Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Ветеринари Тернопільщини підсумували протиепізоотичну роботу за перше півріччя цього року та обговорили заходи з профілактики африканської чуми свиней та інших хвороб тварин


У Шумському районі відбувся семінар-нарада на тему: «Підсумки протиепізоотичної роботи служби ветеринарної медицини області перше півріччя цього року, заходи з профілактики африканської чуми свиней та інших захворювань тварин». В якому взяли участь в.о. начальників управлінь Держпродспоживслужби в Кременецькому та Шумському районах, головні спеціалісти Управлінь в Зборівському, Кременецькому, Тернопільському і Шумському районах, начальник Кременецької районної та Тернопільської міської державних лікарень ветмедицини, лікарі-епізоотологи Збаразької, Лановецької і Підволочиської районних державних лікарень ветмедицини, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та Тернопільської регіональної державної лабораторії ветмедицини.
  Головний спеціаліст управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків під час відкриття семінар-наради наголосив, що головним завданням, яке стоїть перед ветеринарами уже тривалий час, є недопущення збудника АЧС на територію області.
  Учасники семінар-наради ознайомилися з роботою свиногосподарства ТОВ «Агроюніт-Захід», що у с. Рохманів, зокрема, звернули увагу на закритий режим роботи, дотримання заходів, направлених на запобігання занесення збудника АЧС та забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя, оглянули будівництво санпропускника, введення в дію якого планується у найближчі дні, дезинфекційну рамку та генератор холодного туману, якими проводиться дезинфекція автотранспорту при в’їзді на територію господарства.
  Виконувач обов’язків начальника Управління Держпродспоживслужби в Шумському районі Роман Баглай розповів про епізоотичну ситуацію в районі та про заходи, які вживаються для запобігання занесення збудника АЧС на територію району. Він також нагадав про спалах АЧС у Здолбунівському районі Рівненській області, що за 30 км від межі з Шумським районом і наголосив, що він несе чималу загрозу для галузі свинарства Тернопільщини.
  Володимир Марків ознайомив учасників з епізоотичною ситуацією в Україні щодо африканської чуми свиней та розповів про заходи, які вживаються для запобігання поширенню збудника на благополучні території.
Характеризуючи епізоотичну ситуацію в області протягом І-го півріччя поточного року, Володимир Марків наголосив, що найнебезпечнішими захворюваннями, які реєструвались в області за цей період, були АЧС, що виникла у м.Збараж та грип птиці, що мав місце у Борщівському районі. Він озвучив кількість витрат, у грошовому виразі, понесених на проведення оздоровчих заходів та запобігання поширення збудника АЧС за межі неблагополучного пункту.
  Аналізуючи план протиепізоотичних заходів на І-ше півріччя 2017 року, доповідач відзначив, що по області забезпечено належний рівень його виконання, але назвав райони, в яких з різних причин служби допустили його невиконання, проте відзначив, що це не знизило обласний показник і не вплинуло на епізоотичну ситуацію в області. Значна увага була приділена питанням профілактики сибірки, грипу та хв. Ньюкасла птиці, сальмонельозу та інших захворювань.
На завершення він ознайомив присутніх з матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Транскордонні емерджентні хвороби тварин, актуальні проблеми біологічної безпеки та контролю», яка проходила у червні місяці 2017 року в Одесі. Він розповів про новітні погляди на проблему АЧС, нагадав про загрозу модулярного дерматиту та європейський досвід боротьби з даним захворюванням і назвав методи, запропоновані науковцями, для його запобігання.