Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській облдержадміністрації


 10 вересня 2020 року  відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській облдержадміністрації, на якому обговорили чотири питання:

1.Епізоотична ситуація в Україні та області щодо африканської чуми свиней (далі-АЧС) та шляхи запобігання. Про хід оздоровчих заходів в господарському дворі Гліви Г.М. у с.Таурів Козівського району.

2. Епізоотична ситуація в області щодо туберкульозу, лейкозу, лептоспірозу тварин . Результати досліджень та шляхи запобігання захворюванням.

3. Епізоотична ситуація в області щодо грипу птиці. Потенційна загроза та запобігання спалахам хвороби.

4. Епізоотична ситуація в Україні та області щодо сказу.  Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин.

Відкрив і проводив засідання заступник голови облдержадміністрації, голова Комісії Ігор  Гайдук. Основним доповідачем з усіх питань був  начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в області  Володимир Марків.

Комісія розглянула епізоотичну ситуацію в області, зокрема із стану проведення оздоровчих заходів щодо африканської чуми свиней у с.Таурів Козівського району.  Члени Комісії обговорили питання профілактики туберкульозу, лейкозу та лептоспірозу тварин та грипу птиці.

Багато уваги було приділено проблемі сказу тварин та питанням його профілактики, зокрема пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин на території області, що має розпочатись на початку 2-ї декади вересня. Комісія прийняла одноголосні рішення із усіх розглянутих питань.