Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Оновлено законодавчі вимоги щодо отримання допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами


  Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995 р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами  і агрохімікатами повинні мати  допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюється на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.

 Допуск (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням  зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами видається підприємствам, установам, організаціям, робота яких безпосередньо пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, включаючи організаторів цих робіт.

   Керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності та громадяни, які працюють  у сфері захисту рослин зобов’язані  допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідні допуски (посвідчення), які видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області), щороку - ст.18 Закону України «Про захист рослин»

    Відповідно до наказу  Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 25.02.2021 р.  № 395 «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року №96 »  розмір плати за проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи пов'язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами на 1 людину вартує  0,14941 грн. помножену на прожитковий мінімум для працездатних осіб.

 На даний час  ця сума становить  339,16 грн.

Відсутність даних документів є порушенням ст. 21 Закону України «Про захист рослин» і  тягне за собою дисциплінарну,  адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

 Для отримання допусків (посвідчень) необхідно письмово звернутися до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (далі Управління) за адресою: м. Тернопіль, вул. Чернівецька, 24, тел. (0352) 52-18-14, або до спеціалістів Управління, які працюють в закріплених зонах обслуговування.

Посилання  на сайт щодо зон обслуговування державних фітосанітарних інспекторів - https://dpss-te.gov.ua/zona-obslugovuvannia-derzhavnimi-fitosanitarnimi-inspektorami