Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Зареєстровано новий випадок ботулізму


    За результатами зібраного епіданамнезу встановлено, що захворівший Н. 1954 року народження 22.07.2018 року вживав паштет свинний домашнього виготовлення, в той же день і захворів, за медичною допомогою звернувся тільки ввечері 26.07.2018р., тоді ж був госпіталізований в інфекційне відділення Ланівецької комунальної районної лікарні з діагнозом Ботулізм?, а 27.07.2018р переведений на лікування у Тернопільську міську комунальну лікарню швидкої допомоги, перебіг хвороби середньої важкості, лабораторні дослідження підтвердили тип «Д» виявленого збудника ботулізму.

 

         Як запобігти захворюванню на ботулізм?

    Перш за все необхідно пам’ятати, що збудником є бактерія, котра дуже поширена в живій природі. ЇЇ спори дуже стійкі в зовнішньому середовищі. Куди попадають із екскрементами теплокровних тварин. Небезпечним є токсин, який виділяється збудником, причому розвиваються бактерії та виділяють токсин в анаеробних умовах (при відсутності кисню). Ботулінічний токсин – це одна з найсильніших отрут, що зустрічаються в природі.

Характерно, що спори збудника знаходяться в зараженому продукті  нерівномірно, а зосереджені у визначених ділянках. Тому один продукт може спожити вся сім’я, а захворіти один або декілька осіб.

Отже, які продукти найчастіше є джерелами отруєння:

-м’ясні, рибні консерви;

-копчена, в’ялена риба та шинка;

-грибні консерви, рідше овочеві, що виготовлені зачасту в домашніх умовах, без  автоклаву та з порушенням технології.

         Профілактика захворювання:

  • не купувати консервовану, сирокопчену продукцію, вялену рибу, м’ясні страви в несанкціонованих місцях продажу;
  • негайно позбавлятися від роздутих бомбажних банок;
  • проводити обробку сировини різними ножами на різних дошках;
  • неприпустима консервація в домашніх умовах м’яса риби птиці без автоклава.

Памятайте! Елементарні правила, яких необхідно дотримуватись убережуть Вас та Ваших близьких від небезпечного захворювання!