Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Фахівці Держпродспоживслужби заборонили до продажу ляльку, яка загрожує здоров'ю дітей

  Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснили планову перевірку характеристик ігор та іграшок для дітей в магазині «Капітошка» (Тернопільська область,         м. Бережани,  вул. Шевченка, 4А).

Оновлена інформація! Кількість осіб, які масово отруїлися у с. Іване-Пусте Борщівського району після проведення агротехнічних робіт, зросла

   Станом на 12:44 21.09. 2018 року кількість хворих збільшилося до 252 осіб, 99 з яких - діти. Всім мешканцям, які звернулися до місцевого лікаря були надані рекомендації та на даний момент вони перебувають на амбулаторному лікуванні. На лікуванні в закладах охорони здоров'я не перебуває жоден з мешканців даного села після окроплення полів.

Оперативна інформація щодо випадку масового отруєння жителів села Іване-Пусте Борщівського району

   20.09.18 р. о 15:18 до Борщівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшло повідомлення від Борщівського районного відділення ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр"  про випадок масового отруєння жителів села Іване-Пусте Борщівськооо району.

Держпродспоживслужба Тернопільщини попередила обрахування споживачів за послуги водопостачання та водовідведення у Збаражі

Працівники Сектору контролю за регульованими цінами провели позапланову перевірку прогнозних планових тарифів   Збаразького  Міського комунального підприємства «Збараж», яке самостійно звернулось до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з проханням провести перевірку планових тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів.

Фахівці Держпродспоживслужби провели ряд заходів під час 11 Всеукраїнського фестивалю «Борщівська вишиванка», аби не допустити до реалізації харчові продукти без належних документів

 Відповідно до розпорядження голови районного державної адміністрації від 10.08.2018 року № 249–од «Про Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка»  відбулося три засідання організаційного комітету з підготовки та проведення даного заходу. На засіданнях обговорювали  стан  виконання  заходів з підготовки до проведення фестивалю, проблемні питання та шляхи  їх вирішення.

Обережно! Ботулізм!

  Ботулізм – це захворювання, зумовлене потраплянням в організм ботулінічного токсину, характеризується важким ураженням нервової системи.

Збудником є бактерія – Clostridium botulinum. Вона дуже широко поширена в живій природі.

На Тернопільщині боротимуться зі сказом серед диких тварин

  На Тернопільщині  проведуть осінню кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.  Про це 11 вересня повідомили під час прес-конференції спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Поради лікаря: як вберегтися від кишкових інфекцій

Кишкові інфекції – група гострих інфекційних захворювань, які характеризуються ураженням травного тракту і перебігають з підвищенням температури тіла, болями в животі, нудотою, блюванням та проносом. Час від зараження збудниками цих інфекцій до перших клінічних проявів хвороби триває від декількох годин до двох-трьох діб.

Літнє оздоровлення дітей в Тернопільській області успішно завершилось

 Протягом літнього періоду 2018 року на території області, відповідно до Розпорядження голови Тернопільської облдержадміністрації від 17.05.2018 р. №383-од «Про дислокацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літній період 2018 року» функціонувало 10 стаціонарних оздоровчих закладів, в т.ч. 9 позаміських стаціонарних таборів та 1 санаторій.

Держпродспоживслужба Тернопільщини посприяла у перерахунках коштів за послуги гарячого водопостачання для тернополян

   За сприянням фахівців Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужи в Тернопільській області комунальне підприємство теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго” Тернопільської міської ради зробило перерахунки коштів за надані не в повному обсязі послуги з централізованого постачання гарячої води

Понад 30 дітей отримали подарунки від працівників районних управлінь Держпродспоживслужби

   Напередодні початку нового навчального року працівники Держпродспоживслужби області передали більш як 30 подарунків дітям учасників АТО, дітям, які мають проблеми зі здоров'ям, та дітям, які виховуються в малозабезпечених сім'ях.

Фахівці Держпродспоживслужби Тернополя перевірили воду, яка реалізовується у водоматах обласного центру

  Фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  спільно із фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби 20 серпня 2018року, здійснили моніторинг якості питної води взірціву водоматах «Долина плюс»(ФОП Стецина О.В.), «Водограй – 2700 БС» (ФОП Шмігельський А.І.), «Джерело Зарваниці» (ТзОВ « Агроком») та ФОП Іваницького Я.І. в м. Тернополі.

Увага! Небезпечний карантинний шкідник американський білий метелик

  Карантинний організм внесений до списку А 2 карантинні організми обмежено поширені в Україні Переліку регульованих шкідливих організмів.  Поліфаг, пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Найулюбленішими культурами є: шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня. Батьківщиною американського білого метелика (АБМ) є Північна Америка. В Україні вперше виявлено у 1952 році в Закарпатській області, а з 1966 року відбулося поступове розповсюдження його в інші області країни.

Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини роз'яснили зміни у законодавстві у сфері насінництва та розсадництва

   Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели нараду на тему: «Дотримання вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, налагодження співпраці із суб’єктами насінництва щодо виявлення та запобігання обігу контрафактного насіння.»

Запровадження карантинного режиму щодо західного кукурудзяного жука

    Відповідно до ст. 6, 21,41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", керуючись Законом України "Про карантин рослин", враховуючи подання заступника головного державного фітосанітарного інспектора Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільської області щодо запровадження карантинного режиму від 21.08.2018 року № 01-06/2990 у зв'язку з виявленням на території орендованих земель ТОВ "Шумськ - Агро" карантинного шкідника - західного кукурудзяного жука, з метою його локалізації.

У Тернопільському районі фахівці Управління захисту споживачів виявили миючий засіб, який не відповідає Технічному регламенту

   Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено планову перевірку характеристик продукції на відповідність її вимогам Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2008р. №717 (у редакції постанови КМУ від 12.06.2013р. №408) в одному із магазинів Тернопільського району.

Фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини дослідили м'ясо куряче у закладах виконання покарань області

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує, що 17.08.2018 року проведено відбір зразків м’яса курячого замороженого, виробник ТОВ «Леополіс-Маркет» м. Львів із залученням фахівців Тернопільської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. Взірці  відібрані для дослідження на мікробіологічні показники з трьох об’єктів: ДУ “Збаразька виправна колонія (№63)” (№63) с. Добриводи Збаразького району, ДУ “Копичинська виправна колонія (№112)” м. Копичинці Гусятинського району та ДУ “Чортківська установа з виконання покарань (№26)” м. Чортків.

День Незалежості України працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області відзначили добрими справами

Напередодні 27-річниці Незалежності України начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець вручив 37 наборів канцелярського приладдя та рюкзаків для дітей учасників АТО.

Міністерство охорони здоров'я України затвердило оновлений реєстр лікарський засобів урядової програми «Доступні ліки»

  23 липня 2018 року МОЗ України  затвердив  оновлений реєстр лікарський засобів   урядової програми  «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2 типу, та бронхіальною астмою,  отримують в аптеках  безкоштовно або з невеликою доплатою.(Наказ МОЗ України від 23.07.2018р. №1367).

Спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють дотримання вимог санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів в навчальних закладах області

  Як і щорічно в області, комісіями, що створюються органами влади, місцевого самоврядування, у серпні проводяться  перевірки (об’їзди) шкіл щодо готовності їх до нового навчального року. До складу комісій входять представники Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Фахівці Держпродспоживслужби Тернополя провели дослідження води та піску на пляжах обласного центру

  З метою здійснення моніторингу стану середовища життєдіяльності, об’єктів нагляду щодо дотримання вимог санітарного законодавства, фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно із фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 07 серпня 2018 року провели на території м. Тернополя відбір взірців води із Тернопільського ставу у місцях масового відпочинку мешканців міста.

Фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини підбили підсумки роботи за перше півріччя

         Під час наради за підсумками роботи Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини представники влади нагородили кращих працівників ветеринарії грамотами, подяками та цінними подарунками з нагоди професійного свята- Дня працівників ветеринарної медицини, який відзначили напередодні.

Вітання Василя Хомінця з нагоди Дня працівника ветеринарної медицини

 Шановні колеги!  Щиро вітаємо Вас з нагоди професійного свята - Дня працівника ветеринарної медицини.

Депутати Тернопільської обласної ради виділили 2 млн гривень на ліквідацію стихійного звалища на території ТФ ДП «Укрветсанзавод»

  На сесії Тернопільської обласної ради, яка відбулася 09.08.2018р. депутати підтримали подання Тернопільської обласної державної адміністрації про виділення 2 млн. на фінансування Програми утилізації відходів тваринного походження на території ТФ ДП «Укрветсанзавод» на 2018 рік.

У червоному солодкому меленому перці, який експортується з Латвійської Республіки, виявлено охратоксин А

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 03.08.2018 року №2018.2056-fup4 в перці солодкому меленому, виготовленого компанією “ELPIS Ltd”  та експортованому з Латвійської Республіки в окремі держави-члени ЄC та України,  виявлено охратоксин А.

Про закриття спалаху в навчально-виховному комплексі «Гаївська ЗОШ I-II ст. - ДНЗ» Кременецького району.

Спалах кишкової інфекції – сальмонельозу (10 захворілих дітей), що був зареєстрований 14.06.2018р. у навчально-виховному комплексу «Гаївська ЗОШ I-IIст. - ДНЗ» Кременецького району - ліквідований.

Увага! Важлива інформація!

Прийомний день у відділі реєстрації сільськогосподарської техніки 08.08.2018 переноситься на 07.08.2018.р

Інформація про комах, які завдають шкоду людям (спричиняють легкі укуси)

    Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 18.07.2018 року направлено до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звернення Дрель Вікторії Казимирівни із с.Катеринівка, Кременецького району, щодо надання інформації про комах, які завдають шкоду людям (спричиняють легкі укуси).

Зареєстровано новий випадок ботулізму

   За повідомленням Ланівецького районного лабораторного відділення Кременецького ММРВ ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» від 30.07.2018 року, в Ланівецькому районі Тернопільської області зареєстровано випадок захворювання на ботулізм.