Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють дотримання вимог карантину на Тернопільщині

Спеціалісти Держпродсоживслужби в різних районах Тернопільщини 21-го липня перевіряли підконтрольні об’єкти на дотримання вимог карантину. Зокрема перевірили 12 закладів громадського харчування. На 6-ти з них виявили порушення, склали 3 протоколи та 5 приписів. Обстежили 48 об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків). На 27-ми з них виявили порушення. Склали 13 протоколів та 22 приписи. Також перевірили 33 об’єкти торгівлі непродовольчими товарами, на 7-ми з них зафіксували порушення, склали 7 приписів. Обстежили 1 агропродовольчий ринок, а якому виявили порушення і проінформували органи місцевого самоврядування та правоохоронців.

Від початку липня не допустили 230 кг кабачків, 400 кг дині, та 300 кг кавунів, які надійшли на ринки Тернополя з Херсону

 На ринках області збільшується реалізація і асортимент свіжих овочів, фруктів та ягід.  За словами директора Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Олега Васильківа, кількість випадків, у яких виявляють завищений вміст нітратів зменшується.

Сказ. Графік проведення профілактичних щеплень собак, котів та хижих тварин проти сказу в м. Тернополі

Сказ – одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи і майже завжди закінчується смертю. Щороку у Тернополі проводять профілактичні  щеплення тварин проти цього захворювання.

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують перевіряти дотримання вимог карантину на Тернопільщині

Спеціалісти районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області щоденно перевіряють виконання вимог постанов Головного санітарного лікаря України, надають роз'яснення та рекомендації, дотримання яких спрямоване на запобігання поширенню COVID-19.

В м'ясі курячому механічного обвалювання з Польщі виявили Salmonella

 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів, від 16 липня 2020 року № 2020.2623-fup 12 стосовно виявлення Salmonella Enterica ser. Enteritidis (presence 25/g) і Enterica ser. Infantis (presence 25/g) в м'ясі курячому механічного обвалювання з Польщі (виробництво: Polskamp S.A., PL 14170610 WE, Duchnow, зберігання: Pago Sp. z o., PL 14321108 WE, Blonie), що експортувалися до країн Європи та України (ПМП «Вінтер» м. Луцьк вул. Лідавська,1; та ТОВ «М’ясний торговий дім» м. Київ, вул. Академіка Білецького, 34).

До уваги експортерів та власників місць зберігання, які планують експорт кукурудзи до Соціалістичної Республіки В’єтнам

Звертаємо увагу експортерів та власників місць зберігання, які планують експорт кукурудзи до Соціалістичної Республіки В’єтнам, що у випадку формування партії зернових, яка планується для експорту, необхідно проводити доочищення такої партії, у відповідності до фітосанітарних заходів Соціалістичної Республіки В’єтнам, які розміщенні на офіційному сайті Держпродспоживслужби.

Фахівці Держпродспоживслужби на Тернопільщині від початку пандемії склали 143 протоколи за порушення вимог карантину

З 11-го по 17 липня спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області в різних районах перевірили 94 заклади громадського харчування, 212 об’єктів торгівлі продовольчими товарами, 163 – непродовольчими товарами та 10 агропродовольчих ринків.

Увага: в ЄС заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос і хлорпирифос-метил

   Управління фітосанітарної безпеки Головного управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Тернопільській області інформує сільгоспвиробників про те, що у лютому 2020 року набули чинності зміни в європейському законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос і хлорпирифос-метил. Новий Регламент ЄС планують ввести в дію  в жовтні 2020 року. Таким чином, для сировини і продукції виробленої з нового врожаю олійних і зернових в Україні для експорту в ЄС буде діяти ліміт 0,01 мг/кг (ppm). Даний показник є надзвичайно малим і фактично це означає, що забороняється ввезення в ЄС продукції, при виробництві та зберіганні якої застосовувалися дані речовини».

Від початку пандемії на Тернопільщині виявили 2456 випадків зараження вірусом COVID-19

Станом на 20 липня в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 2456 випадках (2245 випадків – дорослі, 211 випадків – діти). З них 34 летальних, видужали 1558 осіб. За минулу добу виявили 26 випадків зараження вірусом COVID-19.

За 4 місяці карантину в Україні спеціалісти Держпродспоживслужби провели 8938 моніторингових обстежень

128 днів від початку запровадження карантину в Україні.
За цей період спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели 8938 моніторингових обстежень.

Держпродспоживслужба перевірили 3 заклади громадського харчування на Теребовлянщині

  Спеціалісти Держпродспоживслужби перевірили дотримання вимог санітарного законодавства в період карантину в закладах громадського харчування в Теребовлянському районі.

Спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють дотримання вимог карантину на Тернопільщині. Інформація за 16 липня

 Спеціалісти Держпродсоживслужби в різних районах Тернопільщини 17-го липня перевіряли підконтрольні об’єкти на дотримання вимог карантину. Попри те, що інформаційно-роз’яснювальна робота здійснюється впродовж тривалого часу, в тих чи інших закладах спеціалісти продовжують виявляти порушення.

У Тернопільській області спеціалісти Держпродспоживслужби обстежують підконтрольні об’єкти. Інформація за 15-те липня

 Спеціалісти Держпродсоживслужби в різних районах Тернопільщини 15-го липня перевірили 10 закладів громадського харчування, виявили 3 порушення та склали 3 приписи. Обстежили 40 об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків). На 16-ти з них виявили порушення, склали 8 протоколів та 16 приписів. Також перевірили 67 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами, на 5-ти з них зафіксували порушення, склали 5 приписів. Обстежили і 4 агропродовольчих ринки. На одному виявили порушення – склали 1 припис та 1 протокол.

Понад 37 тисяч гривень штрафу заплатить підприємець, який створив несанкціоноване звалище побічних продуктів тваринного походження

  02 липня 2020 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшов лист Державної екологічної інспекції у Тернопільській області та матеріали ГУНП в Тернопільській області щодо несанкціонованого звалища побічних продуктів тваринного походження на земельній ділянці біля одного з м’ясопереробних підприємств. Розглянувши матеріали справи, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області було здійснено позапланову перевірку підприємця Ч. 

На Тернопільщині 10 суб'єктів господарювання задекларували підвищення цін на продукти харчування та засоби індивідуального захисту

Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  інформує, що за період дії регулювання роздрібних цін  з 18 травня 2020 року по даний час  в області 10 суб’єктів господарювання: 9 з них -Товариства з обмеженою відповідальністю та 1- фізична особа підприємець,  задекларували 199 цін по 25-ти  торговельних точках.   

Спеціалісти Держпродспоживслужби перевірили дотримання карантинних вимог на 3-х об'єктах та зафіксували на них порушення

Спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з представниками місцевих ЗМІ перевірили 3 підконтрольні об’єкти в обласному центрі.

На Монастирищині продовжують відбирати проби води з підтоплених криниць

У Монастириському районі спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують відбір проб питної води з підтоплених криниць для проведення лабораторних досліджень. 13-го липня відібрали 20 таких проб у смт. Коропець.

На Тернопільщині продовжують перевірки суб’єктів господарювання на дотримання карантинних вимог

13-го липня у різних районах Тернопільської області фахівці Держпродспоживслужби проводили обстеження суб’єктів господарювання, перевіряючи дотримання карантинних обмежень. Попри те, що інформаційно-роз’яснювальна робота здійснюється впродовж тривалого часу, в тих чи інших закладах спеціалісти продовжують виявляти порушення.

Сектор контролю за регульованими цінами попередив обрахування споживачів ЖК-послуг на суму майже 400 тисяч гривень

 Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області  за 1 півріччя 2020 року здійснили 10 заходів державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, з них 9 планових та 1 позаплановий.

Фахівці Держпродспоживслужби за вихідні перевірили 36 закладів громадського харчування на території області

 За минулі вихідні спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевірили 36 закладів громадського харчування в різних районах, 56 об’єктів торгівлі продовольчими товарами, 35 – непродовольчими товарами та 8 агропродовольчих ринків.

Держпродспоживслужба Тернопільщини закликає громадськість до участі в перевірках дотримання протиепідемічних вимог

Черговий раз інформуємо громадськість, представників бізнесу у сфері громадського харчування, ЗМІ, органи місцевого самоврядування щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування. 

Представників ресторанного бізнесу запрошують на навчання по системі харчової безпеки

 Компанія  «ПРОФІ   КЛАБ»  за підтримки  громадської організації «РЕСТОРАННА  ГІЛЬДІЯ» (Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с.Святопетрівське, вул. Шевченка,8) 22 липня 2020 року проводитиме  1-денне практичне заняття по системі харчової безпеки в ресторанному бізнесі за адресою: м.Тернопіль, вул. Чумацька,1.

У Тернопільській області від початку пандемії підтвердили 2260 випадків COVID-19

 На Тернопільщині за добу підтверджено 29 випадків зараження вірусом COVID-19. Станом на 13 липня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтвердили у 2260 випадках (2066 випадків – дорослі, 194 випадки – діти). Видужали 1415 осіб, 34 випадки мали летальні наслідки.

Держпродспоживслужба продовжує перевіряти підконтрольні об'єкти: інформація за 9 липня

 Спеціалісти Держпродспоживслужби звертають увагу суб'єктів господарювання на необхідність неухильного дотримання працівниками та відвідувачами закладів вимог постанов Головного державного санітарного лікаря України щодо організації протиепідемічних вимог на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби. Керівників закладів господарювання попереджають про адміністративну відповідальність за недотримання умов щодо збереження власного здоров'я та здоров'я своїх працівників і відвідувачів.

На Монастирищині продовжують дезінфікувати криниці

Станом на 9-те липня у Монастириському районі відкачали воду та провели дезінфекцію 180-ти криниць. Відібрали 31 пробу питної з підтоплених джерел водопостачання: 3 проби  з централізованого водопостачання та 28 – з індивідуальних криниць мешканців району.

На міському ринку в Збаражі знову порушення. Суб’єкти господарювання нестимуть відповідальність

 На  агропродовольчому ринку МКП «Збаразький міський ринок «Оболоня» спеціалісти Держпродспоживслужби знову виявили порушення. За результатами інспектувань, через недотримання вимог карантину, фахівці Держпрождспоживслужби склали три протоколи про адміністративні правопорушення. Ще два – склали правоохоронці.

Фахівці Держпродспоживслужби в різних районах області продовжують перевірки та роз’яснювальні роботи щодо карантинних обмежень

 Фахівці Держпродспоживслужби в різних районах області продовжують перевірки та роз’яснювальні роботи щодо карантинних обмежень. Спеціалісти відвідують заклади громадського харчування, заклади торгівлі, перукарні, спортзали та ринки. Окрім цього, беруть участь в засіданнях комісій з питань ТЕБ та НС на місцях.

На Тернопільщині виявили золотисту картопляну нематоду

    Державний фітосанітарний інспектор Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області під час проведення фітосанітарного моніторингу посадок картоплі на присадибних ділянках у с. Озеряни, Бучацького району на площі 2,1 га, виявив небезпечний регульований шкідливий організм – золотисту картопляну нематоду. Це підтверджено висновком фітосанітарної експертизи Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія».

Держпродспоживслужба Тернопільщини перевірила воду у 5 районах

  На контролі Держпродспоживслужби області  знаходиться 1282 об’єкти водопостачання, з них централізованого – 486, децентралізованого – 806. Станом на 02.07.2020р. перевірено 269 обєкти, з них 164 об’єкти централізованого та 105 об’єктів децентралізованого водопостачання. Порушення мали місце на 80 обєктах (або 30 %), в тому числі на 60 централізованого (37%), та 20 децентралізованого (19%) водопостачання.

Держпродспоживслужба розпочинає досліджувати воду з криниць на підтоплених територіях

  В зони ризику можливого підтоплення в Тернопільській області знаходяться населенні пункти 4 районів (Борщівського, Бучацького, Заліщицького та Монастириського).