Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами»


    Верховна Рада ухвалила Закон «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами».
Закон розроблено за допомогою нашого Проєкту «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (EU4SaferFood), який фінансується Європейським Союзом.
    Його ухвалення спрямоване на захист здоров’я споживачів.
   «Всі матеріали та предмети, які прямо чи опосередковано контактують із харчовими продуктами, повинні бути безпечними для здоров’я споживача. Це стосується не лише упаковки чи кухонного приладдя, а й допоміжних матеріалів, наприклад, клею чи фарб. До сьогоднішнього дня в Україні не було закону, який би комплексно регулював це питання. Закон впроваджує європейські вимоги до безпечності таких матеріалів і предметів під час виробництва харчових продуктів, обігу та їх використання, ‒ розповів Tony Wheale, головний експерт з питань законодавства у сфері ветеринарії та безпечності харчових продуктів нашого Проєкту.
  Новий закон встановлює, що виробництво матеріалів і предметів, які будуть контактувати з харчовими продуктами, повинно здійснюватися відповідно до вимог належної виробничої практики (GMP). Виробник такої продукції є відповідальним за її безпечність. Закон запроваджує декларацію виробника про відповідність матеріалів і предметів, встановленим щодо них вимогам, а також запроваджує вимоги до простежуваності та маркування такої продукції.
    Завдяки новому закону Україна:
 -підвищить рівень захисту здоров’я своїх громадян;
 -сприятиме більш прозорому веденню бізнесу;
 -сприятиме експорту української продукції на європейський та світовий ринки;
 -виконує свої зобов’язання, що передбачені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.