Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Фітосанітари просять фермерів та селян подбати про якісні пестициди перед початком весняно-польових робіт

   Сьогодні наука і технологія пропонують нам набагато ефективніші інструменти захисту сільськогосподарських культур - пестициди. За  умови розумного їх використання - це ключ до забезпечення здорової, доступної за ціною та наявної впродовж всього року їжі.

Законодавчі вимоги щодо отримання допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами

    Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин» , статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995 р. «Про затвердження Порядку одержання допуску(посвідчення» на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами  і агрохімікатами повинні мати  допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюється на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.

Керівництво Держпродспоживслужби роз'яснило сільгоспвиробникам фітосанітарні вимоги

  Сьогодні керівник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець, перший заступник Володимир Богоніс та представники Управління фітосанітарної безпеки провели нараду із сільгоспвиробниками, експортерами рослинної продукції щодо надання роз’яснень фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі та необхідності їх виконання.

Ветеринари просять небайдужих людей подбати про лелек та дотримуватися при цьому правил гігієни

   Лелеки, бузьки, бусли, чорногузи …, яких тільки назв не придумали люди, а скільки пісень, легенд і переказів відомо про цих прекрасних і гордих птахів? Та найбільш зворушливою, притаманною їм рисою є вірність своїй батьківщині – землі, де вперше побачили світ, зросли і піднялись на крила. Та  мало часу доводиться ними милуватись. Зростили пташенят, навчили літати і ще не минає літо, як сурми кличуть і вирій.

На Тернопільщині провели семінар для територіальних органів Держпродспоживслужби трьох областей щодо реалізації вимог закону про контроль

  У Теребовлі відбувся семінар-навчання з питань застосування законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Зокрема, навчання стосується реалізації вимог закону України від 18.05.2017 № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який набуває чинності 4 квітня поточного року.

Чи вдасться подолати АЧС?

 Коли перші випадки африканської чуми свиней (далі – АЧС) були зареєстровані в Україні, то кожен, хто утримує свиней, сподівався, що хвороба не зачепить його господарство. Та сьогодні  доводиться бути свідками тріумфального ходу АЧС, яка протягом 2017 року охопила всю територію держави, не обминувши і нашу область. Так на Тернопільщині мали місце п’ять  спалахів, як серед свійських тварин (м.Збараж та с.Бариш Бучацького району) так і в дикій фауні (Збаразький і Зборівський райони).

У Тернополі Держпродспоживслужба провела заходи до Всесвітнього дня захисту прав споживачів

  До Всесвітнього дня захисту прав споживачів спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели заходи з роз’яснення прав та обов’язків. 

Керівництво Держпродспоживслужби зустрілося з представниками бізнесу Тернопільщини

   На виконання Плану заходів  з реалізації  Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів  на період до 2020 року та з нагоди Всесвітнього дня захисту споживачів, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провело семінар-нараду з представниками бізнесу  (виробниками, імпортерами та розповсюджувачами продукції)  з метою обговорення питання необхідності додержання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів, які здійснюють свою діяльність на території області.

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів!  Сьогодні основним завданням є задоволення культурних, духовних і освітніх потреб людини, створення умов для споживання високоякісної і безпечної продукції та надання послуг згідно зі стандартами та нормами Європейського рівня.

Тернопільщина благополучна щодо АЧС диких кабанів та свиней

 Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Шумській та Бучацькій районних державних адміністраціях.

ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області зобов’язало управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернополя провести перерахунок квартплати

   Фахівці Сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели перевірку одного з підприємств, яке займається обслуговуванням житлового фонду за зверненням мешканця Тернополя. 

Суміш смажених овочів, яка експортуються з Нідерландів може бути заражена сальмонелою

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 01.03.2018 року №2018.0537  виявлено сальмонелу в суміші смажених овочів, експортованих з Королівства Нідерландів (виробництва “Van Marcke Foods”) в окремі держави-члени ЄC та України.

У Головному управлінні визначили переможців конкурсу «Держпродспоживслужба очима дітей»

   Наприкінці січня Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оголосило конкурс дитячого малюнку «Держпродспоживслужба очима дітей».

   Загалом, у конкурсі прийняло участь 65 школярів зі всієї області. Найактивнішими були учні Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітньої школи 1-3 ступенів – економічного ліцею №9 імені Іванни Блажкевич. 

Працівники Держпродспоживслужби області розповіли про здобутки з моменту створення установи та окреслили цілі на майбутнє

  Сьогодні в приміщенні Обласної філармонії відбулися загальні збори колективу Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, які приурочили до 2-ї річниці створення установи на теренах області.

У Тернополі невідомий "замінував" приміщення Обласної філармонії, яке орендувало Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області для проведення зборів

   Перед початком загальних зборів з нагоди 2-ї річниці створення Держпродспоживслужби в області стало відомо, що до поліції зателефонував невідомий та повідомив про замінування приміщення. У той час в залі налічувалося близько 300 працівників, які приїхали до обласного центру зі всієї області. Усіх людей евакуювали. Після обстеження приміщення спецслужбами, дане повідомлення не підтвердилося. Поліція проводить розслідування.

   Збори розпочалися з 40 хвилинною затримкою. 

Вітання Василя Хомінця з нагоди 2-ї річниці створення Держпродспоживслужби на Тернопільщині

  Дорогі Колеги! Сьогодні  ми відзначаємо 2 річницю створення Держпродспоживслужби на Тернопільщині.

Нехай ця дата ще зовсім маленька для такої структури та функцій, які визначені нам законодавством, але попереду у нас ще дуже багато завдань. 

Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели семінар «Контроль трансмісивних захворювань (ящур, заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби)»

    На базі Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відділом організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління було проведено семінар на тему: «Контроль трансмісивних захворювань (ящур, заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби)».

 

 

Вимоги до повітряно-теплового режиму в дитячих навчальних закладах

   Відповідно до вимог чинного санітарного законодавства (Санiтарний регламент для дошкiльних навчальних закладiв, затверджений наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України 24 березня 2016 року №234) для дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, прогулянки на вулицi дозволяється проводити при температурi повiтря не нижче -16 °C. Прогулянки на вiдкритому повiтрi повиннi проводитися не рiдше 2 разiв на день. Оптимальний час перебування на вiдкритому повiтрi — 3,5–4 години на день з достатньою руховою активнiстю. Основними причинами скорочення тривалостi перебування на свiжому повiтрi є погiршення самопочуття, порушення стану здоров’я дiтей, ускладнення метеоумов.

Зміни в процедурі реєстрації тракторів, самохідних та причіпних сільськогосподарських машин

  З 23 лютого 2018 року набирає чинність Постанова КМУ від 15 листопада 2017 р. № 856 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 р. №694 і від 11 листопада 2009 р. №1200».

На 53 році життя помер провідний спеціаліст відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Володимир Костюк

 Колектив ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області глибоко сумує з приводу передчасної смерті Володимира Костюка та висловлює щирі співчуття рідним та близьким.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець провів нараду за участю в.о. директора ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗУ" Степана Дністряна

   Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець, перший заступник начальника Володимир Богоніс, начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нінель Цяпа та в.о. начальника міського управління ГУ ДПСС в Тернопільській області Галина Чайкіна провели робочу зустріч з в.о. директора Степаном Дністряном та представниками ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України».    

У порошку гемоглобіну, який надійшов в Україну з Нідерландів виявлено нержавіючу сталь

    Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 05.02.2018 року №2018.0290 та від 14.02.2018 року №2018.0290-fup17- виявлено нержавіючу сталь в порошку гемоглобіну, експортованого з Нідерландів (виробництва Harimix P/Bouillonmex) в окремі держави-члени ЄC та України.

Система захисту полуниці та малини від шкідників та хвороб у весняний період

  Для гарантованого отримання високих врожаїв якісної продукції необхідно застосовувати систему захисту насадження полуниці та малини від шкідників, хвороб та бур’янів.

Увага: застосування препаратів, норми їх внесення та максимальна кількість обробок мають узгоджуватись із офіційним регуляторним законодавством України по застосуванню засобів захисту при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Устриці, які потрапили у роздрібну та оптову мережу України з Франції можуть бути небезпечними

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома, що згідно інформаційних повідомлень системи RASFF від 11.02.2018 року №2018.0355 та від 13.02.2018 року №2018.0355-fup4  виявлено норовірус в живих устрицях, експортованих з Франції (виробництва GultiMer France) в окремі держави-члени ЄC та України.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за результатами роботи 2017 року визначило рейтинг діяльності районних управлінь

  При оцінюванні враховували різні критерії, зокрема: результати моніторингових досліджень, дослідження продукції та безпечність продуктів харчування  на підконтрольних об’єктах, епізоотична ситуація в районі, інспекторська робота тощо.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області відбулася підсумкова нарада з керівниками структурних підрозділів

   14 лютого 2018 року в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області відбулася розширена нарада з керівниками районних управлінь та структурних підрозділів, на якій підбили підсумки роботи за минулий рік та обговорили плани роботи на перший квартал 2018 року. 

Роз'яснення щодо прийому молока у селян після 1 липня 2018 року обговорили під час прес-конференції

    З першого січня Україна повинна була відмовитись від молока "від населення". Однак, цю норму перенесли на 1 липня 2018 року, саме до цього часу країна повинна виконати прописані в Угоді про асоціацію з ЄС положення про санітарно-гігієнічні норми, які стосуються молочної сировини. Про те, як це вплине на селян та які є шляхи виходу з ситуації обговорили під час прес-конференції перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Богоніс та директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Стахів.

Фахівці Управління захисту споживачів оштрафували підприємця за дискримінаційну рекламу

   Відповідно до ст. 26 Закону України «Про рекламу» (далі - Закон) та Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби 15.08.2017 №694 (далі - Положення) державний контроль за дотриманням законодавства про рекламу на території Тернопільської області здійснює Головне управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області (далі - Управління).

Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» та «В» Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області

    Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оголосило конкурс  на зайняття вакантних посад державної служби: категорії «Б» та «В».

  З наказом «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області» від 06.02.2018 № 25 - ОД та умовами його проведення  можна ознайомитися у рубриці «Управління роботи з персоналом» - «Вакансії».

Роману Несторовичу Майці сьогодні 55

  Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області щиро вітає головного спеціаліста відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Романа Майку.

Вітаємо Вас, Романе Несторовичу, з 55-річчям і сердечно бажаємо не поспішати вважати роки вперед, а з гордістю і любов’ю згадувати щасливі моменти і радісні події, наповнювати своє серце справжнім теплом, посмішками і світлом. Доброго здоров’я Вам і добрих людей на шляху.