Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

В парку «Національного відродження» хвора на сказ білка покусала тернополянина


1 червня група тернополян відпочиваючи в парку "Національного відродження" помітили білку, яка поведінкою та за зовнішніми ознаками видалася їм хворою. Маючи добре серце, люди вирішили допомогти їй, зловили, помістили в поліетиленовий пакет та повезли на огляд до приватного ветеринара. Однак уже в кабінеті лікаря білка «віддячила» своїм рятівникам, покусала. У громадянина З. численні  рани від укусів.  Ветеринар обробив рани тваринці . Коли цей громадянин віз білку до власного помешкання – та померла. На наступний день він звернувся до Тернопільської міської лікарні з проханням провести дослідження тварини на сказ. Матеріал був відібраний 2 червня, а уже 6 –  фахівці лабораторії Тернопільської регіональної лабораторії ветеринарної медицини підтвердили діагноз на сказ.

 08 червня 2017 року проведено засідання надзвичайно протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради, участь у якому взяли фахівці управління Держпродспоживслужби в м.Тернополі.

 Згідно з рішенням №2 від 08.06.2017 року даної комісії  оголошено неблагополучним пунктом щодо сказу територію парку «Національного відродження» в зв’язку із загибелю білки. Накладенні карантинні обмеження терміном на 2 місяці після останього випадку сказу, заборонено в неблагополучному пункті проведення виставок, змагань із залученням тварин, а також обмеження на вигул домашніх тварин.

  На даний час проводяться оздоровчі заходи щодо ліквідації вогнища сказу, а саме: вакцинація тварин проти сказу в загрозливій зоні.

      До уваги жителів міста!!!!! Лікарі міської державної лікарні ветеринарної медицини в м.Тернополі (вул Чернівецька,24 «А») продовжують здійснювати безкоштовну вакцинацію проти сказу домашніх тварин, також кожного четверга  згідно графіку проведення профілактичних щеплень проти сказу на 2017 рік вакцинацію проводять у ЖЕКах.

Застерігаємо тернополян від контакту з тваринами, які живуть на вулицях міста  чи у паркових зонах. Пам`ятайте, що вони можуть нести небезпеку вашому життю і здоров`ю.