Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Головні новини


Тимчасово в обігу одночасно перебуватимуть паспорти встановленого і не встановленого зразків

  Держпродспоживслужба здійснила необхідну організаційну роботу, направлену на забезпечення централізованого виготовлення бланків ветеринарно-санітарних паспортів (ВСП) встановленого зразка.

Спалах кишкової інфекції, який зареєстровано у Борщеві, пов'язують з одним із закладів громадського харчування

  За повідомленням  Борщівського міжрайонного відділу «ДУ Тернопільський обласний лабораторний центр МОУ України» 26.05.18р. у двох відвідувачів  закладу  громадського харчування  м.Борщова «Ресторація MISTO» зареєстроване захворювання  на гострий  гастроентероколіт – з приводу чого, у той же день працівниками районного управління  Держпродспоживслужби  разом із спеціалістами міжрайонного управління обласного лабораторного центру було розпочате епідрозслідування та проведене обстеження даного закладу.

Мешканцям Чорткова проведуть перерахунки плати за послуги водопостачання та вивезення твердих побутових відходів

  Завідувач Сектору контролю за регульованими цінами Лариса Данильчук, начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та інфраструктури міської ради Василь Войціховський Чортківської міської ради та представники суб'єктів господарювання, які надають житлово - комунальні послуги в місті Чорткові обговорити тарифну політику на житлово-комунальні послуги з початку року у місті.

Порядок реєстрації сортів рослин

 Реєстрацію сортів рослин проводить Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі Мінагрополітики).

Український інститут експертизи сортів рослин - Експертний орган Мінагрополітики у сфері охорони прав на сорти рослин розміщується за адресою: вул. Генерала Родимцева, 15, м. Київ, 02000, Телефон: 044 258 3456.

Оновлена інформація щодо спалаху АЧС у Зборівському районі

  Члени Державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії при Зборівській районній державній адміністрації, яке позачергово відбулося у зв’язку з спалахом Африканської чуми свиней на території даного району, прийняли рішення  щодо проведення ряду заходів щодо недопущення поширення небезпечного захворювання.

Змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом

  Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2014 року за № 1202/25979, внесені Зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, зокрема в частині визначення єдиної форми бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки).

Інформація щодо спалаху в ДНЗ «Веселка» смт. Мукулинці

  Станом на 23.05.2018 року спалах норовірусної інфекціі серед дітей, що відвідують Микулинецький ясла-садок «Веселка» ліквідовано. Всього перехворіло 12 дітей, їх стан здоров’я задовільнй.

Головне управління Держпродспоживслужби просить тернополян утриматися від вживання алкоголю

  У зв'язку з поширеною у ЗМІ інформацією про випадок смертельного отруєння сурогатним алкоголем у м. Бориспіль Київської області, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області радить утриматися від вживання алкоголю, а також застерігає від придбання алкоголю у несанкціонованих точках продажу, на стихійних ринках чи "з рук". 

На Тернопільщині зафіксовано спалах АЧС

   У приватному домогосподарстві в селі Білокриниця Зборівського району зафіксовано спалах Африканської чуми свиней. Даний випадок підтверджено лабораторно Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини.

Поради для населення: затопили сусіди, протікає дах, грибок на стінах куди бігти, та що робити?

  Протікання даху, внутрішньо будинкових швів панельних будинків є досить поширеним явищем в далеко ненових багатоповерхівках Тернополя. І коли такі протікання стають постійними чи повторюваними, то в місцях підтоплень часто виникає грибок, який є вельми неприємним явищем в житлових приміщеннях, оскільки спричиняє негативний вплив на здоров’я.

Оновлена інформація щодо спалаху інфекційного захворювання у дитячому садку в Микулинцях

  Станом на 17.05.2018 р. зареєстрованих хворих дітей - 12 (всі діти захворіли одномоментно 09.05.2018 р.). Повторних випадків не було. Основний діагноз – норовірусна інфекція (лабораторно підтверджено у 9 хворих). Діти лікуються амбулаторно.

На Тернопільщині підвищують обізнаність фахівців Держпродспоживслужби, ветеринарних лікарів, представників свиноферм та місцевого самоврядування про АЧС

 Національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації Олександр Ревнівцев розповів учасникам семінару про шляхи ліквідації спалаху Африканської чуми свиней в приватних домогосподарствах, на фермах з різною кількістю поголів’я свиней, в мисливських угіддях, про резонансні випадки спалахів небезпечної недуги на території України. Також навів приклади боротьби з АЧС в різних країнах світу.

У 12-х вихованців Микулинецького садка-ясел "Веселка" виявлено ентеровірусну інфекцію

  10.05.2018 р. о 17.07 год. від ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшло інформаційне повідомлення про виникнення спалаху кишкової інфекції (ентеровірусна інфекція?), можливо, пов’язаної з Микулинецьким дитячим ясла-садком «Веселка».

Під час перевірок фахівці Держпродспоживслужби продовжують виявляти неякісні електротовари

  Електротовари — це такий вид обладнання, який живиться від мережі змінного чи постійного струму з різним навантаженням і параметрами. У це поняття входять кабельно-провідникова продукція, електрощитове обладнання, електромонтажні вироби, світильники, стабілізатори, лампочки та інше електрообладнання.

Представники Держпродспоживслужби взяли участь у засіданні робочої групи із здійснення контролю за виконанням інвестиційних програм

   Завідувач сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Лариса Данильчук взяла участь в складі  робочої групи із здійснення контролю за виконанням інвестиційних програм підприємствами у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення в управлінні житлово-комунального господарства та енергозбереження обласної державної адміністрації. 

Фахівці Держпродспоживслужби взяли участь в навчанні з питань охорони праці, дотримання санітарного законодавства

  Представники Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в особі начальника Управління та головного спеціаліста, на виконання листа управління освіти і науки Тернопільської ОДА від 03.05.2018 р., взяли участь в навчанні з питань охорони праці, дотримання санітарного законодавства.

Авіаоброблення полів пестицидами та агрохімікатами можуть здійснювати лише сертифіковані авіакомпанії

 В Україні триває період інтенсивного застосування хімічних засобів захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, в тому числі й за допомогою авіаційного методу внесення препаратів. Тому важливим є питання необхідності дотримання регламентів під час виконання авіаційно-хімічних робіт та недопущення не сертифікованих суб’єктів авіаційної діяльності для проведення таких робіт з метою уникнення негативних наслідків здоров’ю людей і довкіллю.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області за рекламу, яка містила дискримінаційні ознаки, оштрафувало магазин

   До Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшла заява з Громадської організації ЛІГА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК «Гармонія рівних» щодо виявлення розповсюдження зовнішньої реклами на території Тернопільської області: рекламоносій –  магазин-салон «V7» із зображенням жінки, яка описує/зображує жінку, як прикрасу та яка нічим не пов’язана з рекламованим продуктом.

"Секонд-хенд": ціна чи безпека?

  Поняття «секонд-хенд» народилося в старій Англії, коли королівські особи дарували свої речі, як винагороду наближеним до них людям. У перекладі словосполучення звучить як «друга рука». У сучасному розумінні «секонд», це коли заможні люди віддають непотрібні їм речі біднякам. З часом з’явилися перекупники вживаного гардеробу і так благодійність перетворилася на вельми прибутковий бізнес.

Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічної межі шкідливості (ЕПШ), ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди

До роботи з пестицидами й агрохімікатами допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт із пестицидами.

До уваги суб’єктів господарювання, які проводять експорт об’єктів регулювання

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про те, що вступають в силу Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.03.2018 №24 «Про внесення змін до Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу» та Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.03.2018 №25 «Про внесення змін до єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу».

Сектор контролю за регульованими цінами моніторить аптечні заклади області

  Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області   на виконання доручення  віце-прем’єр-міністра України до листа Міністерства  охорони здоров’я України від 11.04.2017р. №18-01/3-1344/10082, проводить щомісячний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські  відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 26.07.2017р. №356 (із змінами), та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Будьте обережні: з підвищенням температури повітря зростає ймовірність харчових отруєнь

  З настанням теплої пори року зростають ризики спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь бактеріального походження, пов'язаних з вживанням недоброякісних харчових продуктів. Чітка сезонна вираженість даних спалахів зумовлена тим, що мікроорганізми найкраще розвиваються та розмножуються у теплі при температурі від 20 до 40 ºС.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснює державний контроль у сфері регульованих цін

  Державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання норм чинного законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін в області, здійснює Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в  Тернопільській області.

Попередження споживачів (користувачів) про продукцію, що становить небезпеку

За результатами лабораторних випробувань відібраного зразка світильника настінно-стельового коло НПП-60LED 12W, IP65 встановлено невідповідність вимогам

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяли участь у семінар-навчанні щодо організації роботи спрямованої на підвищення рівня правової обізнаності серед населення

     На виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Тетяна Трінька-Яворська та головний спеціаліст сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитро Рабченюк 24.04.2018 року взяли участь у семінар-навчанні для працівників районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування щодо організації роботи спрямованої на підвищення рівня правової обізнаності серед населення щодо споживчих прав та механізмів їх захисту. Захід організовано департаментом економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації.

Представники елеваторів західних областей дізнавалися як впровадити систему НАССР на своїх підприємствах

 У Тернополі відбувся безкоштовний практичний семінар щодо впровадження системи HACCP для представників елеваторів Тернопільської, Львівської, Волинської, Рівненської, Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської областей.

Вирішення проблеми утилізації відходів на території ТФ ДП "Укрветсанзовод" потребує фінансування

   Проблема діяльності ТФ ДП «Укрветсанзавод» залишається відкритою. З настанням весни, підняттям температурного режиму, зростає небезпека потрапляння продуктів гниття у підгрунтні води, а відтак, і нестерпного запаху. ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області тримає на постійному контролі усі намагання влади та представників даного підприємства вирішити проблему на території Острівської сільської ради. На сьогодні,  усі процедури виготовлення проектної документації завершені, а для продовження процедури ліквідації стихійного звалища відходів тваринного походження необхідне фінансування.

Колектив Головного управління Держпродспоживслужби висловлює співчуття Оксані Дорош з приводу смерті батька.

Колектив Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області висловлює щирі співчуття провідному фахівцю-агроному відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Оксані Богданівні Дорош та начальнику Теребовлянського районного управління Держпродспоживслужби Остапу Петровичу Дорошу з приводу смерті батька Богдана Дуди.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує про хід розслідування випадків сальмонельозу серед вихованців та працівників Збаразького комунального ясел-садку №1 «Калинонька»

  Станом на 10 квітня 2018 року завершені лабораторні дослідження залишків харчових продуктів з харчоблоку ДНЗ, змивів з виробничого обладнання та поверхонь для приготування їжі після проведення дезінфекції, води питної водопровідної та сирих курячих яєць, виявлених в ході епідеміологічного обстеження. Згідно експертних висновків Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 03 квітня 2018 року №000479д.к./18 у залишках стегон курячих, масла солодковершкового «Селянського», сметани 15% та яєць митих маркованих збудника сальмонельозу не виявлено.