Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Уряд Республіки Білорусь тимчасово обмежив ввезення на свою територію окремих видів товарів з Львівщини


   У відповідності до розміщеної на сайті Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь інформації, з 22 серпня 2019 року введено в дію тимчасове обмеження на ввезення на територію Білорусі окремих видів товарів зі Львівської області (копія документу додається).

   Згаданий обмежувальний захід застосовано білоруською стороною на підставі інформації Міжнародного епізоотичного бюро щодо реєстрації на території Львівської області випадку захворювання на африканську чуму свиней.

   Аналіз інформації, розміщеної на сайті профільного білоруського міністерства, в частині обмежувальних норм за 2014-2019рр. стосовно областей України, вказує на неодноразове введення обмежень при відсутності вказівок про скасування цих норм. Зокрема, як приклад:

 - Вказівка № 05/2080 від 05.09.2016 (АЧС, територія Харківської області, Україна);

 - Вказівка № 05/3402 від 28.11.2017 (АЧС, Харківська, Сумська та Донецька області, Україна).

У той же час, стосовно низки регіонів світу відповідні відмітки присутні.

Згадані матеріали містяться за наступним посиланням: http://www.dvpn.gov.by/normativnye-dokumenty/veterinarnaya-sluzhba-respublikibelarus/ukazaniya/

Надсилається в порядку інформування, а також можливого опрацювання згаданого проблемного питання в рамках українсько-білоруської Робочої групи для вирішення проблемних питань взаємного товарообігу в частині застосування ветеринарно-санітарних заходів.