Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Держпродспоживслужба Тернопільщини не допустила на ринки області листя салату, який заражений шкідливим карантинним організмом

 Під час проведення фітосанітарного контролю імпортного вантажу – салату листового походженням Нідерланди вагою 4,2975 тонн, завезеного з Польщі, виявлено карантинний, обмежено поширений на території України шкідливий організм – західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.).

До 1 березня 2019 року суб’єкт насінництва та розсадництва повинен подати до Держпродспоживслужби план-схему розташування перехреснозапильних культур

  Відділ контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області нагадує суб’єктам насінництва та розсадництва, які вирощують перехреснозапильні культури про необхідність узгодження розташування насінницьких посівів перехреснозапильних рослин.

АНОНС!

   До уваги представників ЗМІ та громадськості, 15 лютого 2019 року об 11 год. у приміщенні актового залу Департаменту агропромислового розвитку ОДА (м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького,14) відбудеться підсумкова нарада за результатами роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за 2018 рік.

Що варто знати споживачеві перед тим, як він вирішив придбати телефон

   Сьогодні ми не уявляємо себе без мобільних телефонів. Вони міцно увійшли у наше життя, змінивши, в деякому роді, наше ставлення до часу. За допомогою "мобільника" ми можемо скорочувати відстані, часові проміжки зменшуються - якщо нам потрібно поговорити з людиною, не потрібно чекати довго, взяв мобільний телефон і говори скільки душі завгодно.

При районних управління Держпродспоживслужби Тернопільщини створенні консультаційні центри з питань захисту прав споживачів

 На виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у  сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року  та з метою забезпечення належного рівня захисту прав споживачів в кожному районному та міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області створено консультаційні центри з питань захисту прав споживачів, та призначено відповідальних осіб за їх роботу.

У Держпродспоживслужбі України підбили підсумки роботи за 2018 рік

  Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за результатами роботи у 2018 році досягла позитивних результатів у сфері безпечності харчових продуктів, захисту прав споживачів та створення більш умов для виходу української продукції на світовий ринок.

Сектор контролю за регульованими цінами провів позапланову перевірку прогнозних планових тарифів Комунального підприємства «Кременецького «Міськводгосп»

  КП «Кременецький «Міськводгосп» звернулось до Головного управління Держпродспоживслужби з проханням провести перевірку планових тарифів на послуги з водопостачання, водовідведення. Даний захід проводиться з метою  уникнення в подальшому обрахування споживачів за надані послуги.

Уряд прийняв постанови про затвердження критеріїв ризику у сфері насінництва та розсадництва і у сфері охорони прав на сорти рослин

  Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Нарада керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з керівництвом Управління Держпраці у Тернопільській області щодо спільних дій при виявленні ознак порушення Законодавства про працю.

   На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» і спільного доручення Держпраці та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 27 листопада 2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено спільну нараду з керівництвом Управління Держпраці у Тернопільській області щодо спільних дій при виявленні ознак порушення Законодавства про працю.

Підсумки протиепізоотичної роботи в області за 2018 рік. Епізоотична ситуація в Європі та Україні щодо АЧС, сказу, інших небезпечних захворювань і перспективні погляди на вирішення проблеми. Стан функціонування в області Єдиної інформаційної системи з проведення протиепізоотичних заходів.

     В середу 16 січня 2019 року на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (далі-Головне управління) проведено семінар-нараду на тему: «Підсумки протиепізоотичної роботи в області за 2018 рік. Епізоотична ситуація в Європі та Україні щодо АЧС, сказу, інших небезпечних захворювань і перспективні погляди на вирішення проблеми. Стан функціонування в області Єдиної інформаційної системи з проведення протиепізоотичних заходів».

Держпродспоживслужба рекомендує використовувати воду із перевірених джерел

   19 січня відзначають свято Хрещення Господнього. У цей день вода набуває унікальних (цілющих) властивостей. Даний факт підтверджують вчені. Саме в період Хрещення структура води стає геометрично правильною. Люди використовують її для зцілення, очищення і освячення житла, тому й поспішають скупатися в ополонці і запастися освяченою водою.

У Держпродспоживслужбі області обговорили проблеми бджільництва

     17 січня 2019 року в приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області під головуванням першого заступника начальника Головного управління Володимира Богоноса відбулася нарада щодо запобігання випадків масових отруєнь бджіл при проведенні весняно-польових робіт з використанням агрохімікатів, безпечного застосування засобів захисту рослин та недопущення порушень законодавства у галузі бджільництва за участю пасічників та представників аграріїв області.

Відділ ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів підсумував результати перевірок за 2018 рік

 Протягом 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено 113 перевірок характеристик продукції (з них 81 перевірку відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік, 29 позапланових перевірок характеристик продукції за ланцюгом постачання та 3 позапланові перевірки стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів).

Держпродспоживслужба проводитиме перевірки відповідно до критеріїв, які затвердив Кабмін

  Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері та визначив періодичність проведення планових  заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з 12 грудня 2018 року.

У 2018 році в області зареєстровано 5 спалахів кишкових інфекцій

   У 2018 році в Тернопільській області фахівціями Держпродспоживслужби проведено розслідування 5 спалахів кишкових інфекцій, з кількістю постраждалих 65 осіб, в тому числі 57 дітей (87,7%). У 2017 році розслідувано – 7 спалахів, з кількістю постраждалих 48 осіб, в т.ч. 31 дитина (64,6%). Із 5-ти зареєстрованих у 2018 році спалахів - 4 спалахи сальмонельозу та 1 норовірусної інфекції; 4 пов’язані з дошкільними навчальними закладами і 1 з закладом громадського харчування.

За 2018 рік фахівці Управління захисту споживачів виявили 7 видів іграшок, які є небезпечними

   Протягом 4 кварталу 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 27 перевірок характеристик продукції (іграшки, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, техніка для використання в побуті), з яких 18 перевірок проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та 9 позапланових перевірок проведено за ланцюгом постачання.   

Начальнику Зборівського районного управління Держпродспоживслужби Ігорю Задорожному сьогодні 55 років

   Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області вітає з Днем народження начальника Зборівського районного управління Ігоря Задорожного з ювілеєм!

Держпродспоживслужбою попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік за 2018 рік на суму понад 4 мільйони гривень

   Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області протягом поточного  2018 року розглянули 40 звернень громадян та суб'єктів господарювання, в тому числі 4 запити на отримання публічної інформації та 3 звернення  по гарячій лінії. Проведено 13 позапланових заходів контролю  щодо порядку формування, встановлення і застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги. У 11 суб'єктів виявлено порушення державної дисципліни цін, тобто  84, 6 відсотків із перевірених. За результатами проведених позапланових заходів прийнято 4 рішення, 8 приписів та  4-и посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності та направлено 4 листи у  міські та селищну ради щодо приведення у відповідність  їх рішень до вимог чинного законодавства.

Як уникнути харчових отруєнь під час свят!

  У період свят, при частих застіллях не варто забувати про своє здоров'я! Основними причинами спалахів кишкових інфекцій є нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму. Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються "із запасом", що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань та продуктів їх життєдіяльності.

Впродовж 2018 року Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства надавалися адміністративні послуги

   Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області у 2018 році надавалися наступні адміністративні послуги та  здійснювалися погоджувальні процедури суб’єктам господарської діяльності. 

У Збаражі фахівці Держпродспоживслужби провели семінар для кухарів закладів освіти

  За ініціативою Збаразького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Збаразьким управлінням освіти організовано  03 січня 2019 року плановий семінар з кухарями дошкільних  та шкільних навчальних закладів району.

Вітання Василя Хомінця з різдв'яно-новорічними святами

Дорогі тернополяни! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового 2019 року та  Різдва Христового!

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги.

Працівники Держпродспоживслужби перевірили КП "Бучацький комбінат комунальних підприємств"

   Працівниками сектору контролю за регульованими цінами проведено позапланову перевірку прогнозних планових тарифів Комунального підприємства «Бучацький комбінат комунальних підприємств», яке самостійно звернулось в Головне управління Держпродспоживслужби для перевірки планових тарифів на послуги з водопостачання, водовідведення та вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів.

фахівці Управління захисту споживачів виявили ряд порушень у рекламній сфері Тернопільщини

Стаття 22 Закону України “Про рекламу” встановлює спеціальну заборону на рекламу алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, а саме  забороняється:                                     :
       - на радіо та телебаченні з 6 до 23 години;                               ;
       - на перших і останніх сторінках газет, на обкладинках журналів та інших видань, в усіх виданнях для дітей та юнацтва, на сторінках для дітей та юнацтва усіх друкованих видань                  ;
       - в усіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань); 
       - засобами внутрішньої реклами;                  ;
       - за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів алкогольних напоїв);                                    ;
       - на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів загального користування та метрополітену;                                        ;
       - засобами зовнішньої реклами.

Держпродспоживслужба Тернопільщини завершує рік добрими справами

   Впродовж грудня працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, міського та районних управлінь долучалися до благодійних проектів та підтримали своєю увагою та подарунками багатьох дітей.

Іграшкова зброя може бути небезпечною для дітей

  Відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в листопаді-грудні 2018 року проводилася планова перевірка характеристик ігор та іграшок для дітей в одному із магазинів смт. Вишнівець Збаразького району.

Вітання Василя Хомінця з Різдвом Христовим західного обряду

  Дорогі друзі!

  25 грудня - це день, коли Різдво приходить в оселі до всіх християн західного обряду і осяває світлом і добром думки і душі віруючих.  Від щирого серця бажаю радісних подій і достатку в домі, щасливих випадків і великих успіхів, сімейного блага і близьких рідних за дружним столом, чудового настрою і міцної віри в удачу.

У жувальній гумці зі смаком коли, яка експортується з Пакистану виявлено перевищення вмісту барвника Е151

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 11.09.2018 року № 2018.2558 та від 14.12.2018 року № 2018.2558-fup2 в жувальній гумці зі смаком коли,  експортованої з Ісламської Республіки Пакистан через Литовську Республіку (імпортер UAB Profisa) в окремі держави-члени ЄC та України,  виявлено перевищення вмісту барвника Е 151.

Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини взяли участь у воркшопі на тему: «Захист споживачів у Європейському Союзі та Україні»

У Львівському національному університеті імені Івана Франка в рамках реалізації проекту імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій: Центр досконалості імені Жана Моне» відбувся воркшоп на тему: «Захист споживачів у Європейському Союзі та Україні». Учасниками даного заходу були представники Мінекономрозвитку, Координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації, науковці та керівники управлінь захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях.

Фахівці Управління захисту споживачів розповіли школярам про їх права як споживачів

   На виконання Указу Президента України від 08.12.2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження КМУ від 26.09.2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та листа Міністерства юстиції України від 14.12.2018 року №12966/29.5/26-18 щодо заходів проведених у 2018 році під час Всеукраїнського тижня права в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено ряд заходів, присвячених відзначенню Всеукраїнського тижня права.