Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Учні Збаразької школи ознайомилися з роботою лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на місцевому ринку

  З метою сприяння розширення знань школярів про світ професійної праці, інформування про різноманітність професій і основні правила вибору спеціальностей Збаразький районний центр зайнятості 18 квітня 2018 року організував професіографічну екскурсію у Лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку "Оболоня” м.Збараж. У заході взяли участь 30 школярів сьомого класу Збаразької загальноосвітньої школи №1, їх класний керівник Іванчук Любов Ярославівна та фахівці центру зайнятості Наталія Олексюк і Неля Фарина.

Компанія “Heuschen & Schroff, Oriental Foods Trading B.V.” (Королівство Нідердандів) відкликає кокосову олію, яку експортувала в різні країни світу

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 16.04.2018 року №2018.1028 у зв'язку  з виявленням бензо(а)пірена в кокосовій олії, компанією “Heuschen & Schroff, Oriental Foods Trading B.V.” (Королівство Нідердандів) проводиться процедура відкликання харчових продуктів (“Coconut oil COCOFRESH jr 250 ml” Art. Nr.:75469 з кінцевою датою споживання включно до 09.03.2019 та “Coconut oil COCOFRESH jr 500 ml” Art. Nr.:75469 з кінцевою датою споживання включно до 09.03.2019), експортованих з Королівства Нідердандів в окремі держави-члени ЄC та України.

Фахівці відділу реєстрації сільськогосподарської техніки цьогоріч опрацювали понад 11,6 тисяч запитів щодо власників тракторів

 Фахівці відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області за 1 перший квартал цього року здійснили 663 операції з реєстрації та перереєстрації, а також 283 операції зі зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.

Ліджи, яке експортується з Південної Африки, може містити незареєстровані сульфіти

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 07.02.2018 року №2018.0316 та від 16.04.2018 року №2018.0316-fup8  виявлено не задекларований та не зареєстрований сульфіт в ліджи (лічі), експортованих з Південної Африки (виробництва “Lowveld Sugars”) в окремі держави-члени ЄC та України.

Звіт роботи спеціалістів ринкового нагляду за 1 квартал 2018 року

 Протягом I кварталу 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 25 перевірок характеристик продукції (іграшки, дитячий одяг та взуття, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, техніка для використання в побуті, неавтоматичні зважувальні прилади.

Продовжується формування команди Держпродспоживслужби області

   Василь Хомінець представив колективу Збаразького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області нового керівника Богдана Володимировича Табаку, який став переможцем конкурсу на заміщення вакантної посади.

Колективу Тернопільського міського управління ГУ ДПСС в області представили нового керівника

 Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець представив колективу Тернопільського міського управління нового начальника. За результатами конкурсу, наказом начальника призначений Іван Євгенійович Гавришків. 

Свіжі овочі - "свіжа" небезпека

 На прилавках ринків та магазинів уже з’являються перші свіжі овочі та фрукти.  Однак, варто пам’ятати, що окрім вітамінів вони можуть містити і небезпеку.

Фітосанітарний статус борщівника Сосновського – отруйної рослини, небезпечної для людей

  Щороку до Держпродспоживслужби надходять звернення щодо карантинного статусу інвазивної рослини - борщівника Сосновського (Heracleum sosnowskyi (Mandenova)) та віднесення його до Переліку регульованих шкідливих організмів. Тому перед початком вегетаційного періоду Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби надає роз’яснення з цього питання.

Попри виконання основних функцій, працівники Держпродспоживслужби області велику увагу приділяють благодійності

  Напередодні Великодня працівники Головного управління Держпродспоживслужби Тернопільщини завітали до родин учасників АТО, привітали їх зі святом та вручили гостинці.

Інформація щодо розслідування спалаху сальмонельозу

  В доповнення до попередньої інформації, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про хід розслідування спалаху сальмонельозу серед вихованців Збаразького міського комунального ясла-садочку №1 «Калинонька».

У Збаражі зросла кількість вихованців дитячого садка «Калинонька», які захворіли на сальмонельоз

 Станом на 10.04.2018 р. зареєстровано 27 хворих, в тому числі 4 дорослих і 23 дітей-вихованців дитячого дошкільного навчального закладу №1 м. Збараж. За період з 06.04.2018 р. нових випадків не було.

Вітання начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області з Великоднем

Шановні тернополяни! Щиро вітаю Вас з Світлим Христовим Воскресінням! Нехай у ці святкові дні у Ваших душах панує мир, спокій і Божа благодать. Здоров'я Вам, сімейного затишку та родинного тепла.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! 

Набрав чинності закон, який виводить систему держконтролю за харчовою продукцією на якісно новий рівень

  4 квітня 2018 року набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (№2042). Закон був прийнятий Верховною Радою України ще 18 травня 2017 року, але основна частина його положень набирає чинності саме сьогодні, повідомляє офіційний сайт Держпродспоживслужби України.

У Тернополі безкоштовно вакцинуватимуть від сказу домашніх улюбленців

  Епізоотична ситуація зі сказом  в м. Тернополі досить напружена, але на сьогоднішній день контрольована. Це нас з однієї сторони втішає, але з другої сторони насторожує, тому що в Тернопільській області з початку року станом на 01.04.2018 року зареєстровано 16 випадків сказу, в тому числі: Зборівський район - 2,Тернопільський – 4.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оголосило конкурс на заміщення 14 вакантних посад

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оголосило конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б»  та «В». 

Курячі яйця, невідомого походження стали причиною спалаху кишкової інфекції у дитсадку в Збаражі

 В м. Збараж зареєстровано спалах кишкової інфекції. Станом на сьогодні, відомо, що захворіло 18 осіб, з них – 15 дітей, які відвідують міський комунальний ясла-сад №1 «Калинонька». Дорослі є працівниками цього закладу.  

ВОДА - ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

 Доступ до чистої та якісної питної води є правом кожної людини на повноцінне і безпечне життя. Вода – це не просто хімічна сполука кисню і водню, а найпоширеніша і найважливіша речовина на Землі, яка  має унікальні хімічні та фізичні властивості. Для живих організмів її неможливо нічим замінити, але води  стає все менше.

Фітосанітари просять фермерів та селян подбати про якісні пестициди перед початком весняно-польових робіт

   Сьогодні наука і технологія пропонують нам набагато ефективніші інструменти захисту сільськогосподарських культур - пестициди. За  умови розумного їх використання - це ключ до забезпечення здорової, доступної за ціною та наявної впродовж всього року їжі.

Законодавчі вимоги щодо отримання допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами

    Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин» , статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995 р. «Про затвердження Порядку одержання допуску(посвідчення» на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами  і агрохімікатами повинні мати  допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюється на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.

Керівництво Держпродспоживслужби роз'яснило сільгоспвиробникам фітосанітарні вимоги

  Сьогодні керівник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець, перший заступник Володимир Богоніс та представники Управління фітосанітарної безпеки провели нараду із сільгоспвиробниками, експортерами рослинної продукції щодо надання роз’яснень фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі та необхідності їх виконання.

Ветеринари просять небайдужих людей подбати про лелек та дотримуватися при цьому правил гігієни

   Лелеки, бузьки, бусли, чорногузи …, яких тільки назв не придумали люди, а скільки пісень, легенд і переказів відомо про цих прекрасних і гордих птахів? Та найбільш зворушливою, притаманною їм рисою є вірність своїй батьківщині – землі, де вперше побачили світ, зросли і піднялись на крила. Та  мало часу доводиться ними милуватись. Зростили пташенят, навчили літати і ще не минає літо, як сурми кличуть і вирій.

На Тернопільщині провели семінар для територіальних органів Держпродспоживслужби трьох областей щодо реалізації вимог закону про контроль

  У Теребовлі відбувся семінар-навчання з питань застосування законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Зокрема, навчання стосується реалізації вимог закону України від 18.05.2017 № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який набуває чинності 4 квітня поточного року.

Чи вдасться подолати АЧС?

 Коли перші випадки африканської чуми свиней (далі – АЧС) були зареєстровані в Україні, то кожен, хто утримує свиней, сподівався, що хвороба не зачепить його господарство. Та сьогодні  доводиться бути свідками тріумфального ходу АЧС, яка протягом 2017 року охопила всю територію держави, не обминувши і нашу область. Так на Тернопільщині мали місце п’ять  спалахів, як серед свійських тварин (м.Збараж та с.Бариш Бучацького району) так і в дикій фауні (Збаразький і Зборівський райони).

У Тернополі Держпродспоживслужба провела заходи до Всесвітнього дня захисту прав споживачів

  До Всесвітнього дня захисту прав споживачів спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели заходи з роз’яснення прав та обов’язків. 

Керівництво Держпродспоживслужби зустрілося з представниками бізнесу Тернопільщини

   На виконання Плану заходів  з реалізації  Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів  на період до 2020 року та з нагоди Всесвітнього дня захисту споживачів, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провело семінар-нараду з представниками бізнесу  (виробниками, імпортерами та розповсюджувачами продукції)  з метою обговорення питання необхідності додержання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів, які здійснюють свою діяльність на території області.

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів!  Сьогодні основним завданням є задоволення культурних, духовних і освітніх потреб людини, створення умов для споживання високоякісної і безпечної продукції та надання послуг згідно зі стандартами та нормами Європейського рівня.

Тернопільщина благополучна щодо АЧС диких кабанів та свиней

 Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Шумській та Бучацькій районних державних адміністраціях.

ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області зобов’язало управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернополя провести перерахунок квартплати

   Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели перевірку одного з підприємств, яке займається обслуговуванням житлового фонду за зверненням мешканця Тернополя. 

Суміш смажених овочів, яка експортуються з Нідерландів може бути заражена сальмонелою

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 01.03.2018 року №2018.0537  виявлено сальмонелу в суміші смажених овочів, експортованих з Королівства Нідерландів (виробництва “Van Marcke Foods”) в окремі держави-члени ЄC та України.