Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Важлива інформація


До уваги суб'єктів господарювання! Оновлено Рішення Ради Євразійської економічної комісії

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про те, що вступають в дію Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 08.08.2019 №74 «Про внесення змін до деяких рішень Ради Євразійської економічної комісії». Відповідно, внесені зміни до Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинних об’єктів на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу, затверджені Рішенням Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2019 №157 та до Єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу, затверджені Рішенням Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2019 №158.

Держпродспоживслужба проводитиме перевірки відповідно до нових критеріїв, які затвердив Кабмін

     31 жовтня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України № 896 затверджено «Порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, та критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження», а постанову Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 402 “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, яка підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду, і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною ветеринарною та фітосанітарною службою” визнано такою, що втратила чинність.

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!!!

Згідно ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 р. «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створено реєстр операторів ринку харчових продуктів.

Реєстрації підлягають потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. 

Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність, зобов’язаний подати заяву відповідного зразка до територіального органу Держпродспоживслужби НЕ ПІЗНІШЕ ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності та за 15 днів отримати інформацію про державну реєстрацію потужності.

Заяву для реєстрації можна завантажити за посиланням -  ЗАЯВА про державну реєстрацію потужності.

Державна реєстрація здійснюється безкоштовно.

Ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства про безпечність харчових продуктів та роботу незареєстрованих потужностей. Так, за виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат. Робота по встановленню незареєстрованих об’єктів з виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових та фізичних осіб, проводиться в ході планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

Від початку проведення державної реєстрації потужностей операторів ринку в Тернопільській області до реєстру внесено 7605 суб’єктів господарювання (станом на 09.01.2019 року), із них 1487 операторів ринку зареєстровано у місті Тернополі, а протягом 2018 року на території області зареєстровано 1114 операторів ринку.

 

До відома суб’єктів господарювання!

Державний ринковий нагляд – діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Перелік необхідних документів та процедур для отримання дозволу (санітарного паспорта) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання

   Діяльність пов’язана з використанням радіоактивних речовин та інших джерел іонізуючого випромінювання врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема санітарного законодавства, а саме: ДГН "Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97)", ДГН "Норми радіаційної безпеки України, доповнення: Радіаційний захист від джерел потенційного опромінення (НРБУ-97/Д-2000)"; ДСП 6.177-2005-09-02 "Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України"; ДСанПіН 6.6.3-150-2007 "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" якими і передбачено ряд заходів, спрямованих на захист життя та здоров’я населення, одним з яких є необхідність отримання дозволу (санітарного паспорта) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання (документального засвідчення наявності належних умов роботи з ними). Даний дозвіл відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» і Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» віднесений до адміністративних послуг.

Вимоги до закладів оздоровлення та відпочинку для дітей

 Традиційно, з настанням літа розпочинається оздоровча кампанія та виникає необхідність здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду та контролю за діяльністю оздоровчих таборів.

Порядок формування, встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

 Згідно  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та  Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, окрім іншого, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги. 

Згідно змін в законодавстві усі багатоповерхівки Тернополя мають бути оснащені лічильниками обліку теплової енергії

  У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" з 2 серпня 2017 року Кабінет міністрів надав роз'яснення, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом.

Порядок сертифікації насіння

  З 2017 року змінилася система сертифікації насіння. Забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері насінництва та розсадництва  та забезпечення проведення визначення сортових та посівних якостей насіння і сортових та товарних якостей садивного матеріалу закріплено за Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Перелік необхідних документів та процедур для отримання санітарного паспорта на право одержання, зберігання і застосування пестицидів та мінеральних добрив

  Державна політика України в сфері санітарного законодавства діяльності, пов'язаної з пестицидами, базується на пріоритетності збереження життя та здоров'я людини і охорони навколишнього середовища під час виробництва, випробування і застосування пестицидів. Даний вид діяльності врегульовано рядом нормативно-правових актів, зокрема, Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України», в яких і зазначено основні заходи, спрямовані на захист життя та здоров’я населення, одним з яких є необхідність паспортизації об'єкта (документального засвідчення наявності належних умов для виробництва, транспортування, зберігання та роботи з пестицидами). 

До уваги мешканців багатоквартирних житлових будинків! Порядок формування, встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

  Згідно  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та  Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, окрім іншого, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.  Виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

ВИМОГИ ЩОДО ЕКСПОРТУ РОСЛИННИЦЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

  Україна є членом ряду міжнародних організацій, в тому числі й Міжнародної конвенції захисту рослин і Світової організації торгівлі. Однією з вимог міжнародних організацій, яка ускладнює експорт з України продукції рослинного походження, є встановлення вільних зон від конкретних шкідливих організмів для певного об’єкту регулювання.

До уваги власників сільськогосподарської техніки: змінився порядок реєстрації транспортних засобів!

  Як ми уже повідомляли, 23 лютого 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. №856 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 р. №694 і від 11 листопада 2009 р. №1200".

Інформація щодо вакцинації домашнього улюбленця від сказу та дослідження напруженості імунітету для оформлення ветеринарних документів при вивезенні тварини до країни Європейського Союзу

  Вакцина проти сказу має бути інактивована або рекомбінантна (рекомендована ЄС). Вакцинація повинна проводитись кваліфікованим спеціалістом в умовах клініки не раніше 12 тижнів від народження тварини. Дата вакцинації, назва та серія вакцини вказується в міжнародному ветеринарному паспорті на тварину.