Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

В Україні зафіксовано перший випадок захворювання людини на коронавірусну інфекцію COVID-19


 В Україні зафіксовано перший випадок захворювання людини на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 Двоє осіб (чоловік та жінка) перетнули державний прикордонний пункт в’їзду в Україну з нормальними показниками температури. Після прибуття в м. Чернівці було додатково проведено температурний скринінг, заповнено опитувальник та повідомлено про необхідність самоізоляції, оскільки сім’я подорожувала в Італії, де були зареєстровані випадки COVID-19. Через два дні після самоізоляції в 26-річного чоловіка з’явилися симптоми коронавірусної інфекції, про що він повідомив сімейного лікаря. Отож спеціальна бригада швидкої допомоги відразу транспортувала хворого до інфекційної лікарні, де тест-система показала позитивний результат на наявність коронавірусу.

 Відібрані біологічні матеріали додатково передано до вірусологічної лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я. Наразі епідеміологи працюють з контактними особами. Дружина хворого перебуває в самоізоляції на постійному зв’язку з лікарем.

  Заступник міністра наголосив, що жодних екстремальних або надзвичайних подій не сталося, фахівці працюють у звичайному штатному режимі за чітким алгоритмом. Він також нагадав про необхідність часто мити руки, використовувати антисептики та уникати близького контакту з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції.

  Потреби скуповувати маски немає. Варто пам’ятати, що маска не захищає від вірусу здорову людину. Носити її мають лише люди з симптомами ГРВІ, щоб не заразити оточуючих.

  Довідково. Станом на 3 березня 2020 року число інфікованих коронавірусом у світі становить 90 933. Побороти хворобу змогли 47 995 людей. Кількість летальних випадків сягнула 3 117.

  2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в деяких - із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. У складніших випадках спостерігається задишка. Небезпека полягає в тому, що захворювання може перерости в пневмонію та стати смертельним. Більшість хворих, однак, видужують.