Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

До уваги експортерів зернових культур!


   Відповідно до фітосанітарних вимог Республіки Індія,  зернові культури, які експортуються на її територію, повинні обов’язково  бути профуміговані метил бромідом. Однак, відповідно до українського законодавства,  метил бромід не внесений до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. На сьогоднішній день на території України фумігація метил бромідом є порушенням чинного законодавства в частині недодержання регламентів засобі захисту рослин при їх застосуванні. З метою попередження бар’єрів у міжнародній торгівлі Міністерством сільського господарства та добробуту фермерів Індії було прийнято рішення щодо спрощеної процедури фумігації зернових, а саме -  вантаж буде підлягати фумігації бром метилом на території Республіки Індія у портах призначення (прибуття) при оплаті штрафних зборів. Також, при здійсненні експорту зернових культур до Республіки Індія, необхідно проводити фумігацію відповідно до чинного законодавства України.

 Своїм листом Посольство України в Республіці Індія повідомило Держпродспоживслужбу про те, що згідно з рішенням Міністерства сільського господарства та добробуту фермерів Індії було продовжено термін дії щодо спрощеної процедури фумігації зернових до 30 червня 2021 року.

  Також, доводимо до відома суб’єктів господарювання, що при формуванні та експорті об’єктів  регулювання необхідно неухильно дотримуватися фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі.