Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

З 10 грудня 2021 року розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі


 

     10 грудня 2021 року набирає чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» від 01.06.2021 р.№1489-IX, згідно якого:

1. Розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Норма діє з 10.12.2021 р.

2. Роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Заборона НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на:

1) біорозкладні пластикові пакети (пакет, що розкладається за участю мікроорганізмів на елементи природного походження та відповідає встановленим національними або гармонізованими європейськими стандартами нормам щодо утилізації способом компостування або біорозкладання);

2) надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. Ця норма діятиме до 01 січня 2023 року.

З 10.03.2022 року ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів (пакети із стінками товщиною менше 15 мікрометрів);

2) тонких пластикових пакетів (пакети із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів);

3) оксорозкладних пластикових пакетів (пакети, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок;). Державний контроль за дотриманням законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг здійснюється Держпродспоживслужбою.

Штрафи за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів:

- за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів накладається штраф - у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 грн.), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 до 34 000 грн);

Ця норма діятиме з 10 березня 2022 року. - за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн.), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів.