Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!!!


Згідно ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 р. «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створено реєстр операторів ринку харчових продуктів.

Реєстрації підлягають потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. 

Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність, зобов’язаний подати заяву відповідного зразка до територіального органу Держпродспоживслужби НЕ ПІЗНІШЕ ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності та за 15 днів отримати інформацію про державну реєстрацію потужності.

Заяву для реєстрації можна завантажити за посиланням -  ЗАЯВА про державну реєстрацію потужності.

Державна реєстрація здійснюється безкоштовно.

Ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства про безпечність харчових продуктів та роботу незареєстрованих потужностей. Так, за виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат. Робота по встановленню незареєстрованих об’єктів з виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових та фізичних осіб, проводиться в ході планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

Від початку проведення державної реєстрації потужностей операторів ринку в Тернопільській області до реєстру внесено 7605 суб’єктів господарювання (станом на 09.01.2019 року), із них 1487 операторів ринку зареєстровано у місті Тернополі, а протягом 2018 року на території області зареєстровано 1114 операторів ринку.