Головне управління Держпродспоживслужби

в Тернопільській області

Телефон гарячої лінії:  

(0352) 52-10-10

Троє вихованців дитячого садочку с. Кривче Підволочиського району потрапили до лікарні з гострою кишковою інфекцією


  

   Фахівціями управління Держпродспоживслужби в Підволочиському районі зафіксований спалах кишкової інфекції, пов’язаної з Кривенським дошкільним навчальним закладом.
   Троє дітей, які відвідують молодшу групу цього дитячого садка захворіли 07.09.2017р. ввечері та близько 2200 год їх госпіталізовано в дитяче інфекційне відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні з попереднім діагнозом - кишкова інфекція. Перебіг захворювання у двох захворілих - середньої важкості та у однієї дитини – легка форма.
Джерело збудника інфекції - встановлюється.
Фактор передачі – встановлюється.
Діти захворіли після відвідування дитячого садку. В групі, яку відвідували захворівші діти згідно зі списком 15 дітей.
Страви, які вживали вихованці готувалися на харчоблоці ДНЗ, продукція поступила із супровідними документами (товарно-транспортні накладні), проте відсутня супровідна документація на яйця курячі, отримані 29.08.2017 р. (представлено сертифікат відповідності від 10.06.2017 р.).
  Фахівцями ГУ ДПСС в Тернопільській області, управління Держпродспоживслужби в Підволочиському районі спільно з фахівцями Чортківського відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснено виїзд у вогнище та розпочато проведення обстеження Кривенського дошкільного навчального закладу. Чортківським відділом ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»проведено відбір зразків для мікробіологічних досліджень на патогенну флору з об'єктів довкілля, харчових продуктів, обстежено декретований контингент харчоблоку та контактних дітей.
  В ході розслідування працівниками управління Держпродспоживслужби в Підволочиському районі виявлено ряд порушень, що засвідчують про послаблений контроль з боку керівництва закладу за організацією харчування дітей. По матеріалах обстеження Кривенського ДНЗ працівниками управління Держпродспоживслужби в Підволочиському районі надано пропозиції щодо дотримання вимог чинного законодавства, винесено розпорядження в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Підволочиському районі на призупинення роботи закладу до завершення епідрозслідування.
  Проведення комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів та лабораторних досліджень триває.