Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Сектор контролю за регульованими цінами моніторить державні (регульовані) ціни на лікарські засоби, що реалізуються за урядовою програмою «Доступні ліки»

 Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проводить щомісячний моніторинг державних (регульованих) цін на лікарські засоби, що реалізуються за урядовою програмою «Доступні ліки». Кількість цін, щодо яких проводиться аналіз дотримання вимог законодавства, становить  до 6506 одиниць щомісяця.

До Дня працівників сільського господарства фахівців Держпродспоживслужби відзначили грамотами

  З нагоди Дня працівника сільського господарства фахівців Управління фітосанітарної безпеки нагороджено Грамотами Тернопільської обласної державної адміністрації та Обласної Ради.

Вітання Василя Хомінця з Днем працівників сільського господарства

     Шановні колеги! Щиро вітаю Вас з Днем працівників сільського господарства!!

  Сьогодні працювати на землі й досягати значних результатів – під силу лише мужнім, цілеспрямованим і самовідданим людям, які вирішили присвятити своє життя рідній землі. Висловлюю вам щиру вдячність за невтомну й самовіддану працю, любов до різної землі і примноження кращих хліборобських традицій, результатом яких є отримання щедрих урожаїв із благодатної української ниви.

На території Підволочиського району скасовано карантинний режим

  При проведенні контрольних обстежень у 2005 році на площі цукрових буряків в с. Городниця Підволочиського району, шляхом відбору буряків з подальшим проведенням фітосанітарної експертизи, виявлено карантинний організм – вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія). Відповідно, розпорядженням голови районної державної адміністрації було запроваджено карантинний режим по ризоманії цукрових буряків.

Нінель Цяпа сьогодні відзначає ювілей

  Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області вітає з Днем народження начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нінель Вікторівну Цяпу.

У Монастириській фахівці Держпродспоживслужби разом з освітянами обговорили вимоги щодо організації харчування в школах

   Організація здорового та безпечного харчування учнів під час перебування їх у навчальному закладі є не менш важливим, ніж сам навчальний процес. Для належної організації харчування дітей у шкільних їдальнях, дотримання санітарно-епідеміологічних норм та правил, спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Монастириського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, спільно з відділом освіти Монастириської районної державної адміністрації, провели семінар для відповідальних працівників шкільних їдалень. Під час семінару кухарі мали можливість ознайомитись із санітарним законодавством та законодавством у сфері безпечності харчових продуктів, і отримати вичерпну відповідь на всі поставлені запитання. Для кожного навчального закладу підготовлено та вручено пам’ятки щодо організації процесу харчування дітей.

За попередніми висновками ветлікарів, до масової загибелі птахів на березі Тернопільського ставу призвело отруєння

    05 листопада 2018 року за повідомленням громадських активістів про масову загибель птахів, робоча група у складі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  і Державної екологічної інспекції в Тернопільській області, здійснила обстеження території, прилеглої до Тернопільського ставу зі сторони канави (с.Біла) та виявлила загибель птиці в кількості 178 трупів. Спеціалістами екоінспекції ідентифіковано патматеріал, що вказує на птицю – мартин сріблястий, який є великим перелітним птахом, родини Мартинових.

На території області скасовано карантинний режим

  При проведенні контрольних обстежень у 2004 році на площі цукрових буряків в с. Литвинів  Підгаєцького району (ФГ «Ранок»), шляхом відбору буряків з подальшим проведенням фітосанітарної експертизи, виявлено карантинний організм – вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія). Відповідно, розпорядженням голови районної державної адміністрації було запроваджено карантинний режим по ризоманії цукрових буряків.

Володимиру КВАРЦЯНОМУ - 50!

  Сьогодні свій золотий ювілей святкує начальник Монастириського районного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Ярославович Кварцяний.

Яку воду ми п'ємо, або що варто знати про питне водопостачання на Тернопільщині?!

   Відповідно змін до Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 16, ст. 112 із наступними змінами), внесених згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» де абзац третій ст. 10 викладено в наступній редакції "вода питна - харчовий продукт, придатний для споживання людиною".

Держпродспоживслужба змусила МКП «Добробуд» повернути споживачам необґрунтовану виручку

   Завідувач  Сектору контролю за регульованими цінами Лариса Данильчук,  за результатами  розгляду  рішення Виконавчого комітету  Збаразької  міської ради винесла Припис  Голові  Збаразької міської ради про усунення порушення  вимог щодо встановлення державних регульованих цін для суб’єктів господарювання всіх форм власності, які надають житлово-комунальні послуги на території м. Збараж у відповідності до Закону України «Про ціни і ціноутворення».

У Києві завершився Міжнародний форум "Реклама ХХІ сторіччя. Стандарти недискримінаційної реклами"

   У Києві відбувся Міжнародний форум "Реклама ХХІ сторіччя. Стандарти недискримінаційної реклами". Участь у якому взяв завідувач сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області Дмитро Рабченюк.

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили воду із джерел масового користування у Тернопільському районі

    Фахівці Тернопільського районного управління Держпродспоживслужби здійснили моніторингові дослідження якості джерельної  води з джерел масоваго користування у Тернопільському районі, а саме: джерела с. Острів, джерела с. Ступки, джерела с. Смиківці, джерела с. Товстолуг, джерела с. Велика Березовиця по вул. Луговій.

Пластиковий посуд: більше шкоди чи користі?

   Ще якихось п'ятнадцять років тому одноразовий пластиковий посуд і різноманітна харчова упаковка була в нашій країні рідкістю. У магазинах харчові продукти, наприклад, ковбасу, сири, масло, завертали в щільний папір і ні у кого не виникало з приводу цього ніяких питань. Зараз же пластикової тари і харчової упаковки така кількість і вона так міцно увійшла до нашого життя, що виникає запитання, а чи безпечна вона для здоров'я і довголіття людини?

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили дитячий одяг. Згідно результатів досліджень, комплект одягу відомої фірми заборонили не лише продавати, а й виготовляти

    В ході планового заходу державного нагляду (контролю) проведеного спеціалістами Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в одному із магазинів міста Кременця було відібрано для проведення експертизина відповідність нормативних документів  зразок продукції: набір «Марсель» для дівчаток з товарним знаком «LittleAngel», тернопільського виробника.

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили м'ясо свинини, яке постачається у дитячі садки Тернополя

   04 жовтня 2018р. Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області розпочало епідрозслідування спалаху у навчальному закладі № 14 м. Тернополя. 

У соцмережах поширюють неправдиву інформацію про епідемію чумки у Тернополі

    Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області повідомляє, що станом на 22.10.2018року м.Тернопіль є благополучним щодо чуми м’ясоїдних(собак), а також гепатит,ентерит,аденовірус, лептоспіроз.

Держпродспоживслужба попередила обрахування споживачів Шумська на суму понад 431 тисячу гривень за послуги водопостачання та вивезення твердих побутових відходів

 Завідувач сектору контролю за регульованими цінами провела позапланову перевірку прогнозних планових тарифів  міського комунального підприємства «Шумськкомунсервіс», яке самостійно звернулось до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області для перевірки планових тарифів на послуги з водопостачання та вивезення твердих побутових відходів, щоб уникнути в подальшому обрахування споживачів.

За реалізацію неякісних товарів фахівці Держпродспоживслужби оштрафували підприємців на суму понад 200 тисяч гривень

   Від початку цього року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів здійснили 86 перевірок характеристик продукції, а це: іграшки, дитячий одяг та взуття, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, кабелі, техніка для використання в побуті, неавтоматичні зважувальні прилади, законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, прилади, що працюють на газоподібному паливі, водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі).

У Держпродспоживслужбі підбили підсумки проведення пероральної вакцинації лисиць на території області

 Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області на базі Тернопільської регіональної державної лабораторії провели семінар-нараду на тему «Підсумки протиепізоотичної роботи за дев’ять місяців 2018 року та контроль за якістю проведення пероральної вакцинації лисиць на території області».

На території Тернопільської області скасовано карантинний режим

   При проведенні контрольних обстежень у 2004 році на площі цукрових буряків в с. Красіїв, Монастириський район, шляхом відбору буряків з подальшим проведенням фітосанітарної експертизи, виявлено карантинний організм – вірусне некротичне пожовтіння жилок цукрового буряку (ризоманія). Відповідно, розпорядженням голови районної державної адміністрації було запроваджено карантинний режим по ризоманії цукрових буряків.

Як запобігти сибірці ?

    Сибірка – одне з найбільш небезпечних захворювань, які відомі людству. Історія хвороби сягає у сиву давнину. Ще у древніх літописах з часів Київської Русі наводяться приклади подібних захворювань у тварин, зокрема у коней під час військових походів.  На сибірку можуть хворіти всі види тварин, але із свійських продуктивних хвороба найчастіше поражає велику і дрібну рогату худобу та коней.  У свиней сибірка може протікати безсимптомно і діагноз найчастіше встановлюється під час проведення ветеринарно-санітарної експертизи продуктів забою.

Фахівці Управління захисту споживачів в Бережанах виявили ляльку, яка небезпечна для дітей

  Спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів здійснили планову перевірку характеристик ігор та іграшок для дітей в одному з магазинів м. Бережани. Розповсюджувачу вказаної вище зазначеної продукції надано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – про заборону надання продукції на ринку.

Від початку цього року Сектором контролю за регульованими цінами попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік на суму 3,3 мільйона гривень

   Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за 9 місяців поточного року розглянули 28 звернень громадян та суб'єктів господарювання, в тому числі 3 по гарячій лінії. Проведено 9 позапланових заходів контролю щодо порядку формування, встановлення і застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги.

Заключна інформація про завершення розслідування щодо випадку масового отруєння людей після окроплення полів на Борщівщині

  Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області завершили розслідування щодо випадку масового отруєння людей після окроплення полів у селі Іване-Пусту Борщівського району.

Фахівці Держпродспоживслужби заборонили до продажу сушарку для взуття, яка становить високий рівень загрози для життя та здоров’я споживачів

   В ході проведення планового заходу в одному з магазинів Теребовлі фахівці Управління захисту споживачів відібрали  для проведення досліджень «Сушарку для взуття електро ТМ «SHINE» арт. ЕСВ-12/220М (виробник –ФОП Ровнягін С.В.). За результатами досліджень, встановлено, що продукція становить високий рівень загрози для життя та здоров’я споживачів.

Спеціалісти Держпродспоживслужби виявили на Тернопільщині 2 види учнівських зошитів, які не відповідають ДСТУ

 Спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в одному із магазинів м. Кременець відібрали для проведення експертизи зразки продукції, а саме: зошит шкільний 12 аркушів у лінійку, арт. 012-2475L, виробництва ТОВ Видавництво «Школярик» Україна, зошит шкільний 795235, арт. 4В120-324483604632, 12 аркушів (коса лінія), формат А5+, виробник: Видавництво ТОВ «Полісвіт», зошит шкільний 760479, арт. 4В120-324483604632, 12 аркушів (клітинка), формат А5+, виробництва ТОВ «Полісвіт».

На рослинах і у ґрунті поблизу житлових будинків жителів села Іване-Пусте залишків пестицидів не виявлено, а у взірцях ґрунту і рослин з поля, яке обробляли авіаційним способом, вони є

  За фактом отруєння жителів села Іване-Пусте працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели перевірку ТОВ «Агрополіс», яке здійснювало окроплення полів авіаційним методом.

Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами попередили обрахування споживачів теплової енергії всіх категорій на суму 339 496,89 гривень

   Працівники Сектору контролю за регульованими цінами провели позапланову перевірку прогнозних планових тарифів Комунального підприємства теплових мереж Тернопільської обласної ради «Тернопільтеплокомуненерго».

Обробку полів ТОВ "Агрополіс" на території області призупинено до закінчення розслідування

 Наказом начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця створена робоча група, яка приступила до позапланової перевірки ТОВ "Агрополіс". Відповідні повідомлення направлені до правоохоронних органів.