Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Восени варто подбати не лише про урожай, а й про якісне насіння на наступний рік

  Досвідчені садівники знають, що вересень – найкращий місяць для купівлі саджанців. Однак саме цей місяць – один з найбільш гарячих для городників і садівників, адже справ в цей місяць дуже багато. Та й до того ж осіння погода любить часто підносити сюрпризи у вигляді довгих затяжних дощів та іншої негоди. Все це часто призводить до того, що на посадку куплених саджанців просто не залишається часу.

Держпродспоживслужба перевірила якість води у водоматах Тернополя. Результати досліджень задовільні не на всіх об'єктах

  Фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  спільно із фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії 03 вересня цього року перевірили якість питної води взірців у водоматах «Долина плюс», «Водограй–2700БС», «Джерело Зарваниці» в м. Тернополі.       

Василь Хомінець зустрівся з представниками органів місцевого самоврядування та підприємцями Підволочиського району

  Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець разом у начальником Управління захисту споживачів Тетяною Трінькою-Яворською та завідувачем Сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитром Рабченюком провели в Підволочиську семінар з питань захисту прав споживачів. На заході були присутні заступник голови Підволочиської районної державної адміністрації Олександр Войціховський, голова районної ради Ігор Монартович, голови сільських рад, підприємці.

На Тернопільщині з літаків розкидатимуть вакцину

На Тернопільщині  проведуть осінню кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.  

Уряд Республіки Білорусь тимчасово обмежив ввезення на свою територію окремих видів товарів з Львівщини

   У відповідності до розміщеної на сайті Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь інформації, з 22 серпня 2019 року введено в дію тимчасове обмеження на ввезення на територію Білорусі окремих видів товарів зі Львівської області (копія документу додається).

До уваги експортерів! Змінилися правила ввезення на територію Республіки Туреччини живих тварин, м'яса, м'ясних та деяких рослинних виробів!

До уваги експортерів! Змінилися правила ввезення на територію Республіки Туреччини живих тварин, м'яса, м'ясних та деяких рослинних виробів!

Тривають переговори з ЄК щодо надання безперешкодного експорту фруктів та овочів, визначених Директивою Ради ЄС

Відповідно до Директиви Ради ЄС 2019/523 з 1 вересня 2019 року змінено умови імпорту ряду свіжих фруктів та овочів, зокрема і для тих, що наразі можуть бути експортовані з України.

Оновлено реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки»

 Міністерством охорони здоров’я України наказом від 30.07.2019 № 1715 (в редакції наказу МОЗ від 15.08.2019 № 1805) затверджено нову редакцію Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Вітання Василя Хомінця з нагоди Дня прапора та Дня Незалежності України

ДОРОГІ ТЕРНОПОЛЯНИ!Щиро вітаю Вас з Днем Державного Прапора та 28-ю річницею Незалежності України!

Представники Держпродспоживслужби зустрілися з підприємцями Борщівщини

  Начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту споживачів Софія Кошулінська та завідувач Сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитро Рабченюк та головний спеціаліст Наталя Ящук провели в Борщеві семінар з питань захисту прав споживачів. Участь у заході взяли підприємці та представники органів місцевого самоврядування.

Ботулізм підступний! Варто подбати про безпечність продуктів!

  Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

В області триває підготовка освітніх закладів до початку нового навчального року

   В області, за даними територіальних управлінь Держпродспоживслужби з 1 вересня заплановане відкриття 489 дошкільних та 768 загальноосвітніх навчальних закладів. Не всі вони в повній мірі готові до початку навчального року.

Від початку року Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства видало понад 230 дозвільних документів

 Одним із ключових завдань у роботі фахівців відділу безпеки середовища життєдіяльності Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області є надання адміністративних послуг у сфері санітарного законодавства.

На що варто звернути увагу батькам, купуючи канцелярське приладдя?

  До початку нового навчального року залишилося вже не так і багато часу. Зовсім скоро наступить 1 вересня і відповідно у батьків та школярів виникає актуальне питання вибору шкільного приладдя, канцелярських товарів, книжок та підручників. На сьогоднішній день від асортименту канцтоварів на полицях магазинів очі розбігаються. Але головне, про що не можна забувати, - це якість.

У Підгайцях представники Держпродспоживслужби провели семінар з питань захисту прав споживачів

  Начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту споживачів Софія Кошулінська та завідувач Сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитро Рабченюк провели в Підгайцях семінар з питань захисту прав споживачів. Участь у заході взяли заступник міського голови Підгайців Василь Пеляк, голови сільських рад, підприємці.

Затверджені методи відбору зразків для визначення рівня мікотоксинів у харчових продуктах під час держконтролю

   Набув чинності наказ Мінагрополітики від 22 травня 2019 року № 264 «Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів мікотоксинів у харчових продуктах для цілей державного контролю» (зареєстрований в Мін’юсті 12 червня 2019 року за № 608/33579).

Вітання Василя Хомінця з Днем працівників ветеринарної медицини

        З Днем працівників ветеринарної медицини, дорогі колеги!
   Щиро вдячний Вам за сумлінне виконання Ваших професійних обов’язків: забезпечення профілактики, діагностики та лікування тварин, гарантій якості і безпеки харчових продуктів. Реформування ветеринарної медицини у структуру Держпродспоживслужби розширило Ваші повноваження та підвищило відповідальність за здоров’я не лише тварин, а й людей.

З нагоди професійного свята відзначили кращих працівників ветеринарної медицини Тернопільщини

 У переддень відзначення Дня працівників ветеринарної медицини представники влади та начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець привітали фахівців ветеринарної галузі Тернопільщини.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області підбило підсумки роботи структурних підрозділів за 6 місяців та окреслило завдання на ІІ півріччя 2019 року

  Підсумки роботи Держпродспоживслужби Тернопільщини за І півріччя та завдання на ІІ півріччя 2019 року обговорили під час підсумкової наради за участю начальника Головного управління Василя Хомінця, начальників структурних підрозділів Головного Управління, начальників районних та міського управлінь,  директорів Тернопільської регіональної та міжрайонних державних лабораторій, Тернопільської обласної фітосанітарної лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,  а також начальників районних та міської державних  лікарень ветеринарної медицини і провідних лікарів ветеринарної медицини по ветеринарно-санітарній експертизі.

З 1 серпня міжнародні перевезення домашніх тварин здійснюються виключно за паспортами встановленого зразка

До уваги власників домашніх тварин (котів, собак), які здійснюють міжнародні перевезення своїх тварин.  З 01.08.2019 відомості паспортів на тварин не встановленого зразка при перетині державного кордону не братимуться до уваги. Переміщення домашніх собак і котів здійснюватиметься виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка.

Підсумки протиепізоотичної роботи за І-ше півріччя 2019 року

      Із  17-го  по 30 липня 2019 року в Тернопільській області на базі Козівської та Збаразької районних державних лікарень ветеринарної медицини, а також молочно-товарної ферми ТзОВ «Агропродсервіс» у с.Теофіпілка Козівського району  проводились обласні кущові семінар-наради

Нові вогнища карантинного організму Американський білий метелик

При проведенні державними фітосанітарними інспекторами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області обстеження багаторічних насаджень виявлено небезпечний карантинний шкідник – американський білий метелик (Hyphantria cunea):

На Тернопільщині скасовано карантинний режим

   При проведенні інвентаризації  вогнища карантинного організму  – віспи (шарки) слив, встановлено, що сад в с. Берем’яни Бучацького району, де  було виявлено дане захворювання у 1997 році на площі 2,0 га, викорчовано та спалено.  Відповідно розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.07.2019 року № 271-од скасовано карантинний режим по віспі (шарці) слив у селі Берем’яни Бучацького району Тернопільської області.

Дзвони лемківщини

   02-04 серпня 2019 року, у м.Монастириська, у музейному комплексі «Лемківське село», відбудеться ХХ Міжнародний фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

   На фестивалі планується організація виїзної торгівлі продовольчими та промисловими товарами, буде працювати кухня лемківських страв, а також заклади громадського харчування.

Розслідування спалаху у ТДНЗ №1 м. Тернополя ще триває

За письмовим повідомленням Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», що надійшло до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 12.07.2019р., серед дітей, що відвідують ТДНЗ №1 м. Тернополя зареєстровано 3 випадки інфекційного захворювання «з ознаками кишкових розладів». Додаткових повідомлень про кількість захворілих та встановлений діагноз станом на 18.07.2019р. не надходило, уточнюється інформація про 5 випадків норовірусної інфекції, що була озвучена представником ДУ «Тернопільський ОЛЦ у засобах масової інформації 15.07.2019р.

Розслідування випадків інфекційного захворювання з ознаками кишкових розладів в дитячому садочку м.Тернополя

   За інформацією, що поступила о 10.38 год. від завідуючої Тернопільським навчально-виховним комплексом № 1 Тернопільської міської ради Тернопільської області про три  випадки захворювання серед вихованців закладу, 12.07.2019р. згідно наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочато розслідування з підозрою на спалах кишкової інфекції  та позапланову перевірку на дотримання вимог законодавства щодо безпечності харчових продуктів у дитячому садочку.

Держпродспоживслужба проводить обстеження оздоровчих закладів Тернопільщини

  В складі робочої групи на виконання Розпорядження голови облдержадміністрації №188-од від 08.04.2019 р. «Про робочу групу з питань оздоровлення та відпочинку дітей» 10.07.2019 р. проведено об’їзд стаціонарних дитячих оздоровчих закладів Борщівського і Заліщицького районів на предмет дотримання вимог чинного санітарного законодавства.

Держпродспоживслужба продовжує досліджувати взірці води з тернопільського озера

З метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання плану моніторингових досліджень фахівці Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно із фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 08 липня 2019 року провели на території м. Тернополя відбір взірців води із Тернопільського ставу у місцях масового відпочинку мешканців міста.       

За перше півріччя цього року спеціалісти Держпродспоживслужби Тернопільщини виявили 94 одиниці продукції, які не відповідають встановленим вимогам Технічних регламентів

 Протягом 6 місяців 2019 року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснили 39 перевірок характеристик продукції (іграшки, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, освітлювальна апаратура), з яких 32 перевірки проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2019 рік та 7 позапланових перевірок за ланцюгом постачання.

Основною запорукою щедрого врожаю є якісне насіння

  Існування мережі міжнародних регіональних та світових домовленостей  дає змогу успішно розв'язувати важливі питання щодо виробництва та контролю якості насіннєвого матеріалу, ринку насіння, збереження та створення страхових фондів насіння, задовольняючи інтереси виробників та споживачів.