Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Держпродспоживслужба та Державна податкова служба Тернопільської області домовилися про взаємодію


float: left Під головуванням заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Ігоря Павлишина, сьогодні відбулося засідання круглого столу за участі представників Управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Тернопільській області та Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

    Захід  проведено  з метою визначення кола суб’єктів господарювання, що зобов’язані використовувати електронні платіжні засоби при розрахунку за продані товари (надані послуги),  та якою повинна бути форма і зміст розрахункового документу, що в обов’язковому порядку має надаватися споживачам під час продажу товару.

    Заступник начальника управління-начальник відділу фактичних перевірок Управління податкового аудиту ГУ ДПС у Тернопільський області  Роман Валецький, зазначив, що вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 року № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів». Суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

    Звільнені від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 м2 (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.

    Начальник Управління захисту споживачів Тетяна Трінька-Яворська зауважила, що контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює саме на території області Головне управління Держпродспоживслужби.

      Відповідно до частини 2 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

     Під час зустрічі обговорили можливість обміну інформацією, яка необхідна для здійснення наданих повноважень з метою належного захисту прав споживачів на вільне використання електронних платіжних засобів при розрахунку за товари.