктів господарювання, які проводять експорт об’єктів регулювання!

 З 1 липня 2017 набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 №157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу», №158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу», які розміщені на офіційному сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) та Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

2017-09-05 10:19:22 Детальніше

Пам`ятка споживачам: Продукція, яка відповідає усім технічним регламентам підтверджена знаком відповідності!

Національний знак відповідності застосовується для маркування продукції, яка відповідає певним технічним регламентам з підтвердження відповідності. Цей знак є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, що діють на території України відносно продукції певної категорії.

2017-08-29 16:57:44 Детальніше