Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Учні Збаразької школи ознайомилися з роботою лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на місцевому ринку


  З метою сприяння розширення знань школярів про світ професійної праці, інформування про різноманітність професій і основні правила вибору спеціальностей Збаразький районний центр зайнятості 18 квітня 2018 року організував професіографічну екскурсію у Лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку "Оболоня” м.Збараж. У заході взяли участь 30 школярів сьомого класу Збаразької загальноосвітньої школи №1, їх класний керівник Іванчук Любов Ярославівна та фахівці центру зайнятості Наталія Олексюк і Неля Фарина.

Під час екскурсії для учнів були створені умови, при яких вони змогли спостерігати за практичною роботою лікаря лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Уляни Верхоли. Працівник ознайомила школярів з методами дослідження тваринної, рослинної та молочної продукції. Школярі мали змогу розглянути в мікроскоп бактерії сибірки та трихінельозу. Визначали вміст нітратів в капусті і помідорах приладом АІ-123. Під час дослідження меду за допомогою приладу “Рефрактометр” виявляли вміст води. На робочому столі молочної продукції спостерігали, як визначається чистота молока, його жирність, густина приладом “ЕКОМІЛК”, а також за допомогою реактиву досліджували, як визначити чи молоко від хворої тварини. В ході спостережень та досліджень в учнів виникали питання, на які вони одразу отримували відповіді. 
По завершенні екскурсії школярі дійшли висновку та чітко зрозуміли, що професія лікаря лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи є надзвичайно важливою, тому що від неї залежить здоров'я наших громадян. Організація таких професіографічних зустрічей формує у молоді позитивне ставлення до професії, розширює світогляд учнів та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху.