Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Неконтрольоване звалище побічних продуктів тваринного походження та трупів тварин неподалік смт Скала-Подільська Борщівського району ліквідоване

  В порядку здійснення інформування, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доповідає, що в ЗМІ (онлайн газета «Звістка») 20.03.2019 р. подана інформація про утворення неконтрольованого звалища побічних продуктів тваринного походження та трупів тварин неподалік смт Скала-Подільська, Борщівського району, Тернопільської області.

Обираючи продукти, подбайте про їх безпечність та якість

  Якщо ви цінуєте власне здоров'я, намагаєтеся правильно харчуватися і хочете знати, що потрапило у вашу тарілку, виробіть в собі звичку завжди звертати увагу на етикетку. Її обов'язково потрібно уважно вивчити, перш ніж придбати продукт. Це допоможе не лише оцінити якість товару, а й зберегти своє здоров'я і фігуру.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області постійно проводять заходи з державного ринкового нагляду

  Згідно з Положенням про Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №694 від 15.08.2017 року Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, як територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснює державний ринковий нагляд.

Молодша група ДНЗ №14, яка була закрита на карантин через спалах ротавірусної інфекції, відновила свою роботу

  Щодо спалаху кишкової інфекції ротавірусної етіології у Тернопільському дошкільному навчальному закладі № 14 Тернопільської міської ради - епідрозслідування ще триває. З’ясовуються всі обставини та причини виникнення інфекції серед дітей однієї із груп у закладі

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець нагородив переможців конкурсу стіннівок «Школярі також споживачі»

  Впродовж трьох тижнів на адресу конкурсної комісії надходили роботи з різних куточків нашої області. Загалом надійшло 62 стіннівки. Однак, члени журі були одноголосними при визначенні найкращих робіт.

Перед початком весняно-польових робіт варто подбати про якісне насіння!

  На даний час маємо ситуацію, коли на насіннєвому ринку присутні підробки насіннєвого та садивного матеріалу, порушуються права інтелектуальної власності на сорт, в обігу зустрічається насіння, яке не відповідає сорту та із дуже низькими показниками якості. Отже, придбання насіння без відповідних сортових та посівних документів пов'язане з високими ризиками. Наша мета полягає в тому, щоб максимально убезпечити учасників ринку від фальсифікатів.

Гігієнічна оцінка навчального процесу у школах

  Режим дня - це розподіл часу на всі види діяльності і відпочинку з урахуванням віку, стану здоров'я і особливостей особи. Раціонально побудований режим сприяє оптимальній працездатності, попереджує втомлюваність, зміцнює здоров'я. В основі режиму дня лежить умовно-рефлекторна діяльність, з часом вона набуває характеру динамічного стереотипу, готуючи організм до виконання певної діяльності в конкретний час і, в певній мірі полегшує виконання цієї роботи. 

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили комунальне підприємство Гусятинщини: не обійшлося без виявлених порушень, при формуванні тарифів

    Працівники сектору контролю за регульованими цінами провели планову перевірку одного з комунальних підприємств Гусятинського району щодо  дотримання законодавства  порядку формування, встановлення та застосування тарифів  на послуги з  водопостачання, водовідведення та вивезення рідких нечистот за 2017-2018 роки.

Вітання Василя Хомінця з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів

  15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів! Щиро вітаю Вас з Всесвітнім днем захисту прав споживачів і бажаю, щоб Ваші права ніколи не порушувалися і були захищені.

В Галицькому коледжі ім. В.Чорновола відбувся семінар " Правові аспекти законодавства у сфері захисту прав споживачів»

   Сьогодні відбулася зустріч начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця та  начальника Управління захисту споживачів Тетяни Тріньки-Яворської з викладачами і  студентами-правниками Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.

Сьогодні фахівці Держпродспоживслужби відповідали на питання представників Торгової групи «АРС-кераміка»

 Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели семінар «Дотримання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів, ринкового нагляду та реклами» для керівників магазинів, адміністраторів торговельних залів, рекламістів і маркетологів Торгової групи «АРС-кераміка» та відповіли на ряд питань щодо захисту прав споживачів,  обов’язків продавців чи суб’єктів господарювання у разі виникнення конфліктних ситуацій.

Фахівці Держпродспоживслужби з представниками громадськості, влади та бізнесу обговорили необхідність дотримання вимог законодавства з питань захисту споживачів

 В рамках проведення заходів щодо відзначення Всесвітнього дня захисту прав споживачів Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з Департаментом економічного розвитку та торгівлі в  Тернопільській облдержадміністрації провели семінар зі спеціалістами місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, представниками громадських об’єднань споживачів, громадських організацій, підприємцями. Під час зустріч обговорили необхідність додержання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів, реклами у цій сфері та ринкового нагляду.

Оперативна інформація щодо випадку захворювання вихованців дитячого садка №14 міста Тернопіль

  З приводу отриманої 11.03.2019р. інформації від адміністрації дитячого закладу та повідомлення з ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» про реєстрацію випадків захворювання на кишкову інфекцію серед вихованців Тернопільського дошкільного навчального закладу № 14 Тернопільської міської ради, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в той же день розпочали  епідрозслідування та  перевірку даного закладу.

В рамках відзначення Всесвітнього дня захисту прав споживачів фахівці Держпродспоживслужби проведуть ряд зустрічей з суб'єктами господарювання та тернополянами

   В рамках відзначення 15 березня Всесвітнього дня захисту прав споживачів Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з 11 до 15 березня проводитиме ряд заходів щодо захисту своїх прав як споживачів серед тернополян та жителів області.  

Головне управління Держпродспоживслужби зобов'язало підприємство, яке займається вивезенням твердих побутових відходів провести перерахунок тарифів та повернути споживачам понад 25 тисяч гривень

  До Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшла скарга від мешканця м.Тернополя, щодо збільшення  розміру тарифу на вивіз побутових відходів.

Обираючи нове взуття, варто пам'ятати не лише про зовнішній вигляд, а й про якість

   Суб'єкт господарської діяльності, що здійснює роздрібну торгівлю взуттям, повинен забезпечити покупцям зручні умови для ознайомлення, вибору та примірки взуття згідно правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.

Фахівці Держпродспоживслужби розповіли суб'єктам господарювання про Порядок проведення заходів державного нагляду у сфері насінництва

 На виконання наказу Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 07 лютого 2019 року № 64 «Про введення в дію рішення Колегії Держпродспоживслужби від 01.02.2019» Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 27 лютого 2019 року проведено спільну нараду із суб’єктами господарювання, які займаються виробництвом, заготівлею, обробкою, розмноженням, зберіганням, реалізацією і використанням насінням та садивного матеріалу рослин на тему: «Порядок проведення заходів державного нагляду (контролю) у сферах: насінництва та розсадництва; охорони прав на сорти рослин; ГМО, що використовуються у відкритих системах».

Не приручайте білих лебедів!

  Так, майже співзвучно із назвою відомого кінофільму - «Не стріляйте в білих лебедів», хочу порушити проблему, яка в останні роки стає часто предметом обговорення не лише спеціалістів у сфері птахівництва, але й усіх пересічних громадян. Хоч мова може вестися не лише про лебедів, чи інших птахів, але й про інших представників дикої фауни.

Головне управління Держпродспоживслужби оштрафувало директора ТОВ «Біобласт» на суму 104 тисячі 235 гривень та зобов’язало до 4 березня цього року прибрати відходи тваринного походження з території неподалік смт.Велика Березовиця

   Враховуючи ситуацію, яка склалась неподалік смт. Велика Березовиця Тернопільського р-н Тернопільської області та розвиток подій щодо неконтрольованого звалища побічних продуктів тваринного походження Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області вжило ряд заходів щодо недопущення надзвичайної ситуації на даній території.

Василь Хомінець зустрівся з представниками влади і бізнесу Теребовлянського району

   Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець разом у головним спеціалістом Управління захисту споживачів Софією Кошулінською та завідувачем Сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитром Рабченюком провели в Теребовлі семінар з питань захисту прав споживачів. Участь у заході взяли голова Теребовлянської районної державної адміністрації Юрій Ништа та голова районної ради Ігор Смільський, голови сільських та селищних рад, підприємці.

Працівники Держпродспоживслужби Тернопільщини вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

   Сьогодні працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяли участь у поминальних заходах з нагоди 5-річниці початку розстрілу невинних жертв на Майдані Незалежності у Києві.  

Держпродспоживслужба Тернопільщини підбила підсумки роботи Головного управління за 2018 рік

   В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській  області під час наради з керівниками структурних підрозділів підбили підсумки роботи за 2018 рік. Участь у нараді взяв і заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Стахів.

На 72 році життя помер лікар ветмедицини І категорії міської державної лікарні ветеринарної медицини в м. Тернополі Юрій Буба

 Колектив ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області глибоко сумує з приводу передчасної смерті  Буби Юрія Миколайовича та висловлює щирі співчуття рідним та близьким.

Торгівля ювелірними виробами без відтисків державного пробірного клейма України або документів, що підтверджують їх якість забороняється

  Вибирати коштовності варто особливо ретельно – крім вдалого фасону не менш важливо переконатися, що купуєте справді якісний виріб з дорогоцінного металу.

   Відповідно до Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» для ювелірних та побутових виробів із  дорогоцінних металів встановлюються такі проби: 1) для платини – 900, 950; 2) для золота – 375, 500, 585, 750, 958 і 999; 3) для срібла – 800, 830, 875, 925, 960; 4) для паладію – 500, 850.

Оновлена інформація щодо ситуації зі стихійними звалищем відходів на території смт. Велика Березовиця

     Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександр Дністрян розповів представникам місцевих та Всеукраїнських ЗМІ про ситуацію з відходами тваринного походження на території смт. Велика Березовиця.    Повідомлення отримане 11 лютого 2019 року о 09.00 від члена виконкому Великоберезовицької селищної ради. Обіцяли надати фото на вайбер та планувався виїзд до обіду на територію звалища.

У Бучацькому районному управлінні Держпродспоживслужби новий керівник

 Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець представив трудовому колективу новопризначеного начальника Бучацького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Ольгу Андріївну Чук.

Що варто знати користувачам громадського транспорту!

   Незважаючи на те, що усім добре відомий крилатий вислів "Споживач завжди правий”, права споживачів продовжують порушувати. Щоденно кожен з нас без винятку зустрічається з обрахуванням, неналежним обслуговуванням, наданням послуг не в повному обсязі, або неналежного рівня чи некоректною поведінкою обслуговуючого персоналу, зокрема, водіїв маршрутного таксі.  Часто зустрічаються випадки порушення перевізниками або водіями правил надання послуг пасажирським автомобільним транспортом, маршрутним таксі.

До Всесвітнього дня захисту прав споживачів Держпродспоживслужба Тернопільщини оголосила конкурс на кращу стіннівку "Школярі також споживачі"

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оголошує конкурс на змістовне висвітлення теми захисту прав споживачів на стіннівці серед школярів старших класів «Школярі також споживачі».

Інформація щодо неконтрольованого звалища побічних продуктів тваринного походження неподалік смт. В. Березовиця

   11.02.2019 року спеціалісти Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини здійснили виїзд на територію Великоберезовицької селищної ради, де в полі між смт. В. Березовиця та с. Кип’ячка (географічні координати 49.493930 , 25.664806) виявлено неконтрольоване звалище побічних продуктів тваринного походження.