Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації


 Під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації, обговорили питання епізоотичної ситуації в Європі, вУкраїні та області, зокрема, щодо високопатогенного  грипу птиці та шляхи запобігання спалахам захворювання на території області. Також розглянули епізоотичну ситуацію в області щодо сказу та методи профілактики хвороби.

 Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків охарактеризував епізоотичну ситуацію в області, Україні та Європі щодо високопатогенного грипу птиці, зокрема навів перелік європейських країн, де упродовж останніх місяців реєструвалось це захворювання.  Зосередив увагу на спалахах грипу на території України і наголосив на існуванні загрози щодо занесення збудника на територію області.  Він розповів про роботу, яку проводить служба ветеринарної медицини для запобігання спалахам грипу птиці на території області, а також навів дані про результати перевірок спеціалізованих птахогосподарств, які проводились протягом 2020 року та про заходи адміністративного впливу, які були застосовані до керівників та спеціалістів птахогосподарств за порушення вимог ветеринарного законодавства.

Члени комісії обговорили випадки спалахів АЧС, які мали місце в області у 2020 році та заходи, які були вжиті для недопущення поширення збудника за межі неблагополучних пунктів, а  також на інші дії, спрямовані на запобігання спалахам АЧС в області.

     При висвітленні питання  сказу Володимир Марків відмітив значне зниження захворюваності, у порівнянні з попередніми роками. Однією з причин такого стану він назвав проведення в області упродовж останніх 3-х років пероральної вакцинації лисиць.

    В обговоренні доповідей взяли участь члени ДНПК. В.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Богоніс, зокрема вказав на заходи з недопущення занесення збудників грипу птиці та АЧС на територію області. Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександр Дністрян порушив проблему безпритульних тварин та створення для них притулків. Голова ДНПК Ігор Гайдук наголосив на  ролі керівників органів місцевого самоврядування у питаннях профілактики сказу  та інших захворювань на території області.

     Члени ДНПК, зокрема, прийняли  рішення щодо посилення контролю за роботою  спеціалізованих птахо і свиногосподарств та щодо забезпечення закритого режиму їх роботи. В питанні профілактики сказу було зобов’язано керівників органів місцевого самоврядування вживати невідкладних заходів щодо розв’язання проблеми безпритульних тварин, в тому числі шляхом створення на територіях районних (міських) рад та об’єднаних територіальних громад спеціальних притулків.