Головне управління Держпродспоживслужби
в Тернопільській області
Головне управління Держпродспоживслужби
в Тернопільській області
Основні засади державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, правові, фінансові та організаційні засади утворення і діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, права, обов’язки та відповідальність усіх учасників процесу визначені Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (від 04.09.2008 №375-VI із змінами). Конкретизуються ці положення у Типовому положенні про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 №422 (із змінами від 22.08.2018 №656).
У відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» -
до дитячих закладів оздоровлення належать:
- дитячий заклад санаторного типу - заклад, у якому діти перебувають цілодобово і де поряд з оздоровчими надається комплекс медичних послуг, спрямованих на поліпшення стану їхнього здоров'я, запобігання захворюванням. З урахуванням природно-кліматичних умов, наявної лікувально-оздоровчої бази, кадрового забезпечення, такі заклади можуть бути спеціалізованими;
- позаміський заклад оздоровлення та відпочинку - заклад, що функціонує протягом року, сезонно або під час канікул, у якому діти перебувають цілодобово.
до дитячих закладів відпочинку належать:
- табір з денним перебуванням - заклад, тимчасово утворений у навчальному закладі, закладі культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, в якому забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня, але не менше 6 годин;
- дитячий заклад праці та відпочинку - заклад з денним або цілодобовим перебуванням, у якому поряд з відпочинком організовується трудова діяльність з метою формування у дітей трудових інтересів і навичок.
Основними документами чинного санітарного законодавства стосовно закладів оздоровлення та відпочинку є Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» № 4004-XII від 24.02.94 р., із змінами; Державні санітарні правила і норми «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99.
Обов’язковими умовами для прийняття оздоровчого закладу в експлуатацію є:
За умови виконання всіх вище перерахованих вимог представниками Держпродспоживслужби підписується комісійний акт прийомки оздоровчого табору, тільки після цього заклад може офіційно приймати на оздоровлення дітей.