Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

У Держпродспоживслужбі підбили підсумки проведення пероральної вакцинації лисиць на території області


   Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області на базі Тернопільської регіональної державної лабораторії провели семінар-нараду на тему «Підсумки протиепізоотичної роботи за дев’ять місяців 2018 року та контроль за якістю проведення пероральної вакцинації лисиць на території області».

  В семінар-нараді взяли участь спеціалісти відділу організації протиепізоотичної роботи,  Регіональної лабораторії, районних і Тернопільського міського управлінь Головного управління та державних лікарень ветеринарної медицини.

   Відкриваючи нараду начальник відділу протиепізоотичної роботи Володимир Марків охарактеризував епізоотичну ситуацію в області  від початку цього року, озвучив перелік захворювань, які реєструвались протягом звітного періоду та розповів про заходи, які було вжито для оздоровлення неблагополучних пунктів.           Він також висвітлив недоліки у здійсненні  протиепізоотичної роботи, які були виявлені під час комплексних перевірок та вказав на шляхи і терміни їх усунення. Значна увага була приділена питанням профілактики АЧС, сказу, сибірки, туберкульозу та інших захворювань.

   Провідний спеціаліст відділу Андрій Крачковський висвітлив стан введення в області Єдиної інформаційної системи з проведення протиепізоотичних заходів, дав роз’яснення щодо покращення цієї роботи, зокрема щодо порядку внесення даних у програму, назвав райони, які незадовільно працюють над її впровадженням.

  Спеціалісти Регіональної лабораторії висвітлили стан проведення лабораторної діагностики заразних хвороб тварин, як одного з методів забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя в області.

    Значна увага була приділена питанню контролю за якістю проведення пероральної вакцинації лисиць. Спеціалісти Головного управління та Регіональної лабораторії розповіли про кількість та порядок відбору проб біоматеріалу з відстріляних  лисиць для проведення вищевказаного контролю. Учасникам семінару нагадано топографічну анатомію серця у лисиць, з якого необхідно проводити відбір крові на напруженість імунітету щодо сказу, а також вказано на дотримання  техніки безпеки під час перебування на полюванні та дотриманні мір індивідуального захисту при відборі патматеріалу для досліджень.