Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Уряд ухвалив нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів


    13 грудня 2017р. Уряд ухвалив нову редакцію Національного переліку   основних лікарських засобів (далі – Національний перелік) та зміни до постанови КМУ від 17 серпня 1998 p. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».

   Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській  області звертає увагу, що новий Національний перелік, який буде запроваджено з 1 січня 2018р. року, міститиме 427 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.
 До нього планується включити :
- 28 нових лікарських засобів, що входять до державних програм та субвенцій на інгаляційні засоби для наркозу;
- 14 препаратів, які можуть закуповуватися за кошти медичної субвенції для надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги, примірний табель (перелік) оснащення структурних підрозділів системи екстреної медичної допомоги;
- 18 лікарських засобів, що включені до 20-го видання Базового переліку основних лікарських засобів ВООЗ;
- лікарські засоби, які вже наявні в Національному переліку, але можуть бути додані інші форми та дози за процедурою взаємозамінності.
              Національний перелік основних лікарських засобів – це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно.
Зміни до постанови КМУ № 1303 дозволять аптечним закладам безоплатно і на пільгових умовах відпускати лікарські засоби, які зареєстровані в Україні та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.