Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


У жувальній гумці зі смаком коли, яка експортується з Пакистану виявлено перевищення вмісту барвника Е151

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 11.09.2018 року № 2018.2558 та від 14.12.2018 року № 2018.2558-fup2 в жувальній гумці зі смаком коли,  експортованої з Ісламської Республіки Пакистан через Литовську Республіку (імпортер UAB Profisa) в окремі держави-члени ЄC та України,  виявлено перевищення вмісту барвника Е 151.

Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини взяли участь у воркшопі на тему: «Захист споживачів у Європейському Союзі та Україні»

У Львівському національному університеті імені Івана Франка в рамках реалізації проекту імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій: Центр досконалості імені Жана Моне» відбувся воркшоп на тему: «Захист споживачів у Європейському Союзі та Україні». Учасниками даного заходу були представники Мінекономрозвитку, Координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації, науковці та керівники управлінь захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях.

Фахівці Управління захисту споживачів розповіли школярам про їх права як споживачів

   На виконання Указу Президента України від 08.12.2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження КМУ від 26.09.2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та листа Міністерства юстиції України від 14.12.2018 року №12966/29.5/26-18 щодо заходів проведених у 2018 році під час Всеукраїнського тижня права в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено ряд заходів, присвячених відзначенню Всеукраїнського тижня права.

Вітання Володимиру Івановичу Маркову з нагоди ювілею

ШАНОВНИЙ ВОЛОДИМИРЕ ІВАНОВИЧУ!

Щиро вітаємо Вас з 60-річчям! Відмінна дата — 60 років! Пройдена велика частина шляху, а в серці живе молодецька завзятість, навіть юнацький запал! Вітаємо з ювілеєм і бажаю, щоб ніякі неприємності зі здоров’ям не завадили кожному дню бути щасливим і прекрасним. Щоб легка хода говорила всім навколо, що у Васі живуть молоді сили, запал і радість буття! Міцного авторитету Вам на роботі, а теплоти і любові — вдома! Щастя і здоров’я Вам та Вашій сім’ї!

Представники Управління фітосанітарної безпеки під час наради ознайомили сільгоспвиробників з вимогами Закону України «Про насіння і садивний матеріал»

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провело спільне засідання з представниками органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, сільгоспвиробниками, іншими зацікавленими органами щодо обігу насіння та садивного матеріалу тільки за наявності сертифікатів на сортову та посівну якість, підтверджень на ввезення насіння для селекційних, дослідних робіт та експонування, запобігання обігу контрафактного насіння, дотримання технології виробництва та знищення насіння.

Фахівці Держпродспоживслужби Тернопільщини забракували жіночий купальний костюм

  В ході планового заходу державного нагляду (контролю) проведеного спеціалістами Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області одному із магазинів міста Теребовля, відібрано для проведення експертизи на відповідність нормативних документів зразок продукції: купальний костюм жіночий «Marina Only You and Sea» модель 165, виробник ТОВ «Марсана» Україна, м.Миколаїв, вул.Авангардна, 6/2.

Вітання Василя Хомінця з Днем Збройних Сил України

6 грудня 1991 року Верховна Рада України приймає надзвичайно важливі для військового будівництва закони — «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України». Того ж дня було затверджено текст Військової присяги, яку в залі Верховної Ради першим склав Міністр оборони України генерал-полковник К.П. Морозов. Уже 25 років військовослужбовці Збройних Сил України мають змогу відзначати своє професійне свято.

Звіт роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за листопад 2018 року

 Протягом листопада 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 11 перевірок характеристик продукції (ігри та іграшки для дітей, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, кабелі, техніка для використання в побуті,), з яких 7 перевірок проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік  та 4 перевірки (позапланові) проведено згідно доручень Держпродспоживслужби за ланцюгом постачання.

Запорукою щедрого урожаю є правильне зберігання насіння

Сучасний насіннєвий ринок пропонує широкий асортимент насіння передумовою якого є професійна робота спеціалістів у галузі насінництва, а саме: догляд за посівними та урожайними якостями насіння сільськогосподарських культур, який охоплює: вирощування, збирання, післязбиральну обробку, заготівлю, зберігання, реалізацію та використання насіння Серед перелічених чинників, який включає формування якості насіння, дуже відповідальним є його зберігання.

Представники Держпродспоживслужби обстежили місце складування перегною на території Тернопільського району

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  повідомляє, що профільними фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини спільно з керівником Тернопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено перевірку достовірності повідомлення про накопичення відходів тваринного походження та несанкціонований худобомогильник посеред поля неподалік села Велика Лука Тернопільського району, яке надійшло до Управління засобами телефонного зв’язку.

Вимоги до температурного режиму в дитячих навчальних закладах

 У зв’язку з пониженням температури атмосферного повітря, враховуючи підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції є необхідність згадати вимоги по дотриманню температурного режиму, зокрема в дитячих навчальних закладах. У відповідності до вимог чинного санітарного законодавства, зокрема відповідно до «Санiтарного регламенту для дошкiльних навчальних закладiв», затвердженого наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України 24 березня 2016 року №234,оптимальною температурою у групових осередках дошкiльних навчальних закладів є +19–23°C, у залах для занять музикою та фiзичною культурою +18–19°C, у теплих переходах - не менше +15°C і у примiщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торцi будівлі дошкiльного навчального закладу, температура повiтря повинна бути не менше +21°C.

У помелі медовій, яка експортується з Китаю у країни ЄС та України виявлено субстанції ізокарбофосу

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 31.10.2018 року №2018.3096 та від 13.11.2018 року №2018.3096-fup5 в помелі медовій,  експортованій з Китайської Народної Республіки через Королівство Нідерландів (імпортер VITA FRUIR Sp. z o.o.) в окремі держави-члени ЄC та України,  виявлено незареєстровані субстанції ізокарбофосу.

Що варто знати про грип та ГРВІ

 Причиною ГРВІ причиною можуть бути риновіруси, аденовіруси, реовіруси. При грипі - віруси грипу, вони можуть бути різного роду і типів, тому грипозні епідемії дещо відрізняються за клінічною картиною.

Сектор контролю за регульованими цінами моніторить державні (регульовані) ціни на лікарські засоби, що реалізуються за урядовою програмою «Доступні ліки»

 Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проводить щомісячний моніторинг державних (регульованих) цін на лікарські засоби, що реалізуються за урядовою програмою «Доступні ліки». Кількість цін, щодо яких проводиться аналіз дотримання вимог законодавства, становить  до 6506 одиниць щомісяця.

До Дня працівників сільського господарства фахівців Держпродспоживслужби відзначили грамотами

  З нагоди Дня працівника сільського господарства фахівців Управління фітосанітарної безпеки нагороджено Грамотами Тернопільської обласної державної адміністрації та Обласної Ради.

Вітання Василя Хомінця з Днем працівників сільського господарства

     Шановні колеги! Щиро вітаю Вас з Днем працівників сільського господарства!!

  Сьогодні працювати на землі й досягати значних результатів – під силу лише мужнім, цілеспрямованим і самовідданим людям, які вирішили присвятити своє життя рідній землі. Висловлюю вам щиру вдячність за невтомну й самовіддану працю, любов до різної землі і примноження кращих хліборобських традицій, результатом яких є отримання щедрих урожаїв із благодатної української ниви.

На території Підволочиського району скасовано карантинний режим

  При проведенні контрольних обстежень у 2005 році на площі цукрових буряків в с. Городниця Підволочиського району, шляхом відбору буряків з подальшим проведенням фітосанітарної експертизи, виявлено карантинний організм – вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія). Відповідно, розпорядженням голови районної державної адміністрації було запроваджено карантинний режим по ризоманії цукрових буряків.

Нінель Цяпа сьогодні відзначає ювілей

  Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області вітає з Днем народження начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нінель Вікторівну Цяпу.

У Монастириській фахівці Держпродспоживслужби разом з освітянами обговорили вимоги щодо організації харчування в школах

   Організація здорового та безпечного харчування учнів під час перебування їх у навчальному закладі є не менш важливим, ніж сам навчальний процес. Для належної організації харчування дітей у шкільних їдальнях, дотримання санітарно-епідеміологічних норм та правил, спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Монастириського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, спільно з відділом освіти Монастириської районної державної адміністрації, провели семінар для відповідальних працівників шкільних їдалень. Під час семінару кухарі мали можливість ознайомитись із санітарним законодавством та законодавством у сфері безпечності харчових продуктів, і отримати вичерпну відповідь на всі поставлені запитання. Для кожного навчального закладу підготовлено та вручено пам’ятки щодо організації процесу харчування дітей.

За попередніми висновками ветлікарів, до масової загибелі птахів на березі Тернопільського ставу призвело отруєння

    05 листопада 2018 року за повідомленням громадських активістів про масову загибель птахів, робоча група у складі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  і Державної екологічної інспекції в Тернопільській області, здійснила обстеження території, прилеглої до Тернопільського ставу зі сторони канави (с.Біла) та виявлила загибель птиці в кількості 178 трупів. Спеціалістами екоінспекції ідентифіковано патматеріал, що вказує на птицю – мартин сріблястий, який є великим перелітним птахом, родини Мартинових.

На території області скасовано карантинний режим

  При проведенні контрольних обстежень у 2004 році на площі цукрових буряків в с. Литвинів  Підгаєцького району (ФГ «Ранок»), шляхом відбору буряків з подальшим проведенням фітосанітарної експертизи, виявлено карантинний організм – вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія). Відповідно, розпорядженням голови районної державної адміністрації було запроваджено карантинний режим по ризоманії цукрових буряків.

Володимиру КВАРЦЯНОМУ - 50!

  Сьогодні свій золотий ювілей святкує начальник Монастириського районного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Ярославович Кварцяний.

Яку воду ми п'ємо, або що варто знати про питне водопостачання на Тернопільщині?!

   Відповідно змін до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 16, ст. 112 із наступними змінами), внесених згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» де абзац третій ст. 10 викладено в наступній редакції "вода питна - харчовий продукт, придатний для споживання людиною".

Держпродспоживслужба змусила МКП «Добробуд» повернути споживачам необґрунтовану виручку

   Завідувач  Сектору контролю за регульованими цінами Лариса Данильчук,  за результатами  розгляду  рішення Виконавчого комітету  Збаразької  міської ради винесла Припис  Голові  Збаразької міської ради про усунення порушення  вимог щодо встановлення державних регульованих цін для суб’єктів господарювання всіх форм власності, які надають житлово-комунальні послуги на території м. Збараж у відповідності до Закону України «Про ціни і ціноутворення».

У Києві завершився Міжнародний форум "Реклама ХХІ сторіччя. Стандарти недискримінаційної реклами"

   У Києві відбувся Міжнародний форум "Реклама ХХІ сторіччя. Стандарти недискримінаційної реклами". Участь у якому взяв завідувач сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області Дмитро Рабченюк.

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили воду із джерел масового користування у Тернопільському районі

    Фахівці Тернопільського районного управління Держпродспоживслужби здійснили моніторингові дослідження якості джерельної  води з джерел масоваго користування у Тернопільському районі, а саме: джерела с. Острів, джерела с. Ступки, джерела с. Смиківці, джерела с. Товстолуг, джерела с. Велика Березовиця по вул. Луговій.

Пластиковий посуд: більше шкоди чи користі?

   Ще якихось п'ятнадцять років тому одноразовий пластиковий посуд і різноманітна харчова упаковка була в нашій країні рідкістю. У магазинах харчові продукти, наприклад, ковбасу, сири, масло, завертали в щільний папір і ні у кого не виникало з приводу цього ніяких питань. Зараз же пластикової тари і харчової упаковки така кількість і вона так міцно увійшла до нашого життя, що виникає запитання, а чи безпечна вона для здоров'я і довголіття людини?

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили дитячий одяг. Згідно результатів досліджень, комплект одягу відомої фірми заборонили не лише продавати, а й виготовляти

    В ході планового заходу державного нагляду (контролю) проведеного спеціалістами Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в одному із магазинів міста Кременця було відібрано для проведення експертизина відповідність нормативних документів  зразок продукції: набір «Марсель» для дівчаток з товарним знаком «LittleAngel», тернопільського виробника.

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили м'ясо свинини, яке постачається у дитячі садки Тернополя

   04 жовтня 2018р. Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочало епідрозслідування спалаху у навчальному закладі № 14 м. Тернополя. 

У соцмережах поширюють неправдиву інформацію про епідемію чумки у Тернополі

    Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що станом на 22.10.2018року м.Тернопіль є благополучним щодо чуми м’ясоїдних(собак), а також гепатит,ентерит,аденовірус, лептоспіроз.