Головне управління Держпродспоживслужби
в Тернопільській області
Головне управління Держпродспоживслужби
в Тернопільській області
Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про те, що з 07.07.2021 року вступає в дію Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 18.05.2021 №54 «Про внесення змін до деяких рішень Ради Євразійської економічної комісії».
Основні засади державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, правові, фінансові та організаційні засади утворення і діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, права, обов’язки та відповідальність усіх учасників процесу визначені Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (від 04.09.2008 №375-VI із змінами). Конкретизуються ці положення у Типовому положенні про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 №422 (із змінами від 22.08.2018 №656).
Відомо, що дерев’яний пакувальний матеріал – це матеріал, який виготовлений з деревини та використовується для закріплення, захисту або переміщення товарного продукту (наприклад, піддони, бруски та ін.). Тара, яка виготовлена з деревини, може бути небезпечна.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері рослинництва на території Тернопільської області розпочинають вживати заходи по підготовці ґрунтів з внесенням агрохімікатів та в подальшому застосування пестицидів.
Діяльність пов’язана з використанням радіоактивних речовин та інших джерел іонізуючого випромінювання врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема санітарного законодавства, а саме: ДГН "Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97)", ДГН "Норми радіаційної безпеки України, доповнення: Радіаційний захист від джерел потенційного опромінення (НРБУ-97/Д-2000)"; ДСП 6.177-2005-09-02 "Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України"; ДСанПіН 6.6.3-150-2007 "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" якими і передбачено ряд заходів, спрямованих на захист життя та здоров’я населення, одним з яких є необхідність отримання дозволу (санітарного паспорта) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання (документального засвідчення наявності належних умов роботи з ними). Даний дозвіл відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» і Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» віднесений до адміністративних послуг.
Даний вид діяльності врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема, Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України», в яких і зазначено основні заходи, спрямовані на захист життя та здоров’я населення, одним з яких є необхідність паспортизації об'єкта (документального засвідчення наявності належних умов для виробництва, транспортування, зберігання та роботи з пестицидами).
Державна політика України в сфері санітарного законодавства діяльності, пов'язаної з пестицидами, базується на пріоритетності збереження життя та здоров'я людини і охорони навколишнього середовища під час виробництва, випробування і застосування пестицидів. Даний вид діяльності врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема, Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».
Відповідно до фітосанітарних вимог Республіки Індія, зернові культури, які експортуються на її територію, повинні обов’язково бути профуміговані метил бромідом.
Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995 р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюється на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів доводить до відома суб’єктів господарської діяльності, які займаються експортом свіжих фруктів, про те, що Алжир запровадив сезонне ембарго на імпорт в її країну деяких товарних позицій.
Якщо Ви реалізуєте товари, які мають істотну соціальну значущість або віднесені_до товарів протиепідемічного призначення (переліки таких товарів визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341) та плануєте збільшити роздрібні ціни на 5 і більше відсотків, Ви зобов’язанні задекларувати зміну цін:
Спеціалісти Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжують проводити моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки». Зокрема, аналізують розміри граничних оптово-відпускних, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розміри застосованих оптово-відпускних та торговельних (роздрібних) надбавок на лікарські засоби, які ввійшли до програми реімбурсації.
Гарантійний строк - строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг. Обчислення гарантійного строку розпочинається з моменту купівлі-продажу або з моменту передачі товару споживачеві.
Згідно інформації, розміщеної на сайті Міністерства охорони здоров’я, Тернопільська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька та Луганська області знаходиться в «помаранчевій» зоні. Чернівецька та Івано-Франківська області - в "червоній" зоні, решту областей - в "жовтій зоні".
Сектор з питань запобігання корупції Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що з 01.01.2021 до 01.04.2021 триває черговий етап електронного декларування в Україні.