Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

У Держпродспоживслужбі області обговорили проблеми бджільництва


   17 січня 2019 року в приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області під головуванням першого заступника начальника Головного управління Володимира Богоноса відбулася нарада щодо запобігання випадків масових отруєнь бджіл при проведенні весняно-польових робіт з використанням агрохімікатів, безпечного застосування засобів захисту рослин та недопущення порушень законодавства у галузі бджільництва за участю пасічників та представників аграріїв області.

   «Щороку виникає проблема масової загибелі бджіл внаслідок порушення законодавства.Тому необхідно вжити всіх можливих заходів щодо запобігання випадків масових отруєнь медоносних комах» - зазначив у вступному слові Володимир Богоніс.

   Про порядок отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки,її реєстрації та обстеження пасік, власне законодавчої бази стосовно бджолярства присутніх ознайомив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків. Про процедуру відбору зразків при підозрі на отруєння чи захворювання бджіл розповів завідувач відділу епізоотології та патоморфології Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Сергій Червінський. Не менш важливим питанням є інформування власників пасік через засоби масової інформації про застосування аграріями пестицидів та агрохімікатів на території району, вчасного інформування мешканців району, власників пасік про місця, час і спосіб проведення обробки. Про особливості застосування агрохімікатів та засобів захисту рослин доповів начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Пасічнюк.

   Підсумував результати наради Олександр Дністрян – начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, який розповів представникам спілки пасічників про правові аспекти діяльності галузі бджолярства та вимоги Європейського союзу щодо постачання меду. Він також повідомив, що необхідну детальну інформацію стосовно законодавчої бази можна дізнатися на офіційній сторінці Держпродспоживслужби.

   Заступник голови обласної спілки пасічників Роман Бик поінформував про плани розвитку спілки та галузі. До обговорення долучились представники Тернопільської обласної асоціації пасічників імені Миколи Михалевича та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації.

    На всі питання присутні пасічники отримали вичерпні відповіді від доповідачів.