Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Оздоровча кампанія 2021 року. Вимоги до закладів оздоровлення та відпочинку для дітей


   Основні засади державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, правові, фінансові та організаційні засади утворення і діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, права, обов’язки та відповідальність усіх учасників процесу визначені Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (від 04.09.2008 №375-VI із змінами). Конкретизуються ці положення у Типовому положенні про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 №422 (із змінами від 22.08.2018 №656).

   У відповідності до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» -

 

до дитячих закладів оздоровлення належать:

 - дитячий заклад  санаторного  типу  -  заклад,  у  якому  діти перебувають цілодобово і де поряд з оздоровчими надається комплекс медичних послуг, спрямованих на поліпшення стану їхнього здоров'я, запобігання   захворюванням.  З  урахуванням  природно-кліматичних умов,  наявної лікувально-оздоровчої бази,  кадрового забезпечення, такі заклади можуть бути спеціалізованими;

            - позаміський заклад  оздоровлення  та відпочинку - заклад,  що функціонує протягом року, сезонно або під час канікул, у якому діти перебувають цілодобово.

 

до дитячих закладів відпочинку належать:

            - табір з денним перебуванням - заклад, тимчасово утворений у навчальному закладі, закладі культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, в якому  забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня, але не менше 6 годин;

            - дитячий заклад  праці  та  відпочинку - заклад з денним або цілодобовим   перебуванням, у якому поряд  з відпочинком організовується трудова діяльність з  метою формування у дітей трудових інтересів і навичок.

 Основними документами чинного санітарного законодавства стосовно закладів оздоровлення та відпочинку є Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»  № 4004-XII від 24.02.94 р., із змінами; Державні санітарні правила і норми «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99.

 

            Обов’язковими умовами для прийняття оздоровчого закладу в експлуатацію є:

  1. Наявність особистих медичних книжок у працівників з пройденим медичним оглядом у повному обсязі відповідно до наказу МОЗ України №280 від 23.07.2004 року (із змінами від 21.02.2013 р. наказ МОЗ України №150).
  2. Відповідність води питної за хімічними і бактеріологічними показниками вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10. Наявність експертних висновків, протоколів дослідження питної води в керівника закладу.
  3. Відповідність води з відкритих водоймищ (стави) по показниках складу і властивостей води водного об’єкту. Наявність результатів дослідження води в керівника закладу.
  4. Наявність угоди на проведення дератизаційних, дезінфекційних, дезінсекційних та акарицидних заходів та фактично виконані роботи (акти виконаних робіт).
  5. Готовність до експлуатації основних приміщень (спальні, приміщення культурно-масового призначення) – завершення ремонтних робіт не пізніше ніж за 2 тижні до заїзду дітей; забезпеченість твердим і м’яким інвентарем.
  6. Готовність харчоблоку – закінчення ремонтних робіт, забезпеченість кухонним, розроблювальним інвентарем, столовим посудом.
  7. Наявність медичного кабінету, ізоляторів і їх готовність, забезпеченість медикаментами та медичним обладнанням. Забезпечення закладів медичним персоналом з досвідом роботи не менше 3-ох років.
  8. Наявність справного холодильного і технологічного обладнання.
  9. Погоджене 10-ти денне перспективне меню в територіальних управліннях Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
  10. Наявність супровідної документації на продукти харчування, яка засвідчує їх походження, безпеку і якість (товаро-транспортні накладні, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи, декларації виробника, сертифікати відповідності та інші).
  11. Наявність незнижувального 10-денного запасу миючих і дезінфікуючих засобів.
  12. Наявність санітарно-побутових приладів з розрахунку: 1 умивальник на 8 дітей, 1 мийка для ніг на 12 дітей, 1 унітаз на 15 дівчаток, 1 унітаз і 1 пісуар на 20 хлопчиків, 1 душова кабіна на 20 дітей (ДСанПіН 5.5.5.23-99).
  13. Наявність умов для прання білизни (в разі відсутності власної пральні – наявність угоди на прання білизни).
  14. Наявність угоди на вивезення харчових та твердих побутових відходів.

   За умови виконання всіх вище перерахованих вимог представниками Держпродспоживслужби підписується комісійний акт прийомки оздоровчого табору, тільки після цього заклад може офіційно приймати на оздоровлення дітей.