Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

За сприяння фахівців Управління захисту споживачів ГУ ДПСС в Тернопільській області пенсіонеру майже у шість разів зменшили борг за неправомірне нарахування коштів за використаний газ


На адресу ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшло звернення від споживача щодо неправомірного нарахування за використаний газ, а саме виставлено борг в сумі 4 628 грн.

          В результаті проведення перевірки було встановлено що, споживач подавав несвоєчасно показники газового лічильника, нарахування вартості спожитого газу за особовим рахунком споживача проведено за повний календарний місяць. Тобто, оскільки показник знятий не в останній день місяця і споживач не подавав показники за повний календарний місяць, газове господарство проводило нарахування за послуги з газопостачання на підставі планових платежів. Однак, після подачі показників вчасно, споживачу було здійснено коригування показників та незрозуміло з яких причин перерахунок не проведено. Тому враховуючи зазначене спеціалістами Управління взято під контроль здійснення перерахунку, внаслідок чого суму боргу зменшено до 807 грн.

     Отже,  для уникнення непорозумінь, рекомендуємо Вам щомісяця вчасно подавати покази газового лічильника.

          Крім того зазначаємо, що відповідно до глави 4 розділу IX «Кодексу газорозподільних систем» та  положень пункту 5.5 розділу V Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2498 побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу  розраховується за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти календарних днів (до 05 числа включно) надавати їх Оператору газорозподільної мережі (ГРМ) в один із таких  способів:

    через особистий кабінет на сайті Оператора ГРМ;
    за телефоном 52-46-95, 52-63-78, 52-72-19, 52-71-99;
    шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку (квитанції абонентської книжки) Оператора ГРМ;
    на електронну адресу.

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу (алокація) по об’єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об’єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань. Група споживання по кожному об’єкту побутового споживача, який розраховується за лічильником газу, визначається Оператором ГРМ згідно з цим Кодексом. Номер групи споживання зазначається Оператором ГРМ в персоніфікованих даних заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу та в рахунках Оператора ГРМ про сплату послуг за договором розподілу природного газу.